yeniloji.com
Diyet

Melek Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Yapanlar ve Yorumlar

Henüz yorum yazılmadı
Melek Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Yapanlar ve Yorumlar
Yeniloji 1189 görüntüleme

Melek diyeti; hızlı kilo vermeyi sağlayan fakat metabolik dengenin de bozulmasına sebebiyet verebilen, formu korumaya yardımcı olan, dünya üzerine pek çok ünlü mankenin uyguladığı bir beslenme programıdır.

Melek Diyeti Nedir? Nasıl Olur?

Birkaç hafta içerisinde etkili zayıflama sağlayan melek diyeti, bir Rus diyeti olarak tanımlanır ve midenin küçülmesini sağlarken aynı zamanda kalça ve bel bölgesinde yağların erimesine destek olur. Porsiyonların küçülmesine dayanan bu beslenme programı bununla birlikte metabolizmanın hızlanmasına da yardımcı olur. Tüketilen besinler hızlı bir şekilde eritilirken, yeni yağ oluşumunun da önlenmesi sağlanır.

Melek diyetinin en temel kuralı; alkol, şeker ve tuzdan uzak durmaktır.

Yaklaşık olarak 2 hafta boyunca yapılan melek diyeti, sonrasında vücudun hızlı bir şekilde forma girmesini sağlar. Gün içerisinde yaklaşık olarak 2.5 litre su içilmesinin gerekliliğini belirten bu diyet, hızlı bir yağ yakımı için oldukça etkili sonuçlar meydana getirmektedir. Protein içerikli bir zayıflama diyeti olan bu beslenme programı, yıl içerisinde en fazla 3 defa tekrarlanabilir. Diyete tekrardan başlamak için 1 hafta ara verilmesi önerilmektedir.

Melek Diyeti Nasıl Yapılır?

Sürekli tekrarlanmaması gereken melek diyeti listesi şu şekildedir:

1.Gün: Sabah bir fincan şekersiz çay ya da kahve içiniz. Yaklaşık 1 saat sonra 1 tane elma yiyiniz. 2 saat sonra 2 yumurta, yeşil salata, 1 domates ve 1 patates yiyiniz. Akşam saat 7 gibi ızgara dana biftek ve salata yiyiniz.

2.Gün: Sabah 1 fincan çay ve kepek ekmekle yapılmış tost yiyiniz. 1 saat sonra 1 tane elma ve portakal yiyiniz. Öğlen saatlerinde1 porsiyon ızgara tavuk eti, 1 domates ve 1 fincan yeşil çay içiniz. Akşam 7 gibi sebze çorbası içiniz.

3.Gün: Sabah 1 fincan şekeriz çay ya da şeker ile tost yiyiniz. Saat sabah 10 gibi 1 kase meyveli yoğurt tüketiniz. Öğlen saat 12'de biftek, meyve suyu ve salata yiyiniz. Akşam saat 7'de 2 yumurta ve 3 dilim yağsız jambon tüketiniz.

4.Gün: Sabah 1 fincan çay ve tos yiyiniz. Saat 10.00'da bir avuç fındık yiyiniz. Saat 12.00'da biftek, çay ve yeşil salata tüketiniz. Saat akşam 7'de haşlanmış 2 yumurta ve 1 dilim kepekli ekmek yiyiniz.

5.Gün: 1 fincan limonlu su ile havuç suyu ve yulaf ezmesi tüketiniz. 1 saat sonra muzlu yoğurt yiyiniz. Öğlen yemeğinde tam porsiyon tavuk göğsü, salata ve kahve tüketiniz. Akşam saat 7'de ise ızgara kırmızı et ve salata tüketiniz.

6.Gün: 1 fincan şekersiz çay içiniz. 1 saat sonra 1 kase elmalı yoğurt yiyiniz. Öğlen saatlerinde 2 yumurta, yeşil salata, 1 tane domates ve 1 patates yiyiniz.

7.Gün: Bir fincan şekersiz kahve ya da çay ile güne başlayınız. Saat sabah 10 gibi 1 tane elma ya da portakal tüketiniz. Saat öğlen 12'de 2 yumurta, yeşil salata, 1 domates ve patates yiyiniz. Akşam saat 7'de ızgara dana biftek ve salata tüketiniz.

Bu diyetin amacı açlık yaşamadan kilo vermeyi sağlamaktır. Her yemekten yarım saat önce ve sonra su içiniz. Fakat asla yemek aralarında su içmeyiniz. Akşam yemeğinden sonra hiçbir şey yenmemelidir. İsteğe göre su içilebilir.

Melek Diyetinde Yenmemesi Gerekenler Nelerdir?

Şeker ve tuz içeren gıdalara yer vermeyen melek diyetinde tatlı ve çikolata tüketimi yapılmamalıdır. Ayrıca süt ve süt ürünleri de önerilmemektedir. Şeker yerine tatlandırıcı tüketimi de olmamalıdır. Beyaz ekmek yenmemelidir. Ayrıca tuz bakımından çok zengin olan turşu tüketilmemelidir.

