yeniloji.com
Yaşam

Saç Boyası Elden Nasıl Çıkar? Kaç Günde Çıkar?

Henüz yorum yazılmadı
Saç Boyası Elden Nasıl Çıkar? Kaç Günde Çıkar?
Yeniloji 2676 görüntüleme

Saç boyası ele bulaştığı zaman normal şekilde çıkmaz ve saç boyasını elden çıkarmak için bazı yöntemlerin uygulanması gerekir.

Saç Boyası Elden Nasıl Çıkar?

Saç boyarken eldiven kullanılmazsa, boya ellere bulaşır ve uzun süre boyunca çıkmaz. Bazı yöntemler ile bunları çıkarmak mümkündür fakat bu yöntemleri uygularken cildin zarar görmemesini sağlamak gerekmektedir. Zaman içerisinde kendiliğinden geçen bu boyalar aynı zamanda bazı yöntemler ile de temizlenebilmektedir. Bazı bitkisel yöntemler ile kullanılan her renk boyanın elden çıkması sağlanabilir. Bu yöntemleri uygularken ellerinizin tahriş olmaması için vazelin ya da nemlendirici krem sürmeyi ihmal etmeyin.

Ellerinizde boya lekesini çıkarmak için uygulayacağınız yöntemi öncelikle elinizin belli bir bölgesinde deneyiniz. Zarar vermezse uygulamaya devam edebilirsiniz.

Saç boyası sadece ele değil aynı zamanda yüze de sürülebilmektedir. Hem saçı boyayan kişi hem de saçı boyanan kişi bu tarz durumlara maruz kalabilmektedir. Saçı boyanan kişilerde aynı zamanda ense kısmına bulaşma da mümkün olabilmektedir. Boyayı cildinizde çıkarmak için doğal yöntemleri kullanmanız tahriş gibi etkilerin oluşmamasına da yardımcı olur.

Sigara Külüyle Saç Boyası Çıkarma

Bilinen ve en çok uygulanan yöntemlerden biri sigara külü uygulamasıdır. Hem alın ve saç diplerini hem de elinize bulaşan boyayı bu şekilde çıkartabilirsiniz. Sigaranın yanmasının ardından kül tabağında külleri biriktiniz. Bu külleri bir miktar ılık su ile karıştırıp pamuk yardımı ile boyanın bulaştığı yerlere sürünüz. Ovalama işlemini uyguladıktan sonra su ve sabun ile birlikte bu bölgeleri yıkayınız. Bu işlem sonrasında boyaların elinizden çıktığını fark edeceksiniz.

Saç Boyasını Elden Çıkarmak İçin yöntemler

Saç boyarken elde kalan lekeleri çıkarmak için bazı doğal yöntemler uygulayabilirsiniz. Diş macunu bunlardan biridir. Diş macunu içerisinde bulunan soda özelliği boyaya direkt olarak etki eder ve böylece çıkmasını sağlar. Boya cildinizde ne kadar kalırsa çıkması o kadar zor olur. Bu nedenle ellerinizi hemen yıkamaya özen gösteriniz. Diş macunu sürdüğünüzde kısa sürede lekelerin geçtiğini görebilirsiniz.

Limon suyu ve kabartma tozu bir başka yöntemdir. Bu yöntemde alerji riski bulunduğu için dikkatli olunması gerekmektedir. Bu karışımı hazırlamak için 1 bardak suyun içerisine yarım limonu sıkıp, içine 1 çorba kaşığı karbonat ekleyiniz. Daha sonra karıştırınız ve bir çözelti haline getiriniz. Elinize bu yöntemi uygulamadan önce ufak bir bölgede deneyiniz. Eğer alerji oluşmuyorsa ellerinizi bu karışımla yıkayarak lekelerin çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Eğer ki cildiniz hassassa ve boya lekesini çıkarmak için uygun bir yöntem arıyorsanız bebe yağını kullanabilirsiniz. Bebe yağını, zeytinyağını veya yap içerikli bir nemlendirici pamuk ile ellerinize sürünüz. Birkaç dakika boyunca pamukla ellerinizi ovaladığınızda lekelerin çıktığını fark edeceksiniz.

Saç Boyası Kaç Günde Çıkar?

Boya yaparken ele bulaşan saç boyasını çıkartmak için bir yöntem uygulamazsanız hemen çıkmaz. Uzun bir süre boyunca o şekilde kalır. Eğer ki boyayı hemen yıkamamışsanız elinizde bekletmişseniz çıkma süresi daha da uzamaktadır. Boya işlemi bittiğinde ellerinizi hemen yıkamaya özen gösteriniz. Böylece boya tam sinmeden temizlenmiş olur ve birkaç gün içerisinde tamamen geçer.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Saç Dökülmesi Nedenleri, Çözümleri ve Önlemleri Nelerdir?

Saç Dökülmesi Nedenleri, Çözümleri ve Önlemleri Nelerdir?

Saç dökülmesi, hem erkeklerde hem de bayanlarda görülebilen çok ciddi bir hastalık olurken bu konuda adımların atılması çok önemlidir...

Vücuttan Toksin Nasıl Atılır?

Vücuttan Toksin Nasıl Atılır?

Toksin; mikroorganizmalar tarafından vücuda salgılanan ve bağışıklık sistemini olumsuz yönde etkileyen bir zehir olarak nitelendirilmektedir...

Akciğer Şarbonu Belirtileri Nedir? Nasıl Bulaşır? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Akciğer Şarbonu Belirtileri Nedir? Nasıl Bulaşır? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Farklı çeşitleri bulunan şarbon hastalıkları son derece ölümcül olabilirken akciğer şarbonu bunların arasında en ölümcül olanıdır...

Ayva Yaprağı Faydaları ve Zararları Nelerdir? Nasıl Kurutulur?

Ayva Yaprağı Faydaları ve Zararları Nelerdir? Nasıl Kurutulur?

Öksürüğe iyi gelen ayva yaprağı aynı zamanda vücudumuza sağlamış olduğu faydaları ile kış aylarında sık tüketilen besinler arasında yer alan, en az meyvenin kendisi kadar vitamin ve mineral içeren bir bitkidir...