yeniloji.com
Zayıflama

Amazon Cevizi Zayıflatırmı? Brezilya Cevizi Kilo Verdirir mi?

Henüz yorum yazılmadı
Amazon Cevizi Zayıflatırmı? Brezilya Cevizi Kilo Verdirir mi?
Yeniloji 1085 görüntüleme

Amazon cevizi; Amazon ormanlarındaki yüksek boylu ağaçlarda yetişen ve aynı zamanda brezilya cevizi olarak da adlandırılan, zayıflama konusunda vücuda destek olan doğal bir besin kaynağıdır.

Amazon Cevizi Zayıflatır mı?

Yağmur ormanlarının yaklaşık olarak 40-60 metre boyundaki ağaçların tepelerinde yetişen amazon cevizi, yüksek miktarda selenyum içeren, protein değeri yüksek ve karbonhidrat açısından düşük değerlere sahip olan düşük kalorili bir besin olarak nitelendirilmektedir. Aynı zamanda lif açısından da yüksek değerlere sahiptir. Bu özelliği midede şişmesine ve yer kaplamasına, buna bağlı olarak da tokluk hissinin meydana gelmesine yardımcı olarak ve sindirim sisteminin düzenli çalışmasına destek sağlayarak kilo vermeyi basit bir hale getirmektedir.

Amazon cevizi doğal ve kolay bir şekilde zayıflama konusunda oldukça etkilidir. İçerisinde bulunan vitamin ve mineral değerleri hem kilo vermeye hem de sindirim ve metabolizma sisteminin düzenlenmesine destek olmaktadır. Tiroid bezlerinin düzenli çalışmasına destek olan bu besin metabolizmanın da bu şekilde dengeye girmesine yardımcı olur. Bilindiği gibi tiroid bezlerinin düzensiz çalışması ya da yavaş çalışması metabolizmayı doğrudan etkilemektedir. Brezilya cevizinin hormonal düzenleyici etkileri doğal zayıflama sürecinin kolaylaşmasına destek olmaktadır.

Brezilya Cevizi Kilo Verdirir mi?

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz brezilya cevizi kilo verme konusundaki etkileri sayesinde hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilebilmektedir. Bu cevizin selenyum miktarı onu diğer cevizlerden ayıran bir özelliktir. Normal cevizlere göre içerik ve besleyiciliği açısından yüksek değerlere sahiptir. Selenyum vücudun sağlıklı olması için gerekli olan bir maddedir.

Selenyum eksikliğinde vücudun bağışıklık sistemi zayıflar ve enfeksiyonlara, hastalıklara duyarlı hale gelir. Bu durum aynı zamanda metabolizma ve sindirimi de etkiler. Buna bağlı olarak sağlıksız bir kilo alma söz konusu olur. Brezilya cevizinin sadece 1 tanesinde 1 kişinin günlük selenyum miktarını karşılayabilecek değerler bulunmaktadır. Bu sayede vücutta meydana gelen sağlıklı denge kalıcı olarak kilo vermenin de mümkünleşmesini sağlamaktadır. Amazon cevizi vücudu kilo vermeye hazır bir halde getirmektedir.

Brezilya Cevizinin Faydaları ve Yan Etkileri Nelerdir?

Amazon cevizi vücuttaki toksin maddelerin dışarı atılmasını sağlamaktadır. İçerisinde bulunan yüksek orandaki çinko değerleri, serbest radikal olarak adlandırılan ve pek çok hastalığa zemin hazırlayan zararlı maddelerin dışarı atılması konusunda yardımcı olur. Kötü kolesterol düzeyinde dengeleyici etkilere sahip olan bu besleyici gıda aynı zamanda kalp sağlığını da olumlu yönde etkilemektedir. İçerisindeki omega-3 yağ asitleri, C ve E vitaminleri hücre yenilenmesine destek olmaktadır. Böylece ciltte yenileyici bir etki oluşmaktadır. Selenyum ise hem kilo verme konusunda yardımcı olur hem de erkekler için testosteron hormonu üzerindeki olumlu etkileri sayesinde sperm kalitesinin artmasını sağlar. Ereksiyon olamama gibi durumlar konusunda faydalı etkiler meydana getirir.

Brezilya cevizinin yan etkileri hemen hemen yoktur. Sadece aşırı miktarda tüketilmesi bazı sorunları beraberinde getirebilmektedir. Belirtilen miktarlardan fazla tüketilmemesi gerekmektedir.

Amazon Cevizi Kullanımı Nasıldır?

Genelde gündelik atıştırmalık olarak kullanılan amazon cevizi, gün içerisinde 3-4 adet kadar tüketilmektedir. Bu miktar sağlıklı bir şekilde kilo verebilmek için yeterlidir. Aşırı tüketimi daha hızlı zayıflama meydana getirmemektedir. Hem besleyici özellikleri için hem de zayıflamak için kullananlar etkilerinden oldukça memnun kaldıklarını belirtmektedir. Sizler de vücut direnciniz kaybolmadan sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyorsanız bu doğal besinden faydalanabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Çiğ Tavuğu Yıkamak Tehlikelimi?

Çiğ Tavuğu Yıkamak Tehlikelimi?

Hemen hemen herkesin merak ettiği çiğ tavuğu yıkamak tehlikeli mi, zararlı mı? sorusu yapılan araştırmalar ve incelemeler sonrasında yanıt bulmaktadır...

Kuruyemiş Zayıflatır Mı? Hangi Kuruyemiş Kilo Yapmaz?

Kuruyemiş Zayıflatır mı? Hangi Kuruyemiş Kilo Yapmaz?

Kuruyemiş; fındık, fıstık, leblebi, kuru üzüm gibi atıştırmalıklardan oluşan yiyeceklerdir...

Acı Çehre Tohumu Nasıl Kullanılır? Zayıflatırmı? Faydaları ve Zararları

Acı Çehre Tohumu Nasıl Kullanılır? Zayıflatırmı? Faydaları ve Zararları

Zayıflamak için tohumları kullanmayı düşünen kişiler için en iyi tercihlerden birisi acı çehre tohumu olarak gösterilmektedir...

Bacak İnceltici Tay Zayıf Gösterir mi?

Bacak İnceltici Tayt Zayıf Gösterir mi?

Kadınların vazgeçilmez ürünleri arasında gösterilen bacak inceltici tayt daha zayıf göstermeye katkı sağlayan ve her ortamda tercih edilebilen ürünlerden birisidir...