yeniloji.com
Bakım

Tüylerin Geç Çıkması İçin Ne Yapılır? Tüylerin Azalması İçin Doğal Yöntemler

Henüz yorum yazılmadı
Tüylerin Geç Çıkması İçin Ne Yapılır? Tüylerin Azalması İçin Doğal Yöntemler
Yeniloji 6555 görüntüleme

Tüylerin geç çıkması; kişilerin uygulayacağı gerek kimyasal gerekse doğal yöntemlerle mümkün olabilen bir durumdur.

Tüylerin Geç Çıkması İçin Ne Yapılır?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için tercih edilen tüy dökücü kremler her ne kadar kolay bir kullanıma sahip olsalar da kalıcı bir çözüm sunmamaktadır. Her kadın tüylerinin geç çıkmasıyla zaman tasarrufu sağlamak ister. Ağda yöntemi, tüy dökücü kremlere nazaran tüylerin daha geç çıkmasına yardımcı olur. Ağdadan sonra kadınların ağda yaptıkları bölgelere limon kolonyası sürmesinin, tüylerin daha geç çıkmasına sebep olduğu söylenmektedir.

Tüylerin Azalması İçin Doğal Yöntemler Nelerdir?

Tüylerin geç çıkmasını sağlayan en doğal yöntem ağdadır. Hazır olarak satın alınan ağdalar, içeriğinde pek çok kimyasal maddeyi barındırması yönüyle hassas ciltlerde tahrişe sebep olabilmektedir. Doğal yöntemlerle ağda hazırlamak daha sağlıklıdır. Yapılışı için; Bir bardağın 1/4'ü kadar sirke ya da limon suyu ve 3 su bardağı şekere ihtiyaç vardır. Öncelikle şeker bir tencereye boşaltılmaktadır. Şeker fırında kızdırılarak eriyene kadar karıştırılmaktadır. Karışımın üzerine limon suyu ve sirke ilave edilmektedir. 15 - 20 dakika kadar karıştırılarak kıvamlı hale gelmesi sağlanmaktadır. Ardından, soğuması için bekletilmelidir. Ağdanın uygulanacağı bölge ılık su ile durulanmalıdır ve ağda tüylerin çıkış yönüne doğru sürülmelidir. Bu süreçte ağdanın cildi yakmayacak kadar normal bir ısıya sahip olmasına dikkat edilmelidir.

Tüylerin Geç Çıkması Bitkisel Çözüm

Birçok kadının şikayetçi olduğu istenmeyen tüylerin azalması ve geç çıkması için birçok yöntem bulunmaktadır. Tüylerin geç çıkması için limon oldukça tercih edilen bir doğal yöntemdir. Limondaki asitler tüy köklerinin yanmasını ve böylece tüylerin zaman içerisinde azalmasını sağlamaktadır. Bacak, kol, koltuk altı ve bikini bölgesi için kullanılabilmektedir. Düzenli kullanıldığında kalıcı etkiler görülebilmektedir. Fakat hassas tenler bu konuda dikkatli olmalıdır.

Tüyleri Azaltmak İçin Ne Yapmalı? Doğal Yöntemler Nelerdir?

Tüylerin seyrelmesi için evdeki malzemeler kullanılarak özel karışımlar hazırlanabilmektedir. Hem doğal hem de oldukça sağlıklı olan bu yöntemler, her cilt tipine uyumlu olup tahrişe sebep olmamaktadır. Tüylerin azalması için; 1 kase patates, 1 yemek kaşığı bal, 1 kase mercimek, 1 yemek kaşığı bal, elek veya ince kumaş malzemelerine ihtiyaç vardır. Mercimekler bir gün önceden suda bekletilir. Sabah ezilerek hamur haline getirilir. Çiğ patates rondodan geçirilerek ince bez veya elek yardımıyla suyu ayrıştırılır. Bal, limon suyu, mercimek ve patates suyu iyice karıştırılır. Tüy yoğunluğunun fazla olduğu bölgelere bu karışım sürülerek kuruması beklenir. Kuruduktan sonra ılık suyla hafifçe masaj yaparak durulanır.

Tüylerin Seyrelmesi İçin Doğal Yöntemler ve Kür Tarifleri Nelerdir?

Tüy azaltıcı kür tarifleri ile düzenli kullanım sonucunda istenmeyen tüylerden kurtulmanın mümkün olduğu söylenmektedir. Tüy azaltıcı kür tarifi olarak bilinen yumurta maskesi de bunlardan biridir. Maske için 1 yemek kaşığı şeker, yarım yemek kaşığı mısır nişastası ve 1 yumurtanın beyazı kullanılmaktadır. Yumurtanın beyazı ve şeker mısır nişastasına ilave edilir. Karışım macun kıvamına gelene kadar güzelce karıştırılır. Özellikle yüz bölgesinde bulunan istenmeyen tüylerin yer aldığı kısımlara sürülür. Maske uygulandıktan sonra kuruması beklenir. Maske kurumaya başlayınca tüylerin çıkış yönüne doğru yavaşça soyulmaya başlanır. Kullanıcılar, yüzlerindeki tüylerin maske sayesinde çekildiğini ve tüylerin maskede kaldığını deneyimlemektedir. Tüylerin geç çıkması için uygulanan bu maske haftada 2 sefer istenmeyen tüylerin bulunduğu bölgelere uygulanabilmektedir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Yüz Yogası Nedir? Nasıl Yapılır? Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Yüz Yogası Nedir? Nasıl Yapılır? Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Yüz yogası, yüzde bulunan kasların geliştirilmesi ve böylece daha sıkı bir görüntünün elde edilmesini sağlayan bir tür egzersiz yöntemidir...

Ayva Çekirdeği Maskesi ve Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Ayva Çekirdeği Maskesi ve Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Sonbahar meyvelerinden biri olan ayvanın da çekirdeklerinin toplanarak cilt güzelliğinde ve cilt bakımında oldukça büyük etkisi bulunmaktadır...

Göz Dalması Neden Olur? Hangi Doktora Gidilir?

Göz Dalması Neden Olur? Hangi Doktora Gidilir?

Göz dalması, farkında olmadan uzun süre aynı noktaya sabit bir şekilde bakmak şeklinde yorumlanan bir durumdur...

Renk Körlüğü Nedir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Renk Körlüğü Nedir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Renk körlüğü; görme merkezinde renklerin ayırt edilmesini sağlayan bir pigmentin olmaması ya da gerektiği kadar olmaması durumunda ortaya çıkan, değişik renkleri ve gölgeleri algılamada zorluk meydana getiren bir durumdur...