yeniloji.com
Sağlık

Kudret Narı Yağı Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır? Kullanımı ve Kullananların Yorumları

Henüz yorum yazılmadı
Kudret Narı Yağı Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır? Kullanımı ve Kullananların Yorumları
Yeniloji 283 görüntüleme

Çok eski zamanlardan bu yana kullanılan kudret narı yağı; alternatif tıpta sıklıkla tercih edilen, kudret narı meyvesinden elde edilen, vitamini mineral ve lif bakımından son derece zengin olan bitkisel bir yağdır.

Kudret Narı Yağı Ne İşe Yarar?

Zengin besin içeriği ile birçok hastalığa karşı koruyucu ve iyileştirici etki meydana getiren kudret narı yağı, sindirim sistemine iyi gelirken aynı zamanda cilt rahatsızlıkları için de etkili olan bitkisel içerikli bir yağdır. Kudret narı yağı faydalarını merak ediyorsanız eğer şöyle sıralayabiliriz:

Doğal antibiyotik özelliği bulunan kudret narı yağı karaciğer sağlığını korur. İçeriğinde yer alan proteinler ve vitaminler hücre yenilenmesine yardımcı olur. Basur problemi için kullanılır. Kandaki toksin maddelerin temizlenmesine de yardımcı olur.

Kudret Narı Yağı Nasıl Yapılır?

Sağlık açısından birçok faydası bulunan kudret narı yağı hazır olarak satılırken evde de yapılabilmektedir. Kudret narı yağı nasıl hazırlanır diye bakacak olursak eğer;

Evde yapabileceğiniz kudret narı yağı oldukça doğaldır. Kabızlık ve basur problemleriniz için kullanabilirsiniz. Genel olarak piyasada macunu ya da zeytinyağlı kudret narı karışımı şeklinde satılmaktadır.

Kudret Narı Yağı Kullanımı Nasıl Olur?

Dahili ve harici bir şekilde kullanılabilen kudret narı yağı, günde 1 defa aç karnına 1 tatlı kalığı miktarında tüketilebilir. eğer doğrudan tüketemiyorsanız 1 bardak suya ekleyerek içebilirsiniz. Kudret narı yağı cilt lekeleri için kullanılacaksa masaj yolu ile uygulanabilir. Eğer ki bu meyveye alerjiniz varsa yağını asla tüketmeyiniz ve kullanmayınız.

Vücudun genel sağlığı için faydalı olan kudret narı yağı aynı zamanda saçlara da sürülebilir. Saç sağlığı için masaj yolu ile saç derisinde masaj yapılarak kullanılabilir. Kudret narı yağı kullanımı tek çeşitte değildir.

Kudret Narı Yağı Kullananların Yorumları Nelerdir?

Günümüzde kudret narı ile iyileşenler varken, bu bitkisel yağı kullananların yorumları oldukça olumludur. Fakat kullanımda aşırıya kaçılmaması gerekir. Gerek cilt gerek bağırsak gerekse farklı, şifalı etkileri için kullanılan kudret narı yağının zararları yoktur. Ama alerjisi olanlar,hamile kadınlar, emziren anneler ve kronik rahatsızlığı olanlar bu konuda dikkatli olmalıdır.

Yazımızın içerisinde bahsettiğimiz üzere kudret narı yağı satın almak ve kullanmak vitamin ve mineral özelliği açısından vücuda birçok sağlamaktadır. Sizler de dilerseniz evde yapabilir dilerseniz de aktardan ya da internet üzerinde sipariş verebilirsiniz.

Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Bademcik Taşı Nedir? Nasıl Temizlenir? Nasıl Geçer?

Bademcik Taşı Nedir? Nasıl Temizlenir? Nasıl Geçer?

Bademcik taşı; tonsillit olarak isimlendirilen, mukus, bakteri ya da besin kalıntılarının birikmesi sonucunda meydana gelen sert yapılı oluşumlar olarak tanımlanır...

Sandaloz Sakızı Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları, Zararları ve Kullananlar

Sandaloz Sakızı Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları, Zararları ve Kullananlar

Sandaloz sakızı; Kuzey Afrika'da yetişen sandaloz ağacından elde edilen, sakız kıvamında bir baldır...