yeniloji.com
Zayıflama

Korse Takmak Göbeği ve Beli İnceltir mi?

Henüz yorum yazılmadı
Korse Takmak Göbeği ve Beli İnceltir mi?
Yeniloji 1700 görüntüleme

Korse; bedene doğru duruşu kazandırmak ya da zayıflamak ve daha fit görünmek için tercih edilen iç giysisidir.

Korse Takmak Beli İnceltir mi?

Kullanım amacına göre farklı modellerde üretilen korseler, bedenin duruşunu düzeltmede etkili olduğu gibi daha fit bir görünüm de kazandırmaktadır. Günümüzde korselerin çoğu kadınların kıyafetlerin içerisinde daha şık görünmesi, rahat hareket edebilmeleri ve vücutlarını toparlayabilmeleri için üretilmektedir. Özellikle dar ve abiye kıyafetlerin içerisinde şık bir duruşa sahip olmak isteyen kadınlar için toparlayıcı özelliğe sahip olan korseler daha fit bir görünüm sunmaktadır.

Korselerin farklı modelleri bulunmaktadır. Göbek bölgesindeki fazlalıklar için sadece bel bölgesine uygun korseler, basen fazlalığı için tayt şeklindeki korseler önemli günlerde kurtarıcı niteliktedir. Aynı zamanda belin daha ince gözükmesini sağlar.

Korse Takmak Göbeği İnceltir mi?

Korselerin kullanım amacı; vücudun şekillenmesini sağlayarak ince bir görünüm kazanmaktır. Toparlayıcı özelliğe sahip olan korseler, kıyafetlerin içerisinde de daha şık gözükmeye yardımcı olmaktadır. Beden ölçüsüne uygun ve kaliteli malzemeden üretilmiş korseler kullanıldığında göbek ve bel kısmında incelme olması mümkündür. Fakat tercih edeceğiniz korsenin kilonuza uygun olması, sağlıklı ve terletmeyen bir yapıya sahip olması önemlidir. Nefes almayan korseler insan vücuduna zarar vermektedir. Bu kriterlere uygun olan korseler kilo vermenize yardımcı olacaktır. Tabii tek başına korse giymek de kilo vermek isteyenler için yeterli değildir. Korse giyerken muhakkak bol su içmeli, düzenli spor yapmalı, yağ yakmayı hızlandıran besinler tüketilmelidir. Korseyi bütün gün giymek de doğru değildir. Her gün 3-4 saat kadar korse giymek yeterli olacaktır.

Korsenin Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Daha fit bir görünüme sahip olmak ve fazla yağlardan kurtulmak için tercih edilen korselerin faydaları olduğu gibi zararları da bulunmaktadır. Uzun saatler, sıkı korse giymek lan dolaşımına zarar verdiği gibi iç organların da hasar görmesine neden olmaktadır. Bağırsaklar, mide, karaciğer, böbrekler gibi en önemli iç organlar göbek bölgesinde bulunmaktadır. Özellikle göbek bölgesini eritmek için korse tercih edecek kişilerin sağlıklı ve bedenlerine en uygun korseleri seçmeleri çok önemlidir. Korsenin faydaları arasında toparlayıcı olması en önemli özelliğidir. Bu sebeple tercih edilen korselerin faydadan çok zarar sağlamaması için ideal zamanlarda kullanılması gerekmektedir. Günün belirli saatlerinde kullanılacak olan korseler gece yatarken çıkarılmalı, gün içerisinde de korse giyilen bölgenin havalandırılması sağlanmalıdır.

Zayıflamak İçin Korse Nasıl Kullanılır?

Zayıflamak için korse kullananlar, korsenin etkisini daha da artırmak için hafif tempolu yürüyüş ya da koşu yaparak da korseyi kullanmayı deneyebilirler. Çok sıkmayan ve bedene uygun olan korseler daha hızlı incelmeye yardımcı olmaktadır. Gün içerisinde tüketilecek bol su da zayıflama hususunda oldukça etkilidir. Korse bütün gün vücutta kalmamalı 3-4 saat giyilmelidir. Göbeği ve beli inceltmek için korse kullananlar, korsenin etkisini artırmak için zayıflamaya yardımcı bakım yağlarını da kullanabilirler. Korse takmak, biberiye yağı gibi kan dolaşımını hızlandıran bakım yağları ile çok daha olumlu sonuçlar vermektedir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Sıkılaştırıcı Tayt Modelleri ve Kullananlar

Sıkılaştırıcı Tayt Modelleri ve Kullananlar

Sıkılaştırıcı taytlar; toparlayıcı özellikleri sayesinde hem bacakların incelmesini sağlayan hem de kalçanın daha yuvarlak ve dik durmasını sağlayarak fit görünmeye destek olan korse modellerdir...

Burun Tıkanıklığına Doğal ve Bitkisel Çözümler

Burun Tıkanıklığına Doğal ve Bitkisel Çözümler

Burun tıkanıklığı; bir hastalık ya da burnun yapısı sonucunda ortaya çıkan rahatsızlıktır...

Kahve Zayıflatır mı? Kahve İçmek Kilo Verdirir mi?

Kahve Zayıflatır mı? Kahve İçmek Kilo Verdirir mi?

Gün içerisinde düzenli olarak kahve tüketen kişiler kahve zayıflatır mı sorusunun yanıtını merak ediyor...

En Etkili, En İyi Karın Eritme Egzersizleri ve Yöntemleri

En Etkili, En İyi Karın Eritme Egzersizleri ve Yöntemleri

Karın eritme egzersizleri ve yöntemleri; fazla yağların vücuttan atılmasını ve buradaki yağların enerjiye çevrilmesi, kasa dönüşmesi gibi etkiler oluşturan uygulamalardır...