yeniloji.com
Beslenme

Ayva Bal Karışımı Ne İşe Yarar? Neye İyi Gelir? Nasıl Yapılır?

Henüz yorum yazılmadı
Ayva Bal Karışımı Ne İşe Yarar? Neye İyi Gelir? Nasıl Yapılır?
Yeniloji 66 görüntüleme

Ayva bal karışımı; bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olan ve antioksidan açısından zengin olan iki besinden elde edilen doğal kürdür.

Ayva Bal Karışımı Ne İşe Yarar?

Kış meyvesi olan ayva, havaların soğuması ile birlikte ortaya çıkan öksürük, grip, nezle gibi hastalıkların giderilmesi için bal ile birlikte tüketildiği zaman oldukça faydalı etkiler meydana getirmektedir. Ayva bal karışımı içeriğinde bulunan doğal bileşenler sayesinde hem bağışıklığın güçlenmesini hem de hastalıklara karşı vücudun korunmasını sağlar. Enfeksiyonları azaltıcı bir etki meydana getirerek hastalıkların engellenmesine destek olur.

Ayva bal karışımı vücutta bakteri ve mantar gibi zararlı maddelerin oluşmasını önleyerek, farklı hastalıkların oluşmasına davetiye çıkmasına engel olur.

İçerisinde bol miktarda lif barındıran bu karışım sindirim sisteminin daha aktif çalışmasını sağlar. Dengeli ve sağlıklı bir sindirim sistemi gereksiz kilo almayı önlerken vücutta toksin gibi maddelerin yer almasına da engel olur. Böylece hem kilo verimine katkı sağlar hem de arındırıcı etkisi sayesinde hastalıkların vücuda yerleşmesine ya da varsa daha çabuk iyileşme sağlanmasına yardımcı olur.

Ayva Bal Karışımı Neye İyi Gelir?

Bal ile ayva birlikte tüketildiği zaman mide bulantısı ve kusma gibi problemlerin giderilmesini sağlarlar. Ayva bal karışımı içeriğinde yer alan maddeler damar tıkanıklığının önüne geçer. Damar tıkanıklığı kan akışının dengesizleşmesine neden olur. Kan akışı düzenli bir şekilde gerçekleşmediği zaman kalp yeterli kan pompalayamaz ve diğer organlara yeterli kan ve oksijenin gitmesini sağlayamaz. Bu durum organ sağlığını olumsuz yönde etkiler ve aynı zamanda birtakım tehlikeleri beraberinde getirir. Ayva bal karışımı ise bu durumun engellenmesine, kalp krizi ve felç gibi sorunların önlenmesine yardımcı olur.

Ayva bal karışımı kan yapıcı özelliğe sahiptir. Eğer ki kansızlık problemi yaşıyorsanız bu karışımdan tüketmeniz faydalı olacaktır. Bununla birlikte alerjik rahatsızlıklar için de etkilidir. İdrar söktürücü özelliği bulunan bu doğal kür aynı zamanda vücutta ödem gibi rahatsızlıkların önlenmesini de sağlamaktadır. Böylece genel vücut sağlığında iyileştirici bir etki meydana getirmektedir.

Ayva Bal Karışımı Nasıl Yapılır?

Genel olarak bu karışımın malzemeleri süt, bal ve ayvadır. Ayva bal karışımı tarifi için bir kavanozun içerisine bir miktar balı koyunuz. Ardından ayvanın içerisinde yer alan çekirdekleri balın içine atınız. Daha sonra ayvayı ufak parçalara bölerek balın içerisine atınız. Sütü ocakta kaynatıp soğumasını bekleyiniz. Böylece bu süreçte ayva da balın içerisine beklemiş olacaktır. Sonrasında süt ılıdığı zaman kavanoza koyunuz. Hafifçe karıştırarak tüketiniz. Eğer ki bu tarif zahmetli gelirse balı ayvanın üzerine sürüp direkt olarak da tüketebilirsiniz. Eğer ki öksürük probleminiz varsa zencefil ve ıhlamur ekleyerek bir tarif uygulayabilirsiniz. Bu şekilde ilaç kullanmadan iyileşme sağlayabilirsiniz.

Ayva Bal Karışımı Yorumları Nelerdir?

Özellikle kış aylarında, ayvanın organik ve doğal bir şekilde yetiştiği mevsimde bu karışımı uygulamak çok sağlıklıdır. Ayva bal karışımı yapanlar, sonuçlardan oldukça memnundur ve yorumlar genel olarak olumludur.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Nohut Suyu Faydaları Nelerdir? Nelere İyi Gelir?

Nohut Suyu Faydaları Nelerdir? Nelere İyi Gelir?

Nohut suyu; cilt güzelliğini destekleyen, ödem atmaya yardımcı olan ve vücudumuz için birçok sağlıklı etkiyi bir arada barındıran bir karışım olarak tanımlanmaktadır...

Hayıt Bitkisi Nedir? Nerede Satılır? Nasıl Demlenir? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Hayıt Bitkisi Nedir? Nerede Satılır? Nasıl Demlenir? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Ilıman iklime sahip olan bölgelerde yetişen hayıt tohumu Akdeniz bölgesinde çoğunlukla bulunan ağaç türüdür...

Soğan Kürü Nedir? Soğan Kürünün Faydaları ve Zararları

Soğan Kürü Nedir? Soğan Kürünün Faydaları ve Zararları

Soğan kürü; güçlü antibiyotik etkisi olan, birçok kadın hastalığı dahil olmak üzere vücuda pek çok faydası olan doğal bir bitkisel karışımdır...

Cinsel İsteksizlik Nedenleri ve Tedavisi

Cinsel İsteksizlik Nedenleri ve Tedavisi

Cinsel isteksizlik; kişinin cinsel ilişkiye girme konusunda isteksiz olması anlamına gelir ve aynı zamanda cinsel soğukluk olarak da tanımlanabilir...