yeniloji.com
Sağlık

Evde Ateş Düşürmek İçin Pratik Yöntemler

Henüz yorum yazılmadı
Evde Ateş düşürmek İçin Pratik Yöntemler
Yeniloji 2426 görüntüleme

Birçok farklı sebepten dolayı vücut ısısında yükselmeler yaşanabilirken evde ateş düşürmek için pratik yöntemler sayesinde bu sorun kısa sürede ortadan kaldırılabilmektedir.

Ateş Düşürmek İçin Soğuk Uygulama

İnsanların ateşinin yükselmesi, eğer önlenemezse ileride kalıcı hasarlar verebilecek kadar önemli bir durumdur. Bu aşamada kişilerin sıcaklığı düşürmek için soğuk cisimleri kullanması son derece doğal ve etkili bir yöntem olarak gösterilebilir. Özellikle çocukların ateşi yükseldiğinde soğuk bir su ile yıkanan küçük el havluları katlanarak alın bölgesine konabilmektedir. Bunun yanı sıra benzer şekildeki soğuk ürünler vücut ısının çok yüksek olduğu koltuk altlarına, boyun kısmını ya da bacakların arasına da konulabilir. Eğer kişinin dayanma gücü varsa olabildiğince soğuk bir duş almak da faydalı olacaktır.

Elma Sirkesi ile Ateş Düşürmek

Günlük hayatta çok farklı amaçlar ile kullanılabilen elma sirkesi, ateşin düşürülmesi aşamasında da oldukça etkilidir. Bu doğrultuda insanlar, elma sirkesini tercih ederlerse vücut ısılarının düşmesi yanında pH düzeyleri de istedikleri seviyeye gelecektir. İçeriğinde yer alan mineraller sayesinde hastalık döneminde kaybedilen enerjinin geri kazanımında da fayda gösterebilmektedir. Elma sirkesinin kullanımı için bir kabın içerisine su ile birlikte konması gerekmektedir. Sonrasında, bir çift çorabı bu karışıma daldırdıktan sonra giymek gerekmektedir. Bu şekilde insanların ateşi kısa süre içerisinde düşer. Son derece sağlıklı olan bu yöntem hem çocuklarda hem de yetişkinlerde kullanılabilmektedir.

Bebeklerde Ateş Düşürmek İçin Islak Bez Uygulaması

Ateş özellikle çocuklarda çok fazla rastlanan bir durumdur. Çünkü çocukların bağışıklık sistemi çok güçlü değildir. Ateş belirtileri oluştuğunda ayak bileklerine ıslak bez konulmasının faydalı olduğu söylenmektedir. Çorapların aşırı ıslak olmasına gerek yoktur ve kurumaya başladığında tekrar ıslatıp koyabilirsiniz. Alın, koltukaltı, şakaklar ve bacak arkalarına ılık bezlerle uygulama yapabilirsiniz. Soğuk su uygulamaları ateşi daha fazla arttırabileceği için uzmanlar bu konuda uyarı yapmaktadır.

Ateş Düşürmek İçin Doğal Çözüm

Doğal ürünler denildiğinde akla ilk gelenlerden olan fesleğen, ateşin düşürülmesinde de oldukça etkili bir üründür. Bu doğrultuda fesleğenin çayının demlenmesi ve tüketilmesi gerekmektedir. İlk olarak suyu kaynatmaya başlayan kişiler, sonrasında içerisine 1 tatlı kaşığı kadar fesleğen ve yarım çay kaşığı kadar karabiber atmalıdır. Bu şekilde birkaç dakika tutulan çay iyice demlendikten sonra kullanılabilir. Bu karışımı tüketmekte zorlanan kişiler içerisine az miktarda bal katarak lezzet açısından ortaya çıkan sorunu halledebilirler. Bu karışımı, yüksek ateş problemi ortadan kalkana dek kullanmak gerekmektedir.

Sarımsak Yutmak Ateşi Düşürür mü?

Uzmanların doğal antibiyotik olarak gösterdiği sarımsak, yüksek ateşten kurtulmak isteyen kişiler için muhteşem bir doğal üründür. İçerisinde yer alan maddeler sayesinde yüksek ateş probleminin olabilecek en kısa sürede ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Bunun için sarımsağı direkt olarak kullanmak yerine çayının hazırlanması ve kullanılması çok daha önemli olacaktır. Bu aşamada kişiler, kaynamış suyun içerisine birkaç diş sarımsak attıktan sonra 5 dakika kadar bekleyerek demleme işlemini gerçekleştirirler. Bunun hemen sonrasında süzülen çay tüketilerek ateşin ortadan kalkması sağlanabilmektedir. Fesleğen çayında olduğu gibi bu çayın da yüksek ateş problemi ortadan kalkana kadar tüketilmesi gerekmektedir. İnsanlarda yüksek ateş, çok büyük problemlere sebep olabilirken evde ateşi düşürmek için pratik yöntemler sayesinde sorun ortadan kaldırılmaktadır.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Zayıflamak İçin Kür Tarifleri Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Zayıflamak İçin Kür Tarifleri Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Zayıflama kürleri; metabolizmanın dengeli ve düzenli çalışmasını sağlayarak kısa süre içerisinde yağ yakımının gerçekleşmesini ve fazlalıkların giderilmesini sağlayan karışımlardır...

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Nasıl Geçer? Evde Çözüm Yolları Nelerdir?

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Nasıl Geçer? Evde Çözüm Yolları Nelerdir?

Dişler, sindirimin başladığı bölge olurken insan hayatı için çok önemlidir ve dişerde meydana gelen çürümeler diş ağrısı oluşumuna neden olmaktadır...

Dibek Kahvesinin Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır? İçinde Ne Var?

Dibek Kahvesinin Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır? İçinde Ne Var?

Bildiğimiz kahve çekirdeklerinin farklı bir şekilde öğütülmesi ile elde edilen dibek kahvesi, yumuşak bir içime sahiptir...

Patates Suyu Zayıflatır mı? Patates Suyu ile Zayıflama

Patates Suyu Zayıflatır mı? Patates Suyu ile Zayıflama

Patates suyu; çiğ ya da haşlanmış şekilde kullanılan, hem zayıflama etkisi hem de iltihabı önleyici özelliği sayesinde sağlıklı bir şekilde fazlalıklardan kurtulurken vücut sağlığının korunmasına da destek olan doğal bir yöntemdir...