yeniloji.com
Sağlık

Abdominal Korse Nedir? Ne İşe Yarar?

Henüz yorum yazılmadı
Abdominal Korse Nedir? Ne İşe Yarar?
Yeniloji 2968 görüntüleme

Abdominal korse; hamilelik, organ düşüklüğü ve karın bölgesinde meydan ageln bir sağlık probleminde batın bölgesi olarak adlandırılan alanın desteklenmesi için kullanılan bir aparattır.

Abdomainal Korse Nedir? Nasıl Kullanılır?

Sıkılaştırma özelliği bulunan abdominal korse daha çok doğum yapan kadınlarda göbek sarkmasının engellenmesi için tercih edilmektedir. Gebelik sırasında bebeğin gelişimine bağlı olarak büyüyen ve genişleyen karın, doğum sonrasında sarkabilmektedir. Çünkü bu süreçte vücut oldukça esnektir. Batın korsesi olarak da bilinen bu aparatları kullanmak sarkmaların engellenmesini sağlar aynı zamanda sıkılaşma ile birlikte fazlalıklardan kurtulmaya da destek olur.

Abdominal korse; batın bölgesine destek sağlayan, son derece esnek kumaşlardan elde edilmiş bir aparattır.

Hava alabilen dış yüzeyi sayesinde cildi tahriş etmeyen bu korse modeli, aynı zamanda karın bölgesine ısı etkisi sağlar. Böylece vücutta yağ yakıcı etki meydana getirirken aynı zamanda toparlanma hissi de sağlamaktadır. Sadece doğum sonrasında değil aynı zamanda karın germe ya da bu bölgede meydana gelen bir cerrahi müdahale sonrasında da kullanılabilmektedir. Bu korsenin amacı oradaki kasların güçlenmesini sağlamak ve sarkma etkisinin giderilmesine olmaktır. Kullanımı oldukça basit olan batın korsesi, kıyafetlerin altına kolaylıkla giyilebilmektedir. Tek parça halindedir ve kumaşı esnek olduğundan vücudu sıkmaz.

Abdominal Korse Ne İşe Yarar? Zayıflatır mı?

Hem sıkılaşmak hem de zayıflamak için tercih edilebilen abdominal korse, daha çok sezeryan doğum sonrasında göbek bölgesinin toparlanması ve boşalan rahmin eski haline dönmesi için kullanılmaktadır. Vücudun kendini toparlama sürecinin hızlanmasını sağlayan bu korseler sağlıklı bir şekilde sıkılaşma sağlar. Göbek sarkması pek çok durumda meydana gelebilmektedir.

Batın korsesi, sıkılaşmasının yanı sıra sağlık için de kullanılabilen bir korse modelidir. Birçok kişi doktor tavsiyesi üzerine bu korseyi kullanmaktadır. Esnek yapısı sayesinde rahat hareket etmeyi sağlayan bu iç giysi modeli gün içerisinde birkaç saat takıldığında olumlu sonuçlar meydana getirmektedir. Eğer ki bir sağlık problemi için kullanılıyorsa doktor tavsiyesi dikkate alınmalıdır.

Doğum Sonrası Abdominal Korse Kullananlar

Sezaryen korsesi olarak da nitelendirilen abdominal korse doğum sonrasında pek çok kadın tarafından kullanılmaktadır. Göbek ve karın çevresinin toparlanması, eski haline dönmesi ve rahmin daha kısa sürede toparlanması için birçok kişi bu iç giysileri tercih etmektedir. Abdominal korse kullananlar etkilerinden oldukça memnun kaldıklarını belirtmektedir. Vücudu aşırı derecede sıkmayan ve hatta esneme özelliği sayesinde daha rahat bir şekilde hareket etmeyi sağlayan bu korse kıyafetlerin altına da giyilebildiği için oldukça memnun kalınan bir iç giysidir. Yapılan yorumlarda da ne kadar faydalı olduğu açıkça gözlemlenmektedir.

Abdominal Korse Fiyatları Ne Kadar?

Hem zayıflatma hem de sıkılaştırma özelliği bulunan abdominal korse fiyatları hem bütçeye uygundur hem de farklı ödeme seçenekleri ile alıcının hizmetine sunulmaktadır. Sizler de sarkmaları engellemek, doğum sonrasında vücudunuzun toparlanmasını sağlamak için bu aparatlardan sipariş vererek kullanmaya başlayabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Çakşır Otunun Faydaları Nelerdir? Çakşır Kökü Suyunun Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Çakşır Otunun Faydaları Nelerdir? Çakşır Kökü Suyunun Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Çakşır otu; maydanozgiller familyasına ait olan, boyu yaklaşık olarak 2-3 metre uzayabilen, ülkemizde pek çok yerde yetişebilen bir bitkidir...

Altın Otu Neye Yarar? Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Altın Otu Neye Yarar? Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Altın otu; flavonlar, reçine, sterinler, uçucu yağlar, tanen, karotin, C ve P vitaminleri açısından oldukça zengin olan, vücuda pek çok faydalı etki sunan bir bitkidir...

Beyaz Söğüt Kabuğu Ne İşe Yarar? Nerede Bulunur? Çayı Nasıl Yapılır?

Beyaz Söğüt Kabuğu Ne İşe Yarar? Nerede Bulunur? Çayı Nasıl Yapılır?

Beyaz söğüt kabuğu; çok eski tarihlerde Mevlana'nın Mesnevi adlı eserinde belirtmiş olduğu şifalı bir ağaç türü olan aksöğütten elde edilmektedir...

Koroner Arter Hastalığı Nedir? Kronik midir?

Koroner Arter Hastalığı Nedir? Kronik midir?

Koroner arter hastalığı; kalbi besleyen damarların, damar sertleşmesi veye tıkanması sonucunda meydana gelen iskemik kalp hastalığı olarak da nitelendirilebilen bir rahatsızlıktır...