yeniloji.com
Zayıflama

Curcumin Zayıflatırmı? Zerdeçal Kilo Verdirir mi?

Henüz yorum yazılmadı
Curcumin Zayıflatırmı? Zerdeçal Kilo Verdirir mi?
Yeniloji 662 görüntüleme

Curcumin, Uzak Doğu'da pek çok hastalığın tedavisinde kullanılan ve günümüzde henüz yeni yeni modern tıpta da kendine yer bulan bir baharattır. Sağlık alanındaki etkilerinin yanında aynı zamanda zayıflama konusunda fayda göstermektedir.

Curcumin Zayıflatırmı? Yağ Yakar mı?

Zerdeçalın sarı renkli pigmenti olarak belirtilen curcumin metabolizma üzerinde düzenleyici bir etkiye sahiptir. Bölgesel olarak yağlanmayı azaltan ve yağ yakımına destek veren bu baharat aynı zamanda kan şekerindeki dalgalanmaları dengeleyerek vücutta insülin direncini önler. Bu etkisi sayesinde daha az yemek tüketimine destek olur ve kilo vermeye etki eder. Metabolizmanın hızlanmasına destek olarak depolanmış yağların vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Curcumin düzenli bir şekilde tüketildiği zaman sindirim sisteminin düzenli bir şekilde çalışmasına yardımcı olmaktadır.

Sindirim sisteminin düzenli ve dengeli bir şekilde işlev görmesini sağlayan zerdeçal; şişkinlik, ödem, gaz, hazımsızlık gibi sindirim sistemi problemlerine bağlı olarak oluşan kilo alımının önlenmesine yardımcı olmaktadır. Bu şekilde kilo alan kişiler için oldukça faydalı etkiler meydana getirmektedir. Tüm bunların yanında tüketilen besinlerin kolay bir şekilde sindirilmesini sağlar. Bu etkileri sayesinde bu baharat diyet programlarında rahatça kullanılabilmektedir.

Zerdeçal Kilo Verdirir mi? Etkileri Nelerdir?

Şifalı etkileri ile bildiğimiz zerdeçal fazlalıklardan kurtulmak için oldukça etkilidir. Vücutta yağ yakımının sağlanması için bu baharatı limon ile birlikte tüketebilirsiniz. Limonun içerisine bulunan C vitamini ve zerdeçalın antiseptik özelliği sayesinde doğal ve sağlıklı bir şekilde zayıflama meydana getirebilirsiniz. Bu karşımı elde etmek için bir bardak kaynamış suyun içerisine 1 tatlı kaşığı zerdeçal ve yarım limon suyu ekleyiniz. Kan şekerinin dengelenmesine yardımcı olan bu karışım kahvaltılardan önce aç karnına tüketilmelidir. Eğer ki tadı hoş gelmezse biraz bal katıp tatlandırabilirsiniz. Bu yöntemi 7 gün uyguladıktan sonra 2 gün ara vermelisiniz. Günde sadece bir bardak tüketiniz.

Zerdeçal Yoğurt ile Zayıflama Tarifi

Yoğurt, zerdeçal, tarçın ve isteğe bağlı olarak zeytinyağı belli miktarlarda karıştırılıp kür haline getirildiğinde kilo verme sürecinde önemli bir destek sağlayabilmektedir. Bu kürü hazırlamak için 4 yemek kaşığı yoğurdun içerisine 1 çay kaşığı tarçın, 1 çay kaşığı zencefil tozu ve 1 çay kaşığı zeytinyağı ekleyiniz. Güzelce karıştırarak elde etmiş olduğunuz bu kürü sabah, öğlen ve akşam yemeklerden 1-2 saat önce aç karnına tüketiniz. Bu kürü haftada 2 gün uygulayıp 2-3 gün ara veriniz.

Curcumin ile Zayıflayanların Yorumları

Kilo almanın pek çok nedeni bulunmaktadır. Genel olarak aşırı tüketim ve az hareket vücutta yağlanma oluşumuna neden olmaktadır. Doğal karşımlar ise vücutta depolanan bu yağların yakılması konusunda etkili sonuçlar meydana getirebilmektedir. Curcumin ile zayıflayanlar 1 hafta gibi kısa bir süre içerisinde kilo verebildiklerini belirtmektedirler. Fakat bu yöntemi uygularken biraz hareket etmeli, bol su tüketmeli ve gün içerisinde tüketilen besinlere dikkat edilmelidir. Çünkü yemek tüketimine dikkat etmezseniz yağ yakarken tekrardan yağ depolarsınız ve bir etki sağlayamazsınız.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Acı Çehre Tohumu Nasıl Kullanılır? Zayıflatırmı? Faydaları ve Zararları

Acı Çehre Tohumu Nasıl Kullanılır? Zayıflatırmı? Faydaları ve Zararları

Zayıflamak için tohumları kullanmayı düşünen kişiler için en iyi tercihlerden birisi acı çehre tohumu olarak gösterilmektedir...

Kilo Alıp Vermekten Oluşan Çatlaklar Nasıl Geçer?

Kilo Alıp Vermekten Oluşan Çatlaklar Nasıl Geçer?

Kilo alıp vermekten oluşan çatlaklar; özellikle bel, karın, basen ve göğüste görülen bir sorundur...

Yanaklardan Kilo Verme Yöntemi Nedir? Ne Yapmalı?

Yanaklardan Kilo Verme Yöntemi Nedir? Ne Yapmalı?

Yanaklardan kilo vermek için düzenli beslenme, spor ve yüz egzersizleri yapmalı ve aynı zamanda yağ yakımına yardımcı olan besinleri tüketmek gerekmektedir...

Erkekler Kilo Almak İçin Ne Yapmalı? Ne Yemeli?

Erkekler Kilo Almak İçin Ne Yapmalı? Ne Yemeli?

Erkekler kilo almak için; aşırı yağlı besinlerden ziyade protein ağırlıklı ve kalorisi yüksek sağlıklı besinlerden tüketmeleri gerekmektedir...