yeniloji.com
Zayıflama

İp Atlayarak Zayıflama ve Kilo Verme Programı

Henüz yorum yazılmadı
İp Atlayarak Zayıflama ve Kilo Verme Programı
Yeniloji 222 görüntüleme

İp atlayarak zayıflama; vücutta kalori ve yağ yakımının sağlanmasına yardımcı olan bir kilo verme yöntemidir.

İp Atlayarak Zayıflama Nasıl Olur?

Kilo verebilmek için dengeli beslenme sağlanmalı ve aynı zamanda bazı egzersizlerin uygulanması gerekmektedir. İp atlayarak zayıflama, düşük maliyetli ve aynı zamanda oldukça etkili bir egzersiz yöntemidir. Yüksek oranda kalori yakmaya yardımcı olan bu yöntem sayesinde aynı zamanda vücudunuzun güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Kemiklerin güçlenmesine yardımcı olan bu yöntem osteoporozun engellenmesine yardımcı olur. Günde en az yarım saat uygulayacağınız bu egzersiz yöntemi, hem vücut sağlığı için hem de sağlıklı kilo vermek için etkili olacaktır.

İp atlayarak zayıflamak, yoğun bir egzersiz türüdür ve vücudun alışması için öncelikle kademeli olarak başlanması gerekmektedir.

İp atlamak vücudun tüm uzuvlarının çalışmasını sağlamaktadır. Hızlı başlamak kalbin zorlanmasına neden olabilir. Bu egzersiz yöntemini uygulamaya başladığınızda ilk günler biraz yavaş atlayın. Vücudunuzun kondisyonu geliştikçe her hafta daha hızlı atlamaya başlayın. Yeni başlayanlar için 5 dakika ip atlamak ve sonrasında dinlenmek gereklidir. Zaman geçtikçe bu süreyi arttırabilirsiniz. Seçtiğiniz ipin boyunuza uygun olmasına dikkat ediniz. Küçük ya da büyük ipler rahat atlamayı önler ve aynı zamanda düşük verime neden olur.

İp Atlayarak Kilo Verme Programı

Vücuttaki kas kütlesinin artmasına yardımcı olan ip atlamak, aynı zamanda metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olmaktadır. Vücut yeterli oranda kas kütlesine ulaştığı zaman daha hızlı yağ yakmaya başlar. Yavaş bir şekilde ip atlayan 59 kilo civarında bir kişi 1 saatte yaklaşık olarak 472 kalori yakmaktadır. Hızlı atladığında ise bu kalori miktarı 708'e kadar çıkar. Günde ip atlayarak 1000 kalori yaktığınız haftada 700 kalori yapar. Bu da haftada 1 kilo vermeniz anlamına gelir.

İp atlama programında öncelikle çift bacak ısınma uygulayınız. 3 dakika bacaklarınızı bir arada tutarak atlayınız. Eğer yorulursanız yürüyünüz. Bir yerinizi sakatlanmaması ve incinmemesi için dirseklerinizi belinize yakın bir yerde tutunuz. Ayrıca ipi bilekleriniz ile çeviriniz. Bir diğer hareket alçak zıplamadır. Kalça ve omurgayı sabit tutarak karın kaslarınızı sıkınız. Daha sonra vücudunuzu alçaltarak ip atlayın. Zıplama hareketi ile ritmi biraz daha yükseltebilirsiniz. İpi yavaşça çevirirken tek bacağınız önce bir diğeri arkada olacak şekilde atlayınız. Daha sonra çift bacak ile 2 dakika ip atlayarak yürüyünüz. Bu soğuma hareketi olarak nitelendirilir.

İp Atlayarak Basen Eritme

Vücutta genel bir yağ yakımı meydana getiren ip atlama egzersizi aynı zamanda basen eritme konusunda da yardımcı olmaktadır. Sağlamış olduğu yağ yakımı sayesinde basen ve bacak bölgesinde etkili bir incelme meydana getirmektedir. Bacakların sıkılaşmasını ve estetiksel olarak daha güzel görünmesini sağlayan ip atlama egzersizi sarkma problemlerinin de giderilmesine destek olur.

İp Atlayarak Zayıflayanların Yorumları Nelerdir?

Kış aylarında vücudun ısınmasına da yardımcı olan ip atlama egzersizi bu yöntemi uygulayanlar açısından hem kolay zayıflama sağlama hem de zevkli bir spor olarak belirtilmektedir. Sizler de ip atlayarak kilo verme sağlayabilir ve aynı zamanda sıkı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Neden Kilo Veremiyorum? Ne Yapmalıyım?

Neden Kilo Veremiyorum? Ne Yapmalıyım?

Kilo verememenin nedenleri yanlış yapılan diyetler ya da vücuttaki birtakım hastalıklardır...

Zıplayarak Zayıflama Ayakkabısı İşe Yarar mı?

Zıplayarak Zayıflama Ayakkabısı İşe Yarar mı?

Zıplayarak zayıflama ayakkabısı; kilo vermeyi kolay ve zevkli bir hale getiren kilo verme yöntemidir...

Emziren Anne Nasıl Zayıflar? Emziren Anneler İçin Zayıflama Yöntemleri

Emziren Anne Nasıl Zayıflar? Emziren Anneler İçin Zayıflama Yöntemleri

Emziren annelerin ve hamile bayanların kilo verebilmesi için dengeli beslenmesi gerekmektedir...

Kolay Diyet Yemekleri, Listeleri ve Tarifleri

Kolay Diyet Yemekleri, Listeleri ve Tarifleri

Kolay diyet yemekleri, sağlıklı bir şekilde zayıflamak isteyenlerin çok fazla çaba sarf etmeden hem yeterli beslenmesini hem de az kalori almasını sağlayan yemeklerdir...