yeniloji.com
Bakım

Ruşur Taşı Faydaları, Kullanımı, Kullananlar ve Yorumlar

Henüz yorum yazılmadı
Ruşur Taşı Faydaları, Kullanımı, Kullananlar ve Yorumlar
Yeniloji 564 görüntüleme

Cilt beyazlatma etkisi bulunan ruşur taşı, asıl olarak İran kültürüne dayanan ve cildin rahatlaması için kullanılan bir üründür. Kadınların güzellik sırrı olarak nitelendirilen ruşur taşı faydaları, kullanımı ve yorumları hakkında bilgi almak istiyorsanız sizler için hazırladığımız yazımı okumaya devam ediniz.

Ruşur Taşı Faydaları Nelerdir?

İranlı kadınların cilt temizleme amacı ile kullanmış olduğu ruşur taşı, İran'da hama taşı olarak bilinmektedir. Tebeşir taşını andıran ama daha yoğun bir kıvamı bulunan bu taş sefitab ismi ile de bilinmektedir. Son zamanlarda ülkemizde sıklıkla kullanılan ve popüler hale gelen ruşur taşı ne işe yarar diye baktığımızda şu şekilde nitelendirmek mümkündür:

  • Cildin beyazlamasına yardımcı olan ruşur taşı birçok kadın tarafından tercih edilmektedir.
  • Cilt gözeneklerinin açılmasını sağlar ve böylece tıkanık gözeneklerdeki kir, yağ gibi maddelerin temizlenmesine destek olur.
  • Sivilce ve akne problemlerin yok edilmesini sağlar. Ayrıca siyah noktaları da gidermektedir.
  • Hücre yenileyici özelliği sayesinde ölü deriyi yok eden bu doğal taş aynı zamanda derinin canlanmasına destek olur. Peeling etkisi meydana getirir ve derinin yenilenmesine katkı sağlar. Böylece daha genç bir görünüm sağlanır.
  • Doğal bir detoks etkisi vardır. Cildi toksin ve zararlı maddelerden arındırmaktadır.
  • Stres ve gerginlik azaltıcı, giderici etkisi bulunan ruşur taşı vitamin ve mineral açısından zengindir.

Cildin daha genç, pürüzsüz ve güzel gözükmesini sağlayan ruşur taşı güzellik sırrı olarak nitelendirilmektedir. Güneş ve akne lekelerinde etkili olurken, cildi tahriş eden durumları da giderir. Topuk çatlaklarını onarmaktadır. Ayrıca bacaklardaki batık problemlerinin giderilmesi için de etkili olmaktadır.

Ruşur Taşı Kullanımı Nasıl Olur?

Cildin güzel ve pürüzsüz görünmesini sağlayan, lekelerin giderilmesine yardımcı olan ruşur taşı nasıl kullanılır diye baktığımızda genel olarak ıslak ve nemli cilt üzerine olmaktadır. El ve yüz ile vücudun her noktasına sürülür ve sonrasında 1 dakika kadar beklenir. Taşı vücuda uygularken aynı zamanda masaj uygulanması gerekmektedir. Uygulama sonrasında su ve sabun ile birlikte taşın sürüldüğü bölgeler temizlenmelidir. Yaşlanmayı önlemeye yardımcı olan bu doğal taş aynı zamanda cilt gözeneklerini derinlemesine temizlemektedir. Ruşur taşı haftada kaç kez kullanılır diye araştırdığımızda cilt tipine ve cilt problemlerine göre uygulama yapılmaktadır. Genel olarak 2 hafta içerisinde düzenli kullanım sonucunda etkili sonuçlar alınmaktadır.

Ruşur Taşı Nerede Satılır?

Doğal içerikli ruşur taşı sipariş vermek için aktarlardan ya da İnternet üzerinde satın alma işlemi başlatabilirsiniz. İran kültürüne ait bir taş olsa da ülkemizde son yıllarda sıklıkla tercih edilmektedir. Gerçek ve sahte ruşur taşı farkı mühür yolu ile anlaşılmaktadır. Satın alırken orijinal olmasına özen gösteriniz. Aksi durumda bir etkisini görmeyebilirsiniz.

Ruşur Taşı Kullananlar ve Yorumlar

Cilt lekelerinin giderilmesi için sıklıkla tercih edilen ruşur taşı yaşlanmayı geciktirdiği için birçok kadın tarafından kullanılmaktadır. Ruşur taşı yorumlarına baktığımızda sivilce ve güneş lekeleri için sıklıkla kullanıldığını görmekteyiz. Cilt sorunlarınız varsa kullanım öncesinde uzman bir doktora gitmeniz unutmayınız. Alternatif bir iyileştirme yöntemi olan bu doğal taş ile sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Birçok kişi ruşur taşı her gün kullanılır mı diye sormaktadır. Bu taşı düzenli kullanmanın bir zararı yoktur fakat cildinizin tahriş olmamasına özen göstermelisiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Vücuttan Kimyasallar ve Toksinler Nasıl Atılır?

Vücuttan Kimyasallar ve Toksinler Nasıl Atılır?

En kısa süre içerisinde vücuttan kimyasallar nasıl atılır sorusunun yanıtını arayan kişiler, böylece bu toksinlerin zararlarından kurtulabilmektedir...

Hindiba Kahvesi Zayıflatır mı? Hindiba Kahvesi Kilo Verdirir mi?

Hindiba Kahvesi Zayıflatır mı? Hindiba Kahvesi Kilo Verdirir mi?

Hindiba kahvesi; hindiba bitkisinin köklerinin kurutulup öğütülmesi ile toz haline getirilerek kahveyi andıran bir içecek haline getirilmesi şeklinde elde edilmektedir...

Kajun Baharatı Nasıl Yapılır? İçeriği, Zararları ve Kullanımı

Kajun Baharatı Nasıl Yapılır? İçeriği, Zararları ve Kullanımı

Kajun baharatı; pek çok baharatın ve malzemenin karışımı ile elde edilen, patates, salata, et, tavuk ve sebzelerde kullanılabilen bir baharattır...

Yumurta ve Zeytinyağı Saç Maskesi Nasıl Yapılır?

Yumurta ve Zeytinyağı Saç Maskesi Nasıl Yapılır?

Yumurta ve zeytinyağı saç maskesi; saçın nem kazanmasına yardımcı olarak kısa süre içerisinde dolgunluk, canlılık ve parlaklık kazanmasına yardımcı olan bir saç bakım tarifidir...