yeniloji.com
Yaşam

Çelik Balenli Korse Nedir? Ne İşe Yarar? Çelik Balenli Korse Nasıl Kullanılır?

Henüz yorum yazılmadı
Çelik Balenli Korse Nedir? Ne İşe Yarar? Çelik Balenli Korse Nasıl Kullanılır?
Yeniloji 677 görüntüleme

Korse denildiğinde akla ilk olarak ince gösteren ve kolaylıkla kullanılan ürünler geliyor olsa da çelik balenli korse gibi tedavi amaçlı kullanılan ürünler de bulunmaktadır.

çelik Balenli Korse Nedir?

Fiziksel açıdan zorluk çıkaran rahatsızlıkların tedavisinde insanların hareket kabiliyetleri belirli oranda kısıtlanmaktadır. İyileşme sürecinin başarılı bir şekilde ilerleyebilmesi için insanların geçirdikleri operasyonlardan sonra hareketlerine sürekli olarak devam etmesi gerekir. Bu aşamada bel kısmından ya da omuriliğinden bir operasyon geçiren kişilerin sonrasında korse kullanımları gerekmektedir. Bazı korseler yalnızca bölgenin daha sıkı bir şekilde durmasını sağlarken tedavi için yeterli olmayabilir. Bu durumda çelik balenli korse olarak isimlendirilen ürünlerin kullanılması gerekmektedir.

çelik Balenli Korse Ne İşe Yarar?

Gerçekleşen ciddi operasyonlardan sonra fizik tedavi aşaması önem arz ederken çelik balenli korseler bu süreçte insanların en büyük yardımcıları arasında yer almaktadır. Klasik korselere uzun çelik şeritler eklenerek bu ürünler elde edilmektedir.

Bilindiği üzere çelik, her zaman son derece dayanıklı ve esneme özelliği minimum düzeyde olan bir maddedir. Bu maddenin kullanıldığı şeritlerin korselerde kendisine yer bulması ile birlikte belin ve omurun dik bir şekilde durması sağlanabilmektedir. Ciddi operasyonlar geçiren kişiler, günün belirli kısımlarında bu korseleri takarak sırtlarını her zaman dik bir konumda tutabilmektedir. Böylece normal hayatlarına çok daha kısa bir süre içerisinde dönme şanslarını elde edeceklerdir.

Balenli Korse Nasıl Kullanılır?

Bu ürünleri kullanırken çok dikkatli olunması ve bilinçli bir şekilde hareket edilmesi gerekmektedir. Bu tarz tedaviye yardımcı olan korseler, kullanıcıların operasyon geçirmesinin ardından kullandığı için hassas bir döneme denk gelmektedir. Eğer bu korseler yanlış bir şekilde kullanılırsa operasyon sebebiyle hassaslaşan bel bölgesinde ya da sırt kısmında kalıcı hasarlara sebep olabilmektedir.

Korselerin çok sıkmayacak ve kemikleri zorlamayacak bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Çelik kısımların vücuda batmaması ve günlük hayat içerisinde rahatsız etmemesi de önemlidir. Bu şartları sağlayacak şekilde sarılan korselerin günün tamamında kullanımına devam edilmesi sorun yaratabilmektedir. Bu sebeple de uzmanlar gün içerisinde en fazla 8 saat kullanımını önermektedir.

çelik Balenli Korsenin zararları Var mı? Varsa Nelerdir?

Tedaviye en büyük desteği sunan çelik balenli korseler doğru bir şekilde kullanılırsa vücuda hiçbir zarar vermeyen ürünler olarak gösterilebilir. Vücudun hava almasını engellemeyen bu korseler, kullanıldığı bölgelerin çok daha kısa bir süre içerisinde iyileşmesini sağlayacaktır. Eğer kullanım süresi aşılırsa ya da yanlış bir şekilde kullanılırsa çeşitli zararlar oluşabilir. Bunlar sakatlıklar ya da kemiklerin yanlış bir yönde iyileşmesi gibi durumlardır.

Tedavi sürecinin en büyük yardımcılarından birisi olan çelik balenli korse modellerinin dikkatli seçilmesi ve direktiflere uygun bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Herhangi bir hastalığı olmadan bu ürünleri kullanmayı düşünen kişiler de vücutlarına zarar vereceklerdir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Pantolon Altına Giyilen Korse Modelleri

Pantolon Altına Giyilen Korse Modelleri

Pantolon altına giyilen korse modelleri; bölgesel olarak incelme sağlanmak istenen bölgeye göre değişkenlik gösterir ve bu nedenle oldukça çeşitlidir...

Tatlı İsteği Nasıl Giderilir?

Tatlı İsteği Nasıl Giderilir?

Tatlı isteği; kişilerin sürekli tatlı yeme ihtiyacı duyması ve tatlı besinleri sıklıkla tüketmesi demektir...

Kil Maskesi Tarifi Nedir? Fiyatları ve Kullananlar

Kil Maskesi Tarifi Nedir? Fiyatları ve Kullananlar

Kil maskesi ciltte oluşan çeşitli problemlerin tedavisi için kullanılan ve birbirinden farklı tarifleri ile tercih edilen bakım ürünüdür...

Termal Korse Tayt Ne İşe Yarar?

Termal Korse Tayt Ne İşe Yarar?

Termal korse tayt; bacakları ve bel bölgesini kaplayarak incelme, zayıflama ve sıkılaşma meydana getiren, vücut ısısının yükselmesini sağlayan ve yağ yakıcı etki oluşturan bir korse modelidir...