yeniloji.com
Zayıflama

Termal Korse Zayıflatırmı? Termal Korse ile Yağ Yakma

Henüz yorum yazılmadı
Termal Korse Zayıflatırmı? Termal Korse ile Yağ Yakma
Yeniloji 165 görüntüleme

Termal korse; vücut ile temas sağladığı zaman ısı meydana getirir ve bunun birlikte yağ yakımının gerçekleşmesini, hızlanmasını sağlar.

Termal Korse Zayıflatır mı?

Esnek yapısı sayesinde günlük hayatta rahatça kullanılabilen termal korseler, neopren kumaştan elde edilmektedir. Bu kumaş özel bir etkiye sahiptir ve vücutta depolanmış, fazla kiloya neden olan yağların erimesine yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda yeniden yağ oluşumunun da engellenmesine destek olur. Vücutta ısı artışı sağladığı için terleme ile fazla kilolardan kurtulmayı sağlamaktadır.

Termal korse, vücutta adeta bir sauna etkisi meydana getirir ve böylece hızlı bir şekilde kilo vermeyi sağlar.

Akıllı kumaş olarak bilinen neopren kumaştan elde edilen termal korseler, zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Terleme özelliğinin yanında vücuttaki ısı artışına bağlı olarak metabolizmanın hızlanmasına da yardımcı olmaktadır. Böylece kilo verme sürecine doğrudan etki etmektedir. Bel ve gövek bölgesinin incelmesini ve aynı zamanda sıkılaşmasını sağlayan termal korse modelleri evde, sporda ya da yürüyüş gibi aktivitelerde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Termal Korse ile Yağ Yakma

Vücutta yağ oluşumu düzensiz beslenme, aşırı kalorili besinler tüketme ya da gün içerisinde hareketsiz kalma gibi etkiler sonucunda meydana gelmektedir. Şöyle termal korseler terleme ve vücutta ısı artılı ile kilo vermeyi sağlarken aynı zamanda şekillendirme ve incelme etkisi de sağlamaktadır. Vücutta yağ yakımı gerçekleştiği zaman sarkma meydana gelebilmektedir. Bu termal giysiler ile sarkma gibi problemlerin önüne geçebilirsiniz.

Sağlamış olduğu sauna etkisi sonucunda ortaya çıkan teri hapseden bir kumaş yapısına sahiptir. Bu sayede ciltte herhangi bir tahrişe neden olmamaktadır. Neopren kumaşlar cildin hava işe temasını tamamen kesmez. Eğer ki cilt nefes almazsa bu terleme tahrişe, mantara ve kaşıntı gibi rahatsız edici durumlara neden olabilir.

Termal Korse Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Genellikle zayıflamaya olan katkıları ile kendinden söz ettiren termal korse aynı zamanda sağlamış olduğu ısı sayesinde bel ve sırt ağrılarının azalmasını da sağlamaktadır. Bu korselerin sadece bel ve göbek bölgesini saran modellerinin dışında aynı zamanda tüm vücudu saran modelleri de bulunmamaktadır. Bu modeller sırt ve beli tamamen sarar ve kapsar. Böylece ileri derecede olmayan hastalıklardan kaynaklanan ve gün içerisinde rahatsızlık veren ağrılardan kurtulmaya yardımcı olur. Rahat hareket etmeyi ve vücudun daha esnek olmasını sağlar. Bu özellikleri sayesinde sadece kilo vermek isteyenler için değil aynı zamanda vücut sağlığını korumak isteyenler için de kullanılabilmektedir.

Termal Korse Takanlar ve Yorumlar

Günümüzde pek çok kişi termal korse kullanımı sayesinde kendini daha iyi hissettiğini belirtmektedir. Günlük hayatta rahatça kullanılabilen termal korseler kıyafetlerin altına da giyilebilmektedir. Daha çok spor yaparken kullanılır çünkü vücut hareket halindeyken daha fazla yağ yakımı sağlamaktadır. Kilo vermek ve aynı zamanda sıkılaşmak istiyorsanız sizler de bu korse modellerinden faydalanabilirsiniz. İnternet üzerinden hem kullanıcı yorumlarını okuyup değerlendirebilir hem de sipariş verebilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Basen Toparlayıcı Korse ile Basen Şekillendirme

Basen Toparlayıcı Korse ile Basen Şekillendirme

Basen toparlayıcı korse; vücuttaki fazlalıkların toparlanmasına yardımcı olarak daha ince ve zayıf gözükmeyi sağlayan sıkılaştırıcı bir korse modelidir...

Guatr Nedir? Neden Olur? Belirtileri, Nedenleri, Tedavisi

Guatr Nedir? Neden Olur? Belirtileri, Nedenleri, Tedavisi

Tiroid bezinde farklı sebeplerden dolayı oluşan kontrolsüz büyümeler nodüllerin oluşmasına sebep olmaktadır...

Erkekler İçin Korse Çeşitleri

Erkekler İçin Korse Çeşitleri

Erkekler için korse modelleri de tıpkı kadınlarda olduğu gibi oldukça fazladır ve hemen hemen vücudun her bölgesi için çeşit seçeneği bulunmaktadır...

Soğuk Alerjisi Nedir? Belirtileri ve Tedavisi

Soğuk Alerjisi Nedir? Belirtileri ve Tedavisi

Soğuk alerjisi; soğuk ile temas edildiği zaman ellerde ve ayaklarda şişme, kızarıklık gibi etkenlerinde meydana gelmesi sonucunda oluşan, halk arasında soğuk ısırması veya soğuk ürtikeri olarak da adlandırılan bir rahatsızlıktır...