Yumurta, sebze ve meyve, haşlanmış ıspanak, yağsız salam, balık, et ve tavuk, mantar, yeşil çay, siyah çay, kahve ve su ise diyette yasak olmayan hatta yenmesi gereken besinler arasında yer almaktadır. Önerilenler haricinde bir şey yenmemesi gerekmektedir. Oldukça disiplinli olan bu diyet, çok sık uygulanmamalıdır. aksi durumda vücuda zarar verebilir.

Melek Diyeti Yapanlar ve Yorumlar

Dünya üzerinde pek çok ünlü ismin ve mankenin uyguladığı, forma girmek için tercih edilen melek diyeti yorumlarına baktığımızda kısa süre içerisinde oldukça etkili bir yağ yakımı sağladığını belirtebiliriz. Fakat şöyle ki bu diyet yöntemi herkes için etkili değildir. Vücutta ciddi anlamda besin kısıtlaması meydana getirdiği için herkes için uygun değildir.

Sizler de melek diyeti ile kilo vermek istiyorsanız öncelikle uzman bir diyetisyene başvurmalısınız. Ağır bir beslenme programı olan bu diyet yöntemi, kronik hastalar ve ileri yaştaki kişiler için uygun değildir. Hamile kadınlar da uygulamamalıdır. Tek tip beslenmeye dayanması nedeniyle vücutta vitamin ve mineral eksikliği yaratabilir.

Orjinal Hot Shapers Termal Zayıflama Korsesi
Kapıda Ödeme İmkanıyla İndirimli Sipariş Ver!
Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Hippi Nedir? Nasıl Olunur? Hippi Giyim Tarzı

Hippi Nedir? Nasıl Olunur? Hippi Giyim Tarzı

1960’lı yılların gençleri tarafından ortaya çıkan bir moda akımı olan ve aynı zamanda “çiçek çocuklar” olarak bildiğimiz bu akıma hippi tarzı denilmektedir...

Korse Takmanın Zararları ve Faydaları

Korse Takmanın Zararları ve Faydaları

Zayıflamak, ince gözükmek ve sıkılaşmak için tercih edilen korseler aynı zamanda bel fıtığı ve sırt ağrıları ya da sakatlanmaları önlemek amacıyla tercih edilen aparatlardır...

Peyzaj Çalışmalarında Kullanılan Bitkiler Nelerdir?

Peyzaj Çalışmalarında Kullanılan Bitkiler Nelerdir?

Peyzaj, bitki ve doğanın tasarımını yaparak mimarlık oluşturma sanatıdır...

Posturex Korse Nedir? Posturex Korse Nasıl Takılır?

Posturex Korse Nedir? Posturex Korse Nasıl Takılır?

Posturex korse; kamburluk ve duruş bozuklukları için tercih edilen, hem kadınlar hem de erkekler için kullanımı rahat olan, sırtı destekleyen ve omurganın düzelmesine yardımcı olan bir aparattır...

Kadınlarda Çenede Kıllanma Neden Olur? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kadınlarda Çenede Kıllanma Neden Olur? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kadınların pek çoğunda meydana gelen çene kılları, her ne kadar yaygın olsa da bazı durumlarda ciddi sağlık sorunlarının habercisi ya da belirtisi olabilmektedir...

Kilo Almak İçin Doğal Yöntemler Nelerdir? Ne Yapmalı?

Kilo Almak İçin Doğal Yöntemler Nelerdir? Ne Yapmalı?

Kilo vermek kadar kilo almak da bazı durumlarda çok zor olabilirken bunun için insanların doğal yöntemlere yönelim göstermesi gerekmektedir...

Akik Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir? Fiyatı Ne Kadar?

Akik Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir? Fiyatı Ne Kadar?

Akik taşı; adını Sicilya'da bulunan Achates Nehri'nden alan, oldukça sert bir yapıya sahip, ışığı geçiren saydam ya da yarı saydam özelliği bulunan doğal bir taştır...

Hamileler İçin Zararlı Yiyecek ve İçecekler

Hamileler İçin Zararlı Yiyecek ve İçecekler

Hamilelik dönemi hem fiziksel, hem de duygusal anlamda zor bir süreçtir ve bu dönemde tüketilen her besine dikkat edilmesi gerekmektedir...

Deliryum Ne Demek? Özellikleri ve Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Deliryum Ne Demek? Özellikleri ve Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Deliryum; genel olarak ağır ameliyatlardan sonra uzun süre komada kalma gibi durumlar sonrasında meydana gelen, çoğunlukla yaşlılarda ya da çocuklarda görülen psikolojik bir hastalıktır...

Depresyon Belirtileri Nelerdir? Tedavisi ve Çeşitleri

Depresyon Belirtileri Nelerdir? Tedavisi ve Çeşitleri

İnsanların davranışlarında, psikolojilerinde ve diğer tüm etkinliklerinde kendini fark ettiren ruh hastalığı depresyon olarak anılmaktadır...