yeniloji.com
Bakım

Kıl Köklerini Ne Zayıflatır? Tüyleri Yok Eden Doğal Yöntemler

Henüz yorum yazılmadı
Kıl Köklerini Ne Zayıflatır? Tüyleri Yok Eden Doğal Yöntemler
Yeniloji 241 görüntüleme

Kıl köklerinin zayıflaması için epilasyon yöntemlerinin yanında aynı zamanda birtakım doğal yöntemler yer alır ve tüy köklerinin güçsüzleşmesi ile kıllarda azalma ve seyrelme meydana gelir.

Kıl Köklerini Ne Zayıflatır?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için etkili olan doğal yöntemlerden birisi portakal kürüdür. Tüy köklerini zayıflatmak için portakal kabuğunu öncelikle rondodan geçiriniz. Daha sonra içerisine belli miktarda zeytinyağı ilave ediniz. Karıştırdığınız zaman bir karışım meydana gelecektir. Ağda yaptıktan sonra temiz bölgeye bu kürü sürünüz. Ağdadan sonra gözenekler açık olacağı için bu karışımı uyguladığınız zaman yakıcı bir etki meydana gelir. Kürü uyguladıktan sonra yaklaşık olarak 1 saat bekleyiniz ve ardından ılık su ile yıkayınız. Bu basit işlem kıl köklerinin zayıflamasına yardımcı olacaktır.

Vücutta eğer ki hormonal bir bozukluk söz konusu değilse normal bir tüylenme meydana gelmektedir. Eğer ki aşırı bir tüylenme söz konusu ise bazı sağlık problemleri olabilir. Kimi insanların tüyleri daha azken kimilerinin ki daha fazladır. Bu normal bir durumdur. Tüylerden kurtulmak iin ağda, tüy dökücü gibi basit uygulamaların yanında aynı zamanda lazer epilasyon gibi yöntemler de bulunmaktadır. Uygulanan yöntemler genel olarak acı vermektedir. Doğal uygulamalar ise bu şekilde değildir.

Tüyleri Yok Eden Doğal Yöntemler Nelerdir?

Kalıcı tüy dökme yöntemleri araştırıldığında karşımızda pek çok doğal yöntem çıkmaktadır. Bunlardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

Limon Kürü: Vücuttaki kıllardan kurtulmak ve kıl köklerini zayıflatmak için etkili olan doğal yöntemlerden bir tanesidir. Bu kür limon ve tuz karışımından elde edilmektedir. Yaklaşık olarak 2 çay kaşığı tuz ve 1 adet limonun suyu ile oluşturulmaktadır. Ağda yaptıktan sonra bu karışımı uyguladığınız zaman kıl köklerinden zayıflama meydana gelmektedir. Eğer ki kürü yüzünüze uygularsanız çok fazla bekletmeyiniz. Kıl köklerine direkt olarak nüfuz eden bu kür ile tüyleri azaltmak mümkün hale gelmektedir.

Soğan Kürü: Kıl köklerine anında nüfuz eden soğan kürü tüylerin hem daha geç çıkmasını hem de azalmasını sağlamaktadır. 1 adet soğanı rendeleyerek ortaya çıkan suyunu ağdadan sonra bir pamuk yardımıyla sürmeniz yeterli olacaktır. Bu kürün vücutta yaklaşık olarak 1 saat bekletilmesi gerekmektedir. Ardından yıkanabilir. Vücutta 1 saat durması yeterli olacaktır.

İstenmeyen Tüylerden Tamamen Kurtulma

Farklı farklı bölgelerde çıkan tüylerden kurtulmak için uygulanan doğal yöntemler zaman içerisinde oldukça etkili sonuçlar almayı sağlayabilmektedir. Kıllardan kalıcı olarak kurtulmak için uygulanan yöntemlerden biri yumurta akı yöntemidir. Mısır unu, yumurta ve toz şeker ile birlikte hazırlanan bu kür düzenli bir şekilde kullanıldığı zaman kısa süre içerisinde etki gösterebilmektedir. Bu üç malzemeyi karıştırıp homojen bir kıvama geldikten sonra tüylerinizi aldığınız bölgeye sürünüz. Bir süre beklettikten sonra yıkayınız. Bu yöntem ile kısa sürede tüylere veda edebilirsiniz.

Evde Tüy Dökücü Krem Nasıl Yapılır?

Gün içerisinde evde anında tüy dökücü krem yapımı oldukça basittir. Tüylerinizden kurtulmak için ceviz kürünü uygulayabilirsiniz. Bu kürü hazırlamak için bir avuç ceviz kabuğunu yakın. Kül haline gelen ceviz kabuklarını 1 su bardağı miktarındaki suyun içerisine koyunuz ve yaklaşık olarak 12 saat bekletiniz. Tüyleri dökmek istediğiniz bir bölgeye bu kürü bir gazlı bez ya da pamuk yardımıyla sürünüz ve yarım saat boyunca bekletiniz. Bu kürü her gün uyguladığınızda kılların bir kısmının çıkmadığını bir kısmının ise çok zayıf köklerle çıktığını görebilirsiniz. Bu uygulamayı tüylerden tamamen kurtuluncaya kadar uygulayabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Hassas Bağırsak Sendromu Diyeti Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Hassas Bağırsak Sendromu Diyeti Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Boşaltım sisteminde önemli bir yere sahip olan bağırsaklarda yaşanan rahatsızlıklar insanları son derece fazla rahatsız ederken hassas bağırsak sendromu da bu rahatsızlıklardan birisidir...

Bandeau Nedir? Bandeau Ne İşe Yarar?

Bandeau Nedir? Bandeau Ne İşe Yarar?

Bandeau; göğüslerin toparlanmasına yardımcı olan ve sıkılaşma sayesinde sarkma problemlerinin önüne geçen bir göğüs korsesidir...

Selülit Nedir? Neden Olur? Selülit Nasıl Geçer?

Selülit Nedir? Neden Olur? Selülit Nasıl Geçer?

Selülit; özellikle kadınlarda görülen ve deri altındaki yağların birikerek bazı bölgelerde kan dolaşımının bozulmasına sebep olması durumudur...

Kurt Üzümü Nedir? Faydaları ve Zararları Nelerdir? Nerede Bulunur?

Kurt Üzümü Nedir? Faydaları ve Zararları Nelerdir? Nerede Bulunur?

Kurt üzümü; süper meyve olarak bahsedilen, goji berry ismi ile de aşina olduğumuz, C vitamini açısından oldukça zengin olan bir meyve türüdür...