yeniloji.com
Sağlık

Bamya Tohumu Kürü Nedir? Nasıl ve Kaç Gün Yapılır?

Henüz yorum yazılmadı
Bamya Tohumu Kürü Nedir? Nasıl ve Kaç Gün Yapılır?
Yeniloji 259 görüntüleme

İnsanlar, bamya tohumu kürü ile birlikte birçok sorunlarını ortadan kaldırırken sabırlı olup düzenli bir biçimde bu kürü kullanmaya devam etmelidir.

aronya çayı

Bamya Tohumu Kürü Nedir?

Bamya, ülkemizde fiyat olarak yüksek olmasının yanı sıra fiyatının karşılığını lezzet olarak vermede tartışılan bir üründür. Genellikle insanlar lezzetinden çok fazla şikayet etmese de yapısından dolayı şikayetçi olurlar. Dış kısmı tüylü bir yapıda olan bamya, doğru bir şekilde yapılmadığında sünmeler yaşanabilmektedir. Bu da kişilerin yemekten soğumasına sebep olur. Bamya tohumu ise tamamen farklı yapıda olan bir üründür. Bamyayı kesen kişiler, içerisinde küçük toplar bulunduğunu fark ederler. Bu toplar, bamya tohumu olarak isimlendirilmektedir. Bu topların tüketilmesi için farklı malzemeler ile karıştırılmasıyla da bamya kürü oluşmaktadır.

Bamya Tohumu Bal ve Zeytinyağı Karışımı Nasıl Yapılır?

Bamya tohumu kürünü yapabilmek için ilk olarak kurtulmuş tohumlara ihtiyaç duyulmaktadır. Genel olarak bu ürünler aktarlarda satıldığından kişiler kendilerine en yakın olan aktara giderek ürünü satın alabilirler. Ancak satın alma aşamasında toz halinde bu tohumları almaları gerekmektedir. Eğer aktarlarda tohumlar top şeklinde satılıyorsa bunların toz haline getirilmesi rica edilmelidir. Toz haline getirilen kurutulmuş bamya tohumu, bal ve zeytinyağı ile karıştırılarak bamya tohumu kürü elde edilmektedir. Macun kıvamında bir karışım elde edilirken düzenli olarak kullanılması ve bu şekilde etkilerinin gözlemlenmesi gerekmektedir.

Bamya Tohumu Kürü kaç Gün Yapılır?

Sürekli olarak kür hazırlamakla uğraşmak istemeyen kişiler için bamya tohumu kürü oldukça başarılı bir ürün olacaktır. Kürün içerisinde yer alan zeytinyağı ve balın bozulma özellikleri olmadığından uzun süre sağlam kalan bir kür elde edilmiş olacaktır. Bir defada büyük bir kaba yapılan bu kür, günde 1 çay kaşığı kadar tüketilmelidir. Bir kaseye ya da küçük bir kaba yapılan bu kür, haftalarca kullanılabilmektedir. Kullanım aşamasında uzmanlar, kahvaltıdan yarım saat öncesinde bamya tohumu bal ve zeytinyağı karışımı kullanılması gerektiğini belirtmektedir. Eğer kişiler gün içerisinde daha fazla kullanarak etkilerini daha kısa sürede görmek isterlerse yan etkilerin oluşmasına sebep olabilirler. Bu sebeple de belirtilen miktarda kullanımın üstüne çıkılmaması gerekir.

Bamya Tohumu Bal ve Zeytinyağı Karışımının faydaları Nelerdir?

Hazırlanan kürün 1 ay boyunca kullanılması durumunda astım rahatsızlığı büyük oranda iyileşebilmektedir. İnsanlarda bu hastalığın seviyesi farklı olabileceğinden etkiler de farklı seviyelerde olabilmektedir. Fakat herkesin astımı için faydalı bir ürün olacaktır. Bunun yanı sıra kürün içerisinde yer alan vitamin ve minerallerin sayısı çok fazladır. Vitamin ve mineraller de insanlarda kalp sağlığını ve kemik sağlığını ciddi biçimde korumaktadır. Buna ek olarak kadınlarda gebelik oluşumunu kolaylaştıran maddeleri içerisinde bulundurduğu için çok fazla tercih edilmektedir. İnsanlar, ihtiyaçlarına göre bu ürünü düzenli olarak kullanabilmektedir. Hazırlanışı çok kolay olan bamya tohumu kürü ile birlikte insanlar birçok farklı sorunundan kurtulabilecek ya da tedavi sürecini hızlandırabilecektir.

aronya çayı

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
En Etkili Kilo Verme Yöntemleri

En Etkili Kilo Verme Yöntemleri

Yanlış beslenme sebebiyle kilo alan kişiler en etkili kilo verme yöntemleri ile bu kilolarından kısa süre içerisinde kurtulacaklardır...

Telomer Nedir? Telomer Hapı Fiyatları, Kullanımı, Kullananlar

Telomer Nedir? Telomer Hapı Fiyatları, Kullanımı, Kullananlar

Telomer, kromozomların uç kısımlarında bulunan, kromozom uçlarının rastgele birleşmesini önleyen ve hücre bölünmesi üzerinde etki eden sıralı dizilerdir...

Hamilelik Riski Olmayan Veya Az Olan Günler

Hamilelik Riski Olmayan Veya Az Olan Günler

Bebek sahibi olmayı düşünmeyen çiftler, cinsel ilişkilerini hamilelik riski olmayan günler içerisinde gerçekleştirerek korunabilirler...

Hemoroid Tedavisi Nedir? Hemoroid Belirtileri Nelerdir?

Hemoroid Tedavisi Nedir? Hemoroid Belirtileri Nelerdir?

Hemoroid, anüste meydana gelen kanama ve şişlik olarak adlandırılmaktadır...