yeniloji.com
Sağlık

Tarçınlı Su Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar?

Henüz yorum yazılmadı
Tarçınlı Su Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar?
Yeniloji 1988 görüntüleme

Tarçınlı su; lezzeti ve hoş kokusunun yanı sıra kilo verme konusundaki etkileri ile bilinen bir karışımdır.

Tarçınlı Su Ne İşe Yarar?

Pek çok yönden sağlığa fayda sağlamakta olan tarçınlı suyun nasıl yapıldığı ise merak konusudur. Bazıları direkt olarak toz tarçın ve kaynak su kullanırken, bazıları ise çubuk tarçın ve soğuk su tercih etmektedir. Her açıdan da faydalı olan bu tarçınlı su çeşitlerinden sizler de elbette dilediğinizi yapabilirsiniz.

Tarçınlı su günlük yaşamda soğuk suyun içerisinde çubuk tarçın atarak kullanılmaktadır.

Tarçınlı su genellikle zayıflamak isteyenlerin tercih ettiği bir kürdür ve her gün düzenli olarak tüketildiği takdirde farkını ve sağlığa olan pozitif etkisini gözler önüne sermeye devam eder. Tarçınlı suyun yapımı oldukça kolaydır. Eğer her gün tüketmek istiyor ve buna ihtiyaç duyuyorsanız, hazır soğuk su ve çubuk tarçınlara sahip olmanız yeterli olacaktır.

Tarçınlı Su Nasıl Yapılır? Nasıl Hazırlanır?

Eğer suyu daha güzel materyallerden içmek ve yanınızda taşımak istiyorsanız, çiçek desenlerinden oluşan ya da renkli tasarımlara sahip olan cam şişelerden birkaç tane edinebilirsiniz. Ve böylece her gün çeşitli olarak kullanma imkanına da sahip olmuş olursunuz. Günlük tüketeceğiniz su miktarını şişe içerisine ekledikten sonra içerisine en az bir adet çubuk tarçın en fazla ise üç adet çubuk tarçın atabilirsiniz. Çubuk tarçınları her gün mutlaka değiştirmek zorunda değilsinizdir. İki günde bir tüm aromasını yitirene kadar kullanabilir ve daha sonrasında değiştirebilirsiniz.

Yağ Yakan Tarçınlı Suyun Faydaları Nelerdir?

  • Tarçınlı su sindirim sistemini temizlemeye yardımcı oluyor ve sağlıklı bir bağırsak yapısına sahip olmaya da yardımcı oluyor.
  • Metabolizmanın hızlı bir şekilde çalışmasına olanak sağlayan tarçınlı su sayesinde fazla kilolardan sağlıklı bir şekilde kurtulabilirsiniz.
  • Tarçınlı su tüketimi suyu sade bir şekilde içemeyenlere özel olarak kokulu bir aroma yapısına sahip hale geliyor.
  • Tarçınlı su tüketerek vücutta yer alan fazla toksini de dışarı atabilirsiniz.
Tarçınlı Su Kullanımı ve Etkileri

Bazı kişiler su tüketmenin ne kadar önemli olduğunu bildikleri halde su tüketemezler. Su içtikleri zaman mide bulantısı ya da farklı sorunlar ile karşı karşıya kalabilirler. Bu nedenle tarçınlı su kullanımı öncelikle hoş koktuğundan ve renginde de hafif bir değişiklik yaşandığından ötürü her zaman rahatlıkla tüketilebilir. Metabolizmanın hızlı çalışmasına yardımcı olan tarçınlı su günlük olarak rutin bir şekilde tüketilmeye devam ettiğiniz sürece yağlarınızı yakmaya da yardımcı olur. Eğer aylık ya da haftalık bir tüketime sahip olmak isterseniz, kaynamış sudan yapılan tarçınlı su tarifini de deneyebilirsiniz. Ya da günlük olarak tüketmeniz gereken su miktarına dilediğiniz kadar çubuk tarçın ekleyebilirsiniz. Böylece gün geçtikçe vücudunuzdan toksinlerin atıldığını, yağ yakmaya başladığınızı hissedecek ve daha sağlıklı bir yaşama sahip olacaksınız.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Mor Ekmek Nedir? Faydaları Nelerdir? İçeriğinde Neler Var?

Mor Ekmek Nedir? Faydaları Nelerdir? İçeriğinde Neler Var?

Son dönemlerde adını sıkça duyduğumuz mor ekmek nedir, tarifi, nasıl yapılır diye oldukça merak edilen bir besindir...

Yüksek Nabız Nasıl Düşürülür?

Yüksek Nabız Nasıl Düşürülür?

Yüksek nabız, kalp atım hızının olması gereken değerin üzerinde çıkması durumudur...

Glikolik Asit Peeling Ne Demek? Nasıl Yapılır? Cilde Etkileri Nelerdir?

Glikolik Asit Peeling Ne Demek? Nasıl Yapılır? Cilde Etkileri Nelerdir?

Glikolik asit peeling; kırışıklık problemlerinin giderilmesini ve yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen sarkma sorunlarının önlenmesi için faydalı olan bir cilt bakım yöntemidir...

Hamile Korsesi Nedir? Zararlı mı? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Hamile Korsesi Nedir? Zararlı mı? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Hamilelik yaşayan kadınlar, karın ve bel bölgelerinde ciddi ağrılar hissedebilirken bu ağrıların minimum düzeye indirilebilmesi için hamile korsesi kullanılmaktadır...