yeniloji.com
Bakım

Kollardaki Sarkmaları Toparlamak İçin Egzersizler

Henüz yorum yazılmadı
Kollardaki Sarkmaları Toparlamak İçin Egzersizler
Yeniloji 2580 görüntüleme

Kadınların fiziki görünüşlerinde kollardaki sarkmalar çok büyük problem yaratabilirken bunları toparlamak adına düzenli olarak egzersizlerin yapılması gerekiyor.

Kollardaki Sarkmalar İçin Egzersiz

Kollarda, özellikle yaş ilerledikçe ortaya sıkan sarkmalar düzenli olarak yapılan egzersizler ile ortadan kaldırılabilmektedir. Bunun için spor salonlarına gitme şartı bulunmazken kadınlar evlerinde yapacakları egzersizler ile sarkmalardan kurtulabilirler. Sarkma probleminin çözülebilmesi için atılacak olan ilk adım dairesel kol egzersizleridir. Bu egzersiz için ilk olarak ayakların omuz genişliğinde açılması gerekir. Sonrasında kollar zemine paralel bir şekilde uzatılır ve ellerin yumruk yapılması gerekir. Sonrasında egzersize başlanırken kişilerin kollarını saat yönünde hızlı bir biçimde hareket ettirmesi gerekmektedir. 20 defa bu dairesel hareketi gerçekleştirdikten sonra 15 saniye dinlenmek doğru bir hamle olacaktır. Gün içerisinde bu hareket 10-15 set olacak şekilde tekrarlanabilmektedir.

Koldaki Sarkmalar Nasıl Giderilir?

Kollardaki sarkmalardan kurtulmak için makas egzersizi de son derece kolay ve etkili egzersizlerden birisidir. Bu hareketi uygulamak için kişilerin ayaklarını omuz genişliğinde açtıktan sonra kollarını yere paralel hale getirmesi gerekmektedir. Birçok kol hareketinde egzersizlerin başlangıcı bu şekilde olur. Bu pozisyonda durmak dahi kolların arka kısmını çalıştırdığından bu formattaki hareketler tercih edilmektedir. Kollar, yana doğru açıkken aynı anda öne doğru kapatılmalıdır. Bu egzersiz yapılırken kolların üst üste gelerek "X" harfini oluşturması gerekmektedir. Sonrasında tekrar kollar başlangıç pozisyonundaki konuma getirili ve bu işlem 20 defa tekrarlanır. Tekrarlar arasında 15 saniye ara verilmesi gerekirken gün içerisinde 10-15 set uygulanabilmektedir.

Koldaki Sarkma Problemi İçin Hareketler

Kolları toparlamak için egzersiz uygularken de kişilerin kollarını yana doğru açtıktan sonra ellerini yumruk yapması gerekmektedir. Her zaman olduğu gibi ayakta olması gereken kişiler, ayaklarını omuz genişliğinde açarak hareketi uygulamak için hazır hale gelirler. Bu harekette kol içlerinin yere doğru bakması gerekmektedir. Sonrasında kollar dirsek bölgesinden bükülerek ortada birleştirilir. Bu birleştirme hareketi boyunca yumruklar açılmaz. Bunun sonrasında tekrar aynı şekilde kollar eski pozisyonuna döndürülmektedir. Bu işlem 20 tekrar ve 15 saniye dinlenme şeklinde uygulanmaktadır.

Kol Sarkması Ameliyatı ve Estetiği Fiyatları Nedir?

Yaşın ilerlemesi, fazla kiloların hızlı bir şekilde verilmesi gibi durumlar sonucunda oluşan kol sarkmaları hem kötü bir görüntünün oluşmasına hem de vücudun daha kilolu durmasına neden olmaktadır. Kol sarkması için bant ya da hareketler bulunurken kesin çözüm için estetik ya da ameliyat tercihi yapanlar da bulunmaktadır. Cerrahi yöntemlerin fiyatı yapıldığı yere ve operasyonun çeşidine göre değişkenlik göstermektedir. Kesin bir fiyat vermek çok doğru değildir. Bu ameliyatlar uzman onayı ile yapılmaktadır. Bir uzmana danışarak gerekli fiyatı öğrenebilirsiniz.

Kol Sarkmalarını Sıkılaştırmak İçin Ne Yapmalı?

Kollardaki sarkmaları gidermek için bazı egzersizler vardır. Bunları uygulamak için ayaklarını omuz genişliğinde açan kişiler, bu sefer dizlerini az miktarda kırmalıdır. Sonrasında kollar yukarı doğru kaldırılarak hareketin başlangıç pozisyonuna gelinmektedir. Bu pozisyondayken kişilerin, dirseklerinden kollarını kırarak ellerini başının hizasına kadar çekmesi gerekir. Sonrasında da tekrar kollar dirsek kısmı hareket ettirilerek tamamen düz bir forma getirilmek için yukarı doğru itilir. Bu hareket, kolları çok iyi düzeyde çalıştırırken bacak ve kalça bölgesine de katkı sağlamaktadır. Bu hareket de 20 tekrar şeklinde uygulanmaktadır. Kişiler evlerinde, kollardaki sarkmaları toparlamak için egzersizler yaparak istenmeyen görüntünün ortadan kalkması için en büyük adımı atmış olacaklardır.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Göbekli Erkekler İçin Korse Modelleri

Göbekli Erkekler İçin Korse Modelleri

Karın bölgesinde fazlalığı bulunan göbekli erkekler için korse modelleri, toparlayıcı ve sıkılaştırıcı özellikleri sayesinde bölgesel olarak incelme sağlayan ve aynı zamanda daha toplu durmaya yardımcı olan aparatlardır...

Kilo Alamama Sebebi Nedir? Kilo Almak İçin Ne Yemeliyiz? Hangi Doktora Gidilir?

Kilo Alamama Sebebi Nedir? Kilo Almak İçin Ne Yemeliyiz? Hangi Doktora Gidilir?

Kilo alamama sebebi; yemek yeme saatlerinin düzensiz olması, kötü beslenme alışkanlıkları, stres gibi etkenler nedeniyle iştahın az olması, öğün atlama ve dengesiz beslenme gibi pek çok nedene bağlı olarak oluşan bir durumdur...

Direnç Bandı Nedir? Kullanımı, Egzersizleri ve Hareketleri

Direnç Bandı Nedir? Kullanımı, Egzersizleri ve Hareketleri

Direnç bandı; vücudun esnekleşmesi, kasların güçlenmesi, ve hem genel hem de bölgesel olarak yağ yakımının sağlanması için ağırlıklı spor aletlerine gerek kalmaksızın, spor yapılmasını sağlayan bir egzersiz lastiğidir...

Hamileler İçin Zararlı Yiyecek ve İçecekler

Hamileler İçin Zararlı Yiyecek ve İçecekler

Hamilelik dönemi hem fiziksel, hem de duygusal anlamda zor bir süreçtir ve bu dönemde tüketilen her besine dikkat edilmesi gerekmektedir...