yeniloji.com
Yaşam

Kadın Prezervatifi Nedir? Nasıl Olur? Fiyatı Ne Kadar? Nasıl Takılır?

Henüz yorum yazılmadı
Kadın Prezervatifi Nedir? Nasıl Olur? Fiyatı Ne Kadar? Nasıl Takılır?
Yeniloji 118 görüntüleme

Kadın prezervatifi; aynı zamanda kadın kondomu olarak da tanımlanan, cinsel ilişki sırasında gebeliğin oluşmasını önleyen bir üründür. Yazımızın devamında kadın prezervatifi nasıl olur ve fiyatı nedir, nasıl takılır gibi sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Kadın Prezervatifi Nedir, Ne Demek?

Genel olarak prezervatif dendiği zaman erkekler akla gelse de kadınlar için de üretilen prezervatif bulunmaktadır. Kadın prezervatifi, cinsel ilişki sonrasında gebeliğin oluşmasını önlemek ya da cinsel yolla bulaşan hastalıkları önlemek amacı ile kullanılan bir üründür. Vajina içerisine yerleştirilen ince kauçuk bir kılıf olan kadın prezervatifi, yaklaşık olarak 9-17 cm uzunluğuna sahiptir. Genel olarak bu prezervatif kayganlaştırıcı bir yapıya sahiptir. İhtiyaca göre ek kayganlaştırıcı ile de kullanılabilir. Bu tarz durumlarda yağ bazlı değil su bazlı kayganlaştırıcılar tercih edilmelidir. Cinsel birliktelik sonrasında atılmalıdır. Her birliktelikte yenisinin kullanılması gerekmektedir.

Kadın Prezervatifi Nasıl Olur? Nasıl Takılır?

Genel olarak bu prezervatifler kolay bir şekilde takılmaktadır. Kadın prezervatifi nasıl takılır diye bakacak olursak; cinsel birleşme öncesinde kadınlar üzerinde yazan talimatlara uygun olarak kullanılmalıdır. Prezervatif vajinanın içerisinden başlanarak takılmalıdır. Cinsel ilişki bitmeden çıkartılmamalıdır. Bu prezervatifi takmak için ucunda yer alan halkayı parmaklarınıza alınız ve rahim yoluna doğru yerleştiriniz. Prezervatifin dışında yer alan halka, vajina girişinde bulunmalıdır. İlişki sonrasında içerisindeki spermlerin temizlenmesi için çıkartılmalıdır. Bu ürünün kullanım nedeni hem cinsel yolla bulaşan hastalıkları önlemek hem de gebeliğin önüne geçerek doğum kontrolü sağlamak içindir.

Kadın Prezervatifi ve Erkek Prezervatifi Arasındaki Fark Nedir?

Erkeklerin kullanmış olduğu prezervatif kadınların kullandığına göre daha incedir. Kadın prezervatifi cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmak için daha etkili ve koruyucudur. Çünkü genital bölgenin çok daha geniş bölgesini kapsamaktadır. Kadın prezervatifinin ilişkiden hemen önce takılmasına gerek yoktur. Bundan dolayı ön sevişmeyi uzun tutmak için erkek prezervatifine göre daha etkili olmaktadır.

Kadın Prezervatifi Fiyatı Ne Kadar? Nerede Satılır?

Uygun fiyatlar ile kadın prezervatifi eczane ve internet başta olmak üzere pek çok yerde satılmaktadır. Sizler de hem sağlıklı cinsel ilişki hem de doğum kontrolü sağlamak amacı ile kullanabilirsiniz. Kullanım detaylarına dikkat etmeyi unutmayınız.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Tansiyon Düşünce Ne Olur? Ne Yapılır?

Tansiyon Düşünce Ne Olur? Ne Yapılır?

Kanın vücudumuzdaki atar damara yaptığı basınca tansiyon denir...

Limonun Cilde Faydaları ve Etkileri Nelerdir?

Limonun Cilde Faydaları ve Etkileri Nelerdir?

Limon; ılıman iklimlerde yetişen, C vitamini ve sitrik asit açısından zengin ve bağışıklık sistemini güçlendiren bir çekirdekli bir meyvedir...

Keten Tohumunun Faydaları ve Zararları Nelerdir? Keten Tohumu Nasıl Kullanılır?

Keten Tohumunun Faydaları ve Zararları Nelerdir? Keten Tohumu Nasıl Kullanılır?

Ülkemizde de yetişen keten tohumunun zararları ve faydaları insanlar için çok önemli olurken çok sayıda kişi düzenli olarak kullanmaktadır...

Peyzaj Çalışmalarında Kullanılan Bitkiler Nelerdir?

Peyzaj Çalışmalarında Kullanılan Bitkiler Nelerdir?

Peyzaj, bitki ve doğanın tasarımını yaparak mimarlık oluşturma sanatıdır...