yeniloji.com
Zayıflama

Açlık Otu Zayıflatır mı? Açlık Otunun Faydaları ve Zararları

Henüz yorum yazılmadı
Açlık Otu Zayıflatır mı? Açlık Otunun Faydaları ve Zararları
Yeniloji 540 görüntüleme

Açlık otu; bağırsakların normalden daha hızlı çalışmasını sağlayarak metabolizma üzerinde düzenli etkiler meydana getiren ve böylece doğal bir şekilde zayıflamaya yardımcı olan bir bitkidir.

Açlık Otu Zayıflatır mı?

Halk arasında deve gözü ve aşrık otu gibi isimlerle de anılan açlık otu, tok tutucu özelliği bulunan bir bitkidir. Yaklaşık 19. yüzyıldan bu yana tüketilen bu bitkinin sindirim sistemi üzerindeki olumlu etkileri hazımsızlık ve gaz şikayetleri gibi durumların giderilmesi konusunda yardımcı olmaktadır. Bağırsak hareketlerinin hızlanmasını sağlayarak kabızlık gibi sindirim problemlerinin oluşmasına engel olur.

Açlık otunun zayıflama konusundaki etkileri hem kalıcı hem doğal bir şekilde gerçekleşmektedir. Vücutta kiloya neden olan etmenlerden en önemli uzun zincirli yağ asitleri olarak isimlendirilen bileşenlerdir. Açlık otu bitkisi bu yağ asitlerinin vücut tarafından emilimini azaltır. Bu da yeni yağ depolanması gibi sorunların giderilmesine yardımcı olur. Daha önceden depolanmış olan yağların yakılmasına yardımcı olan bu bitki yeni yağ oluşumunu da engelleyerek kalıcı bir zayıflamanın oluşmasına destek olmaktadır.

Açlık Otu Bitkisinin Faydaları Nelerdir?

Kilo verme konusundaki kalıcı etkileri ile bilinen açlık otunun faydaları sadece bununla sınırlı değildir. Aynı zamanda vücuttaki detoks etkisi de söz konusudur. Şöyle ki bu ot bağırsaklarda farklı nedenlere dayalı olarak meydana gelen parazitlerin temizlenmesi konusunda destek olmaktadır. Aynı zamanda iyi bakterilerin de çoğalmasını ve böylece bağırsak hareketlerinin düzene girmesini kolaylaştırmaktadır. Sindirim problemlerinin giderilmesine destek olur. Bunların yanında tansiyon üzerine sağladığı faydalı etkiler de mevcuttur. Büyük ve küçük tansiyonda dengelenme sağlamaktadır.

Bu bitki sağlamış olduğu tokluk hissi sayesinde metabolizmanın düzenli çalışmasını ve buna bağlı olarak açlık krizlerinin yatıştırılmasına destek olmaktadır. Açlık krizleri kilo verme problemlerinin en büyük engellerinden biridir. Çünkü diyetin bozulmasına neden olabilir. Bunun oluşmaması için tokulk sağlayan besinler tüketilmelidir.

Açlık Otu Çayının Zararları Nelerdir?

Son dönemlerde birçok kişinin zayıflamak için kullandığı açlık otunun zararları konusunda yapılan incelemeler sonucunda herhangi bir yan etkisinin olmadığı gözlemlenmiştir. Bu otun bağırsakla üzerinde hafif derece müshil etkisi vardır. Bu kabızlık gibi problemlerin oluşmaması için gereklidir. Bu bitki aşırı tüketildiği zaman müshil etkisi meydana getirebilir ve bu da kişinin rahatsız olmasına yol açar. Bu nedenle aşırı bir şekilde tüketilmemelidir. Gerektiği miktarda tüketmek sağlıklı kilo vermek için oldukça yeterlidir.

Açlık Otu Yaprağı Nasıl Kullanılır? Kullanım Şekli ve Tarifi

Bu doğal bitki genel olarak çay olarak tüketilmektedir. Kilo verme sürecinde çayın daha fazla etkisi bulunmaktadır. Bunu hazırlamak için öncelikle 1 fincan miktarında suyu kaynatınız. Kaynamış suyun içerisinde 9-10 adet açlık otu yaprağı atınız. Demlendikten sonra içebilirsiniz. Bu basit kullanım sayesinde sizler de fazla kilolarınıza veda edebilirsiniz. Bu doğal bitkinin farklı çeşitlerde kullanımı da mevcuttur.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Kalça Kaldıran Korse Nedir? Kullananlar ve Yorumlar

Kalça Kaldıran Korse Nedir? Kullananlar ve Yorumlar

Kalça kaldıran korse; vücut hatlarının daha belirgin durmasını ve şekillendirici özelliği sayesinde daha kıvrımlı bir fiziğin oluşmasını sağlayan iç giysi modelidir...

Korse ile Bel ve Vücut Şekillendirme

Korse ile Bel ve Vücut Şekillendirme

Korse ile bel şekillendirme; kadınların yüzyıllar öncesinden bugüne kadar uyguladığı ve hem sıkılaşma hem de kilo verme konusunda etkili olan bir yöntem olarak kabul edilmektedir...

Zayıflatıcı Korse İşe Yarar mı? Nasıl Kullanılır?

Zayıflatıcı Korse İşe Yarar mı? Nasıl Kullanılır?

Zayıflatıcı korse; giyildiği zaman vücudun sıkı ve ince gözükmesini sağlayan, düzenli ve etkili kullanımda vücut şekillendirici etkisi sayesinde bölgesel olarak zayıflamaya ve incelmeye destek olan iç giysilerdir...

İsot Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Yapanlar ve Yorumlar

İsot Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Yapanlar ve Yorumlar

İsot diyeti; metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olan ve yağ yakımını kolaylaştıran, etkili bir şekilde zayıflama sağlayan bir beslenme programıdır...