yeniloji.com
Sağlık

Tarçınlı Su Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar?

Henüz yorum yazılmadı
Tarçınlı Su Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar?
Yeniloji 306 görüntüleme

Tarçınlı su; lezzeti ve hoş kokusunun yanı sıra kilo verme konusundaki etkileri ile bilinen bir karışımdır.

TarÇInlı Su Ne İşe Yarar?

Pek çok yönden sağlığa fayda sağlamakta olan tarçınlı suyun nasıl yapıldığı ise merak konusudur. Bazıları direkt olarak toz tarçın ve kaynak su kullanırken, bazıları ise çubuk tarçın ve soğuk su tercih etmektedir. Her açıdan da faydalı olan bu tarçınlı su çeşitlerinden sizler de elbette dilediğinizi yapabilirsiniz.

Tarçınlı su günlük yaşamda soğuk suyun içerisinde çubuk tarçın atarak kullanılmaktadır.

Tarçınlı su genellikle zayıflamak isteyenlerin tercih ettiği bir kürdür ve her gün düzenli olarak tüketildiği takdirde farkını ve sağlığa olan pozitif etkisini gözler önüne sermeye devam eder. Tarçınlı suyun yapımı oldukça kolaydır. Eğer her gün tüketmek istiyor ve buna ihtiyaç duyuyorsanız, hazır soğuk su ve çubuk tarçınlara sahip olmanız yeterli olacaktır.

TarÇInlı Su Nasıl Yapılır? Nasıl Hazırlanır?

Eğer suyu daha güzel materyallerden içmek ve yanınızda taşımak istiyorsanız, çiçek desenlerinden oluşan ya da renkli tasarımlara sahip olan cam şişelerden birkaç tane edinebilirsiniz. Ve böylece her gün çeşitli olarak kullanma imkanına da sahip olmuş olursunuz. Günlük tüketeceğiniz su miktarını şişe içerisine ekledikten sonra içerisine en az bir adet çubuk tarçın en fazla ise üç adet çubuk tarçın atabilirsiniz. Çubuk tarçınları her gün mutlaka değiştirmek zorunda değilsinizdir. İki günde bir tüm aromasını yitirene kadar kullanabilir ve daha sonrasında değiştirebilirsiniz.

Yağ Yakan TarÇInlı Suyun Faydaları Nelerdir?

  • Tarçınlı su sindirim sistemini temizlemeye yardımcı oluyor ve sağlıklı bir bağırsak yapısına sahip olmaya da yardımcı oluyor.
  • Metabolizmanın hızlı bir şekilde çalışmasına olanak sağlayan tarçınlı su sayesinde fazla kilolardan sağlıklı bir şekilde kurtulabilirsiniz.
  • Tarçınlı su tüketimi suyu sade bir şekilde içemeyenlere özel olarak kokulu bir aroma yapısına sahip hale geliyor.
  • Tarçınlı su tüketerek vücutta yer alan fazla toksini de dışarı atabilirsiniz.

TarÇInlı Su Kullanımı ve Etkileri

Bazı kişiler su tüketmenin ne kadar önemli olduğunu bildikleri halde su tüketemezler. Su içtikleri zaman mide bulantısı ya da farklı sorunlar ile karşı karşıya kalabilirler. Bu nedenle tarçınlı su kullanımı öncelikle hoş koktuğundan ve renginde de hafif bir değişiklik yaşandığından ötürü her zaman rahatlıkla tüketilebilir. Metabolizmanın hızlı çalışmasına yardımcı olan tarçınlı su günlük olarak rutin bir şekilde tüketilmeye devam ettiğiniz sürece yağlarınızı yakmaya da yardımcı olur. Eğer aylık ya da haftalık bir tüketime sahip olmak isterseniz, kaynamış sudan yapılan tarçınlı su tarifini de deneyebilirsiniz. Ya da günlük olarak tüketmeniz gereken su miktarına dilediğiniz kadar çubuk tarçın ekleyebilirsiniz. Böylece gün geçtikçe vücudunuzdan toksinlerin atıldığını, yağ yakmaya başladığınızı hissedecek ve daha sağlıklı bir yaşama sahip olacaksınız.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Kamburluk Neden Olur? Kamburluk Nasıl Düzelir?

Kamburluk Neden Olur? Kamburluk Nasıl Düzelir?

Kamburluk; bel kaslarının zayıflaması ve gevşemesi sonucunda omurgada meydana gelen eğrilik nedeniyle vücudun ileri gitmesi ile oluşan, aynı zamanda kifoz olarak adlandırılan bir hastalıktır...

Korse Nasıl Daraltılır? Geniş Korseyi Daraltma

Korse Nasıl Daraltılır? Geniş Korseyi Daraltma

Korse, vücudun yaklaşık olarak 1-2 beden incelmesini sağlayan ve bununla birlikte vücut şekillendirici etkisi sayesinde fit ve zinde bir fiziğe kavuşmaya destek olan iç giysidir...

Çok Su İçmenin Zararları Nelerdir? Günde Kaç Bardak Su İçmeliyiz?

Çok Su İçmenin Zararları Nelerdir? Günde Kaç Bardak Su İçmeliyiz?

Çok su içmek; Sağlığımız için faydalı bir alışkanlık olsa da aşırıya kaçmak hyponatremia yani diğer anlamı ile su zehirlenmesi gibi etkiler meydana getirebilmektedir...

Keçi Sütünün Özellikleri ve Faydaları Nelerdir? Fiyatı Ne Kadar?

Keçi Sütünün Özellikleri ve Faydaları Nelerdir? Fiyatı Ne Kadar?

Keçi sütü; anne sütüne en yakın süt olarak bilinir ve 1 yaşından sonra anne sütünün yetersiz kalması gibi durumlarda bebeklere rahatlıkla verilebilmektedir...