yeniloji.com
Zayıflama

İp Atlayarak Zayıflama ve Kilo Verme Programı

Henüz yorum yazılmadı
İp Atlayarak Zayıflama ve Kilo Verme Programı
Yeniloji 157 görüntüleme

İp atlayarak zayıflama; vücutta kalori ve yağ yakımının sağlanmasına yardımcı olan bir kilo verme yöntemidir.

İp Atlayarak Zayıflama Nasıl Olur?

Kilo verebilmek için dengeli beslenme sağlanmalı ve aynı zamanda bazı egzersizlerin uygulanması gerekmektedir. İp atlayarak zayıflama, düşük maliyetli ve aynı zamanda oldukça etkili bir egzersiz yöntemidir. Yüksek oranda kalori yakmaya yardımcı olan bu yöntem sayesinde aynı zamanda vücudunuzun güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Kemiklerin güçlenmesine yardımcı olan bu yöntem osteoporozun engellenmesine yardımcı olur. Günde en az yarım saat uygulayacağınız bu egzersiz yöntemi, hem vücut sağlığı için hem de sağlıklı kilo vermek için etkili olacaktır.

İp atlayarak zayıflamak, yoğun bir egzersiz türüdür ve vücudun alışması için öncelikle kademeli olarak başlanması gerekmektedir.

İp atlamak vücudun tüm uzuvlarının çalışmasını sağlamaktadır. Hızlı başlamak kalbin zorlanmasına neden olabilir. Bu egzersiz yöntemini uygulamaya başladığınızda ilk günler biraz yavaş atlayın. Vücudunuzun kondisyonu geliştikçe her hafta daha hızlı atlamaya başlayın. Yeni başlayanlar için 5 dakika ip atlamak ve sonrasında dinlenmek gereklidir. Zaman geçtikçe bu süreyi arttırabilirsiniz. Seçtiğiniz ipin boyunuza uygun olmasına dikkat ediniz. Küçük ya da büyük ipler rahat atlamayı önler ve aynı zamanda düşük verime neden olur.

İp Atlayarak Kilo Verme Programı

Vücuttaki kas kütlesinin artmasına yardımcı olan ip atlamak, aynı zamanda metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olmaktadır. Vücut yeterli oranda kas kütlesine ulaştığı zaman daha hızlı yağ yakmaya başlar. Yavaş bir şekilde ip atlayan 59 kilo civarında bir kişi 1 saatte yaklaşık olarak 472 kalori yakmaktadır. Hızlı atladığında ise bu kalori miktarı 708'e kadar çıkar. Günde ip atlayarak 1000 kalori yaktığınız haftada 700 kalori yapar. Bu da haftada 1 kilo vermeniz anlamına gelir.

İp atlama programında öncelikle çift bacak ısınma uygulayınız. 3 dakika bacaklarınızı bir arada tutarak atlayınız. Eğer yorulursanız yürüyünüz. Bir yerinizi sakatlanmaması ve incinmemesi için dirseklerinizi belinize yakın bir yerde tutunuz. Ayrıca ipi bilekleriniz ile çeviriniz. Bir diğer hareket alçak zıplamadır. Kalça ve omurgayı sabit tutarak karın kaslarınızı sıkınız. Daha sonra vücudunuzu alçaltarak ip atlayın. Zıplama hareketi ile ritmi biraz daha yükseltebilirsiniz. İpi yavaşça çevirirken tek bacağınız önce bir diğeri arkada olacak şekilde atlayınız. Daha sonra çift bacak ile 2 dakika ip atlayarak yürüyünüz. Bu soğuma hareketi olarak nitelendirilir.

İp Atlayarak Basen Eritme

Vücutta genel bir yağ yakımı meydana getiren ip atlama egzersizi aynı zamanda basen eritme konusunda da yardımcı olmaktadır. Sağlamış olduğu yağ yakımı sayesinde basen ve bacak bölgesinde etkili bir incelme meydana getirmektedir. Bacakların sıkılaşmasını ve estetiksel olarak daha güzel görünmesini sağlayan ip atlama egzersizi sarkma problemlerinin de giderilmesine destek olur.

İp Atlayarak Zayıflayanların Yorumları Nelerdir?

Kış aylarında vücudun ısınmasına da yardımcı olan ip atlama egzersizi bu yöntemi uygulayanlar açısından hem kolay zayıflama sağlama hem de zevkli bir spor olarak belirtilmektedir. Sizler de ip atlayarak kilo verme sağlayabilir ve aynı zamanda sıkı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
En hızlı zayıflama yolları

En Hızlı Zayıflama Yolları

Uzmanlar tarafından en hızlı zayıflama yolları olarak gösterilen yöntemler, kısa sürede sonuç verirken insanların istedikleri fiziğe kavuşmasını sağlayacaktır...

Sütyenli Korse Modelleri Nelerdir? Korse Sütyen Kullananlar ve Yorumlar

Sütyenli Korse Modelleri Nelerdir? Korse Sütyen Kullananlar ve Yorumlar

Sütyenli korse modelleri; hem vücudu saran hem de göğüsleri toparlayan iç giysiler olarak nitelendirilmektedir...

Tonsürton Makyaj Ne Demek? Nasıl Yapılır? Örnekleri ve Tekniği

Tonsürton Makyaj Ne Demek? Nasıl Yapılır? Örnekleri ve Tekniği

Tonsürton makyaj; bir rengin farklı tonlarının kullanılması ile elde edilen ve soft bir görünüm elde edilen bir makyaj uygulamasıdır...

Toparlayıcı Korse Ne İşe Yarar? Modelleri, Kullananlar ve Fiyatları

Toparlayıcı Korse Ne İşe Yarar? Modelleri, Kullananlar ve Fiyatları

Toparlayıcı korse; gerek günlük kullanımda gerek özel davetlerde giyilecek kıyafetlerde fazla kiloların kamufle edilmesine yardımcı olan bir iç giysisidir...