yeniloji.com
Zayıflama

Yatarken Korse Takmak Zayıflatırmı?

Henüz yorum yazılmadı
Yatarken Korse Takmak Zayıflatırmı?
Yeniloji 2720 görüntüleme

Yatarken korse takmak vücuda rahatsızlık verebilir fakat kullanım amacına göre bu durum bazen sağlıklı da olabilmektedir.

Yatarken Korse Giyilir mi?

Genel olarak zayıflamak ve bel, sırt ağrılarını gidermek için tercih edilen korselerin kullanım detayı da değişkenlik gösterebilmektedir. Korselerin pek çok çeşidi vardır. İç giysi olarak kullanılan modellerinin yanında tayt gibi günlük giysi olarak kullanılan modelleri de vardır. Bunun yanı sıra termal kumaştan elde edilen, vücut şekillendiren, bel incelten ve bölgesel zayıflama sağlayan modelleri de bulunmaktadır. Bu korselerin her birinin kullanım özelliği farklılık arz etmektedir.

Gece korse takmak çoğu zaman vücudu rahatsız etmektedir fakat sağlık problemleri için takılabilir.

Uyurken korse takmak çoğu zaman vücudun rahat hareket edememesine ve uyku kalitesinin düşmesine neden olur. Bu tarz durumların oluşmaması için uyku sırasında korse kullanılmamalıdır. Fakat bel ağrısı ve sırt ağrısı çekenler için durum farklı olabilmektedir. Ağrıların azalması için doktor devamlı kullanım önerebilir. Eğer ki zayıflamak için kullanılıyorsa gece takmamak ve bunun yerine gündüz belli saatlerde kullanmak gerekir. Fakat doktor tavsiyesi üzerine kullanılıyorsa doktorun önerileri dikkate alınmalıdır.

Uyurken Korse Takmak Zayıflatır mı?

Korse kullanımı yüzyıllardan bu yana pek çok kadın tarafından tercih edilen bir iç giysidir. Sıkılaştırıcı ve toparlayıcı özelliği sayesinde vücudun incelmesine yardımcı olur. Aynı zamanda 1-2 beden daha zayıf bir görünüm sağlar. Sürekli kullanım sağlandığı zaman bölgesel olarak zayıflama sağlayan korseler aynı zamanda spor ve diyet ile desteklenmelidir. Çünkü yağ yakıcı özelliği bulunmamaktadır. Korseler genel olarak zayıflamaya direkt olarak değil dolaylı bir şekilde etki etmektedir.

Gece uyurken korse takmak birçok kişi için faydalı gibi bilinse de aslında bir etkisi yoktur. Şöyle ki zayıflama sürecinde vücudun halsiz kalmaması için uyku düzeni oluşturulmadı gerekmektedir. Sağlıklı uyku sağlıklı beden için oldukça önemlidir. Korse vücudu sıkar ve rahat bir uykuyu engeller. Bu güne yorgun başlamaya ve az hareket etmeye neden olur. Bu nedenle gece korse takmak kilo vermek için çok faydalı bir eylem değildir.

Korse Nasıl Kullanılır? Ne Zaman Takılır?

Korseler genel olarak kıyafetlerin altına kolayca giyilebilecek şekilde üretilmektedir. Bu sayede gün içerisinde rahatça kullanılabilmektedir. Eğer ki sağlık için kullanılmıyorsa, kullanım amacı kilo vermekse spor yaparken kullanılması daha etkili sonuçlara almayı sağlamaktadır. Spor yaparken yakılan kalorinin artmasını sağlayan korseler daha kısa sürede zayıflama sağlamaktadır. Özellikle termal korseler vücut ısısını arttırdığı için metabolizmanın da hızlı çalışmasına destek olmaktadır. Gündelik hayatta dışarda evde işte pek çok farklı yerde kullanım sağlayabilirsiniz.

Uyurken Korse Takmak Zararlı mı?

Korse kullanımı eğer ki zayıflamak için sağlanırsa genel olarak sporda ve hareket halinde ike etkili olmaktadır. Bunun yanı sıra özel günlerde elbise altına da takılabilmektedir. Bahsettiğimiz üzere uyurken korse takmak vücudu şekillendirme ve inceltmeden ziyade kişinin rahatsız olmasına neden olabilir. Ayrıca vücutta dolaşım sisteminin kötü etkilenmesine neden olabilir. Bu nedenle gün içerisinde birkaç saat takmak yeterli sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Fakat düşük kalorili beslenmeye ve egzersiz yapmaya da özen gösteriniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Korse Nasıl Genişletilir? Dar Gelen Korseyi Genişletme

Korse Nasıl Genişletilir? Dar Gelen Korseyi Genişletme

Vücudun toparlanmasına ve sıkılaşmasına yardımcı olan korseler, uygun beden ölçülerinde tercih edildiği zaman oldukça etkili sonuçlar almaya yardımcı olmaktadır...

Korse Kaç Saat Takılır?

Korse Kaç Saat Takılır?

Toparlayıcı ve sıkılaştırıcı özelliği bulunan korseler özelliklerine gün içerisinde birkaç saat boyunca takılırlar ve her birinin etki süresi farklılık içermektedir...

Basen Toparlayıcı Korse ile Basen Şekillendirme

Basen Toparlayıcı Korse ile Basen Şekillendirme

Basen toparlayıcı korse; vücuttaki fazlalıkların toparlanmasına yardımcı olarak daha ince ve zayıf gözükmeyi sağlayan sıkılaştırıcı bir korse modelidir...

Kan Vermek Zayıflatırmı? Kilo Verdirir mi? Kan Bağışının Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Kan Vermek Zayıflatırmı? Kilo Verdirir mi? Kan Bağışının Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Kan vermek; fiziksel olarak kemik iliğini uyardığı ve genç kan hücrelerinin kemik iliğine yapılıp dolaşıma karışmasını sağladığı için bağışıklık sistemini güçlendirmektedir...