yeniloji.com
Bakım

Kilo Alıp Vermekten Oluşan Çatlaklar Nasıl Geçer?

Henüz yorum yazılmadı
Kilo Alıp Vermekten Oluşan Çatlaklar Nasıl Geçer?
Yeniloji 2900 görüntüleme

Kilo alıp vermekten oluşan çatlaklar; özellikle bel, karın, basen ve göğüste görülen bir sorundur. Hızlı bir şekilde kilo alıp vermekten oluşmaktadır.

Kilo Alıp Vermekten Oluşan Çatlaklara Bitkisel Çözüm

Çatlak oluşumunun giderilmesi için bitkisel yöntemler de sıklıkla tercih edilmektedir. 1 yemek kaşığı kayısı yağı ve badem yağı, 2 yemek kaşığı toz şeker ve limon suyu ile hazırlanacak karışımın düzenli olarak kullanıldığında çatlaklara iyi geldiği gözlemlenmiştir. Tüm bu malzemeler bir kase içerisinde iyice karıştığından emin olana kadar çalkalanır. Karışımın etkili olabilmesi için kişilerin banyo yapmadan yaklaşık olarak yarım saat kadar önce bu karışımı çatlak olan bölgelere masaj yaparak sürmeleri gerekmektedir. Çatlak bölgelerde 10-15 dakika bekletildikten sonra güzelce durulanmalıdır. Hazırlanan bu bitkisel karışım ayda 3 sefer kullanılmalıdır. Düzenli kullanımlarda çatlakları iyileştirdiği, pürüzsüz bir görünüm kazandırdığı söylenmektedir.

Kilo Alıp Verme Sonucu Oluşan Çatlaklara Kesin Çözüm

Ciltte çatlak oluşumu hızlı kilo alıp vermekle oluşabileceği gibi ergenlikte ve kadınların hamilelik sürecinde de sıklıkla meydana gelebilmektedir. Çatlaklar, cildin aşırı gerilmesiyle oluşmaktadır. Ergenlikte ani kilo değişimi yaşanması ya da gençlerin boyunda hızlı bir artış olması sebebiyle deri gerilerek çatlakların oluşmasına sebebiyet vermektedir. Hamilelik sürecinde de kadınların göbek ve göğüs kısımlarında çatlaklar açığa çıkmaktadır. Ciltte meydana gelen çatlakların tedavisi için deri ve zührevi hastalıklar bölümündeki uzman hekimlere muayene olmak gerekmektedir.

Çatlak Oluşumunu Engelleyen Yağlar Nelerdir?

Vücudun belli bölgelerinde meydana gelen çatlaklar, genellikle kilo sorunu yaşayan her bireyin en büyük sorunları arasında yer almaktadır. Çatlak oluşumunu engelleyen ve çatlakların iyileşmesine yardımcı olan yağlar ile bu sorundan kurtulmak mümkündür. Hint yağının çatlak oluşumuna iyi geldiği söylenmektedir. Çatlak olan bölgeye hint yağı sürülerek 10-15 dakika kadar masaj yapılması önerilmektedir. Masaj sonrasında ilgili bölgeyi sıcak bez ile sarmak çatlakların iyileşme süresini hızlandırmaktadır. Çatlak oluşumunu engelleyen en meşhur yağlardan birisi de tatlı badem yağıdır. Her duştan sonra çatlak bölgeye masaj yaparak uygulandığında, çatlakların gözle görülür bir şekilde iyileştiği söylenmektedir. Yağın kuşburnu tohumu ile karıştırılarak uygulanmasının daha çabuk etki gösterdiği bilinmektedir.

Çatlaklar İçin Lazer Tedavisi Yaptıranlar ve Yorumları

Kadınlar özellikle hamilelik sonrasında vücutlarında oluşan geniş çatlaklar için lazer tedavisini de tercih edebilmektedir. Pek çok yöntemle çatlaklarından kurtulmak isteyenler, son çareyi lazer tedavisinde bulmaktadır. Çatlakların tedavisi hususunda basit bir uygulama olan lazer tedavisi, günümüzde de en çok tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Bu yöntemde kol, bacak, karın ve bel bölgesinde meydana gelen çatlaklar giderilmektedir. Ciltte meydana gelen kuruluk ve hamilelik sonucunda oluşan çatlakların ortadan kaldırılmasında oldukça etkili olduğu söylenmektedir. Kilo alıp vermekten oluşan çatlaklar için de tercih edilen lazer yöntemi, kısa sürede sonuç almak isteyenler için ideal kabul edilen bir yöntemdir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Saç Dipleri Neden Acır? Saç Dipleri Ağrısı Nasıl Geçer?

Saç Dipleri Neden Acır? Saç Dipleri Ağrısı Nasıl Geçer?

Saç diplerinde belirli dönemlerde acı ya da yanma hissi oluşurken bunun en kısa sürede tedavi edilmesi gerekmektedir...

Sezgisel Beslenme Nedir? Intuitive Eating Nasıl Olur?

Sezgisel Beslenme Nedir? Intuitive Eating Nasıl Olur?

Sezgisel beslenme; vücudun doğal bir şekilde açlık tokluk sinyal verdiği etkiye göre beslenme yani tokluk ve açlık uyumuna bağlı olarak yemek yeme şekline verilen isimdir...

Tüy dökücü kremler nasıl kullanılır?

Tüy Dökücü Kremler Nasıl Kullanılır?

Tüy dökücü kremler, istenmeye tüylerden kısa bir süre içinde ağrısız ve sancısız olarak kurtulmaya yardımcı olan ürünlerdir...

Hashimoto Hastalığı Nedir? Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Hashimoto Hastalığı Nedir? Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tiroid dokusu vücudun bağışıklık hücreleri tarafından yabancı doku şeklinde algılandığı zaman yok etme çabası sonucunda meydana gelen duruma hashimoto hastalığı denir...