yeniloji.com
Sağlık

Manyetik Sırt Yeleği Faydalımı? Zararlımı?

Henüz yorum yazılmadı
Manyetik Sırt Yeleği Faydalımı? Zararlımı?
Yeniloji 2329 görüntüleme

Manyetik sırt yeleği; omurga ve beli saran mıknatısları ve omurgayı düzleştiren etkisi sayesinde hem dik durmayı hem de sırt ve bel ağrılarının giderilmesini sağlayan bir korse modelidir.

Manyetik Sırt Yeleği Faydalı mı?

Omurga kemiklerinde meydana gelen bozulmalar zaman içerisinde kamburluk oluşumuna ve ağrılara neden olmaktadır. Omurgadaki hasarın nedeni ise asıl olarak duruş bozukluğudur. Eğik duruş olarak adlandırdığımız bu durum zaman içerisinde postürde bozukluk meydana getirir. Kalıcı bir hal aldığında ise kamburluk gibi hastalıkların oluşmasına neden olur. Bu nedenle duruş bozukluğunun önlenmesi ve boyun, sırt, omuz arasındaki oranın bozulmaması sağlanmalıdır.

Manyetik sırt yeleği; omurga kemiklerinden meydana gelen bozukluğun düzelmesine yardımcı olurken aynı zamanda kifoz oluşumuna da engel olur.

Omurganın düzleşmesini sağlayan manyetik sırt korsesi aynı zamanda ileri derecede olmayan kifozun iyileşmesine katkı sağlar. Bunun yanında kemiklerdeki yapı bozukluğu nedeniyle oluşan ağrıların giderilmesine de destek olmaktadır. Sırt bölgesinin orta kısmında yer alan omurga kalçaya kadar uzanmaktadır. Bu nedenle omurga kemiklerinde meydana gelen bir bozulma sadece sırtı değil vücudun genelini etkileyebilmektedir. Omurganın öne doğru eğilmesi zaman içerisinde omuzların çökmesine neden olur. Kifoz oluşumu tam olarak bu şekilde başlar ve zaman içerisinde kürek kemiklerinin yana kayması, omurga kemiklerinin sırtın üstüne doğru kıvrılması ile kendini belli eder.

Manyetik Sırt Yeleği Zararlı mıdır?

Faydalı ile bildiğim manyetik sırt yeleği bazı durumlarda zararlı olabilmektedir. Şöyle ki sürekli ve aşırı kullanım vücuda zarar verebilir. Bu korsenin kullanım talimatlarına uyulması gereklidir. Ayrıca sırt yeleği duruş bozukluğunu düzeltmek, sırt ağrılarını hafifletmek, dik durmak ve ileri derecede olmayan kamburluğun önlenmesini sağlamak için kullanılmaktadır. Eğer ki kamburluk dereceniz çok ilerlemişse korse kullanımı ağrıların artmasına neden olabilir. Çünkü ileri dereceli durumlar cerrahi yöntemlerle omurganın düzeltilmesi sağlanır. Korse ileri vakalarda etkili olmamaktadır. Eğer ki düzgün ve doğru bir şekilde kullanırsanız herhangi bir yan etki olmamaktadır.

Manyetik Sırt Yeleği Kullanımı

Günlük hayatta rahatça giyilip çıkartılabilen manyetik sırt yeleği kıyafetlerin altına giyilebilmektedir. Unisex bir üründür ve hem kadınlar hem de erkekler kullanabilir. Başlangıçta yarım saat boyunca takınız. Kullanmaya devam ettikçe süresini arttırınız ve günde 1-2 saat takınız. Aşırı takmayınız. Tam etki görebilmek içi düzenli kullanım sağlanmalıdır. 21 gün boyunca sürekli kullanınız. Bu süre sonrasında düzelme olmuyorsa biraz ara verip tekrar kullanınız. Unutmayın ki ileri derecede kifoz durumunda doktora gitmeniz gerekmektedir ve doktor ne önerirse onu uygulamanız gerekir.

Manyetik Sırt Korsesi Kullananlar, Sipariş ve Fiyat

Günümüzde pek çok kişi bu korseleri kullanmaktadır. Çünkü çoğu insan masa başı çalışmakta ya da ergenlik döneminden beri gelen duruş bozukluğu problemi yaşamaktadır. Bu tarz durumlar farklı sonuçlardan oluşabilmektedir. Fakat genel olarak eğik oturmak, eğik çalışmak ya da uzun süre aynı pozisyonda durmaktan kaynaklanmaktadır. Manyetik sırt korsesi kullananlar etki gördüklerini belirtirken aynı zamanda kullanımının kolay olduğunu dile getirmektedirler. Sizler de internet üzerinden uygun fiyatlarla sipariş vererek ağrılarınızı hafifletebilir ve dik durmayı sağlayabilirsiniz.

Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Sırt Ağrısına Ne İyi Gelir? Sebepleri Nelerdir? Nasıl Geçer?

Sırt Ağrısına Ne İyi Gelir? Sebepleri Nelerdir? Nasıl Geçer?

Sırt bölgesinde yer alan omurganın iki tarafında yer alan kasların gerilmesi sonucunda meydana gelen sırt ağrısı; hayat kalitesini önemli ölçüde etkileyen ve baskılayan bir durumdur...

Manyetik Sırt Destek Korsesi (Kamburluk Önleyici) Nedir?

Manyetik Sırt Destek Korsesi (Kamburluk Önleyici) Nedir?

Manyetik sırt destek korsesi; kamburluk önleyici ve aynı zamanda sırt ve bel ağrılarını hafifletici özellikleri sayesinde vücudun dik durmasına destek olan bir aparattır...