yeniloji.com
Zayıflama

Mumyalama Tekniği ile Kilo Verme Nedir? Zayıflayanlar Var mı?

Henüz yorum yazılmadı
Mumyalama Tekniği ile Kilo Verme Nedir? Zayıflayanlar Var mı?
Yeniloji 1987 görüntüleme

Mumyalama tekniği ile kilo verme; yağ yakılması gereken bölgenin bandajlarla sarılması ile uygulanan oldukça popüler bir zayıflama yöntemidir.

Mumyalama Tekniği ile Kilo Verme Nedir?

Birtakım bitkisel yağlar ile derinin alt kısmındaki yağların parçalanarak dışarı atılması şeklinde uygulanan mumyalama tekniği ile kilo verme yöntemi, vücudun bandajla sarılması şeklinde uygulanan bir zayıflama biçimidir. Bu uygulama sayesinde vücutta sıkılaşma, incelme meydana gelirken aynı zamanda yağ yakımı da gerçekleşmektedir. Kilo verirken incelmeyi sağlayan mumyalama tekniği son zamanlarda pek çok kişi tarafından merak edilmekte ve uygulanmaktadır.

Mumyalama tekniği ile kilo verme; hem sıkılaşma hem de incelme sağlanmaktadır.

Deri üzerine uygulanan bazı yağların deri altına hızlıca nüfuz etmesine yardımcı olan mumyalama ile kilo verme tekniği, buradaki yağların parçalanarak dışarı atılmasına yardımcı olmaktadır. Özellikle bölgesel yağlanmaların giderilmesi konusunda etkili olan bu yöntem tüm vücut için de uygulanabilmektedir. Kilo alımına neden olan dayanıklı yağ hücrelerinin etkisiz hale getirilmesini sağlarken, ciltte zarar görmüş dokuların iyileştirilmesine yardımcı olmaktadır. Bu etki sayesinde selülit gibi problemlerin giderilmesine de yardımcı olmaktadır.

Mumyalama Tekniği ile Zayıflama Nasıