yeniloji.com
Zayıflama

Vücut Şekline Göre Hangi Korse Giyilmelidir?

Henüz yorum yazılmadı
Vücut Şekline Göre Hangi Korse Giyilmelidir?
Yeniloji 124 görüntüleme

Vücut şekline göre korse seçimi; en ideal fizik görünümüne kavuşmak ve şekillendirici etki sayesinde kıvrımlı hatlara sahip olmak için gerekli bir durumdur.

Vücut Şekline Göre Hangi Korse Seçilmeli?

Vücut tipi herkeste farklıdır. Kimi insanların beli çok ince, kimi insanların bacakları kalın kimilerinin ise göbek bölgesinde fazlalık bulunmaktadır. Korse seçimi de tıpkı vücut tipine göre değişkenlik gösterir. Çünkü her vücut farklı şekilde kilo alır ve bölgesel incelme sağlarken kullanılan korse modeli oldukça önemlidir. Fazlalık hangi bölgede ise oraya hitap eden bir model tercih edilmelidir.

Vücut tipleri çeşitlilik gösterdiği için kullanılan korseler de kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

Korse kullanarak fazlalıkları gizleyebilir ve daha zayıf daha ince gözükebilirsiniz. Eğer ki sadece göbek bölgenizde fazlalık varsa göbek veya bel korsesi, kalçanızda fazlalık varsa korse külot ya da tayt modeller, bacaklarınızda fazlalık varsa ince gösteren tayt modellerini tercih edebilirsiniz. Vücudunuz uygun korse seçmek için öncelikle vücut tipinizi öğrenmeniz gerekmektedir. Bu şekilde daha sağlıklı bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Hangi Vücuda Hangi Korse Giyilir?

Vücut şekillerini ve giyilmesi gerek korse modellerini şu şekilde özetleyebiliriz:

Kum Saati Vücut Tipi: Bu vücut tipi genel olarak orantılıdır ve kolay kolay kilo almaz. Bu vücut tipine sahip insanların görünümü korumak ve formda kalmak için korse kullanması önerilmektedir. Bel ve göbek bölgesini saran modelleri kullanabilirsiniz.

Armut Vücut Tipi: Görünüş olarak kum saatini andıran bu vücut şeklinde kalça daha geniştir. Basenler, kalça ve belin alt kısmı daha kalındır. Bu fiziksel görünüm için kalçayı sıkılaştıran bir korse modeli tercih edilebilir. Böylece daha orantılı fiziksel görünüm ortaya çıkar.

Koni vücut Tipi: Göğüs ve kalça kısmı kum saati vücut tipine göre daha düz olan vücut şeklidir. Bu vücut şekli için kıvrımlı gözükmeye yardımcı olan modeller kullanılmalıdır. Göğüsleri ve kalçayı belirginleştiren modeller tercih edilmelidir.

Cetvel Vücut Tipi: Bu vücut şeklinde hatlar belirgin değildir. Diğer vücut tiplerine göre oldukça düzdür. Eğer bu vücut tipine sahipseniz kum saati görünümü veren korselerde yararlanabilirsiniz. Böylece vücut hatlarınızın belirginleşmesini sağlayabilirsiniz.

Elma Şeklinde Vücut Tipi: Göbek ve kalça kısmında fazlalık bulunan vücut tipidir. Göbek ve bel çevresi hem kalın hem de daha yağlıdır. Bu vücut tipi için sıkılaştırıcı ve toparlayıcı özelliği bulunan göbel ve kalçayı incelten iç giysilerden yararlanmalısınız.

Hangi Korse Daha Faydalı? Daha Kullanışlı?

Korse giymek hem sağlıklıdır hem de fiziksel olarak hoş bir görünüm sağlamaktadır. Her korse kullanışlıdır. Fakat buradaki asıl mesele korsenin vücuda uygunluğudur. Vücudunuza uygun olan korse modeli sizler için en sağlıklı ve kullanışlı modeller olarak kabul edilir. İhtiyacınız doğrultusunda korse kullanmanız gerekmektedir. Eğer ki karın bölgenizde yağlanma ve fazlalık varsa göbel bölgesi kullanmalısınız. Bel bölgeniz kıvrımsız ve düz ise kum saati görünümü veren şekillendirici korse kullanmalısınız. Bu durumda korse kullanımından yüksek derecede fayda sağlayabilirsiniz.

Korse Tavsiyeleri Nelerdir? Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sıkılaştırıcı özelliği bulunan korseleri alırken kumaş özelliklerine dikkat ediniz. Kumaşın yumuşak ve nefes alabilir cinste olması gerekmektedir. Çok yumuşak kumaşlardan ziyade vücuda zarar vermeyen incelikte ve kalınlıkta olanlar tercih edilmelidir. Nefes alan kumaşlar cildin tahriş olmasını engellemektedir. Korse alırken beden ölçülerinize göre seçim yapınız. Normal bedeninizden ne çok küçüğü ne de çok büyüğü tercih ediniz. Vücut şekline göre korse seçimi kusursuz görünüm sağlamak için oldukça önemlidir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Kinoa Tohumu Zayıflatır mı? Hangi Kinoa Daha Faydalı?

Kinoa Tohumu Zayıflatır mı? Hangi Kinoa Daha Faydalı?

Kinoa, çok eski zamanlardan beri tüketilen, tahıl olarak bilinen ama aslında otsu bir bitki olarak nitelendirilen faydalı tohumlar olarak nitelendirilmektedir...

Terleten korse Zayıflatır mı? Kullananlar ve Yorumlar

Terleten korse Zayıflatır mı? Kullananlar ve Yorumlar

Terleten korse; vücutta depolanmış olan yağların, artan ısı ile birlikte parçalanarak dışarı atılmasına yardımcı olan ve böylece hem zayıflama hem de bölgesel incelme konusunda etkiler meydana getiren bir iç giysi modelidir...

Erkek ve Bayan Sıkılaştırıcı Korse Tayt İşe Yarıyor mu?

Erkek ve Bayan Sıkılaştırıcı Korse Tayt İşe Yarıyor mu?

Sıkılaştırıcı tayt; hem bacaklardaki fazlalıkları hem de kalça, basen ve göbek bölgesindeki fazlalıkları incelterek zayıf görünmeyi sağlayan bir korse modelidir...

Göbek ve Basen Toparlayıcı Korse Kullananlar ve Etkileri

Göbek ve Basen Toparlayıcı Korse Kullananlar ve Etkileri

Göbek toparlayıcı korse; kadınların en çok şikayetçi olduğu göbek ve basen bölgelerindeki fazla kiloların gizlenmesine yardımcı olur...