yeniloji.com
Zayıflama

Vücut Şekillendirici Korse ile İncelme

Henüz yorum yazılmadı
Vücut Şekillendirici Korse ile İncelme
Yeniloji 1997 görüntüleme

Vücut şekillendirici korseler; bel bölgesinin incelmesini sağlayarak daha kıvrımlı hatların oluşmasına ve vücudun yaklaşık 1-2 beden ince gözükmesine yardımcı olmaktadır.

Vücut Şekillendiren Korse Nedir?

Daha ince ve zayıf gözükmeye yardımcı olan vücut şekillendirici korse, daha fit gözükmeye yardımcı olur. Korsenin etkisi ile karın düzleşir ve göğüsler daha dik durur. Kumaş olarak oldukça esnek olan bu korseler hareketlerin kısıtlanmamasını sağlar ve böylece rahat bir şekilde hareket edersiniz.

Vücut şekillendirici korse; etkili ve düzenli kullanıldığında incelme, sıkılaşma ve daha kıvrımlı hatlara sahip olma gibi etkiler meydana getirmektedir.

Kalçaların sıkılaşmasına ve dikleşmesine yardımcı olan sıkılaştırıcı korse aynı zamanda bel bölgesinin normalde daha ince gözükmesini sağlamaktadır. Zayıflamaya direkt olarak etkisi bulunmamakla birlikte kullanım sırasında spor yapıldığında ve tüketilen besinlere dikkat edildiğinde kısa süre içerisinde etkili sonuçlar almaya yardımcı olmaktadır. Genel olarak hızlı bir şekilde kilo vermek isteyenler bu korseler ile hem ideal fizik görünümüne kavuşmakta hem de fazla kilolarına veda etmektedir.

Kadınlar ve Erkekler İçin Vücut Şekillendirici Korse

İnceltici ve şekillendirici özelliği bulunan korseler sadece kadınlar için değil aynı zamanda erkekler için de üretilmiştir. Erkeklerin göbek bölgesinde fazlalığın giderilmesine yardımcı olan bu korse modeli aynı zamanda vücudun kaslı ve yapılı gözükmesini de sağlamaktadır. Bu korselerin farklı çeşitleri bulunsa da genel olarak her birinde amaç bölgesel olarak incelme sağlamaktır.

Kadınlar için üretilmiş olan vücut şekillendirici korseler bel bölgesinin ince gözükmesine destek olmaktadır. Aynı zamanda kalçanın ve göğüslerinde sıkı ve toplu durmasını sağlayan bu iç giysiler atlet türünde, paçalı tayt şeklinde ve hemen göğüs altında biten gibi pek çok farklı şekilde karşımıza çıkmaktadır. Bacakların da incelmesine destek olan modeller bulunmaktadır.

Vücut Şekillendiren Korse Kullananlar ve Yorumlar

Günümüzde hemen hemen pek çok kadın zayıflamak için korselerden yararlanmaktadır. Zayıflama sürecinin daha verimli geçmesi için bu korseleri kullananlar etkilerinden memnun kaldıklarını dile getirmektedirler. Vücut şekillendirici korse kullanıcı yorumları incelendiğinde daha kısa bir süre içerisinde incelme ve sıkılaşma sağlandığı belirtilmektedir.

Spor yaparken korse kullanmak sıkılaşma sağlar ve böylece sarkma problemlerinin oluşmamasına destek olur.

Vücut şekillendirici korseler kıyafetlerin altından belli olmayacak şekilde üretildiği için gün içerisinde rahatça kullanılabilmektedir. Belin incelmesi ve şekil alması için düzenli kullanılması ve aynı zamanda diyet ve spor yapılması gerekmektedir. Fazla kilolardan kurtulmak bazen sarkmaların yaşanmasına neden olabilir. Bunun oluşmaması için korselerin sıkılaştırıcı etkisinden yararlanılmalıdır.

Korse alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Korseler Zayıflatır mı? İnceltir mi?

Korselerinde zayıflamaya ve incelmeye etkisi bulunmaktadır. Fakat bunun etkili bir şekilde gerçekleşebilmesi için öncelikle kişinin doğru adımları atıyor olması gerekmektedir. Korse alırken bedene ve kumaşa özen gösteriniz. Büyük ya da küçük bedenlerden ziyade vücudunuzla uyumlu olanı tercih ediniz. Kumaş kalitesi cildin tahriş olmaması açısından oldukça önemlidir.

Vücut şekillendirici korse ile incelme ve zayıflama sağlamak istiyorsanız ve bunun kısa bir süre içerisinde gerçekleşmesini istiyorsanız spor yapmanız ve aşırı yemek tüketmemeniz yeterlidir. Zayıflama sürecine dolaylı olarak etki eden bu iç giysiler ile sizler de formda bir vücuda kavuşabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Üveit Hastalığı Nedir? Belirtileri Nelerdir? Nasıl Geçer? Bitkisel Tedavisi Var mı?

Üveit Hastalığı Nedir? Belirtileri Nelerdir? Nasıl Geçer? Bitkisel Tedavisi Var mı?

Üveit hastalığı; bir çeşit iltihaplanma olarak tanımlanan göz hastalığıdır...

Korse Nasıl Giyilir? Korse Günde Kaç Saat Giyilmeli?

Korse Nasıl Giyilir? Korse Günde Kaç Saat Giyilmeli?

Korse, geçmişten bugüne kadar hem zayıf ve fit gözükmek, hem kilo verme sürecinin hızlanmasını sağlamak hem de sağlık amacıyla pek çok şekilde kullanılan bir iç giysi modelidir...

Basen Toparlayıcı Korse ile Basen Şekillendirme

Basen Toparlayıcı Korse ile Basen Şekillendirme

Basen toparlayıcı korse; vücuttaki fazlalıkların toparlanmasına yardımcı olarak daha ince ve zayıf gözükmeyi sağlayan sıkılaştırıcı bir korse modelidir...

Dikişsiz Korse Nedir? Modelleri ve Kullananlar

Dikişsiz Korse Nedir? Modelleri ve Kullananlar

Dikişsiz korse; vücuda tam olarak yapışan, üzerinde dikiş izi bulunmayan ve herhangi bir şekilde belli olmayan iç giysi modelidir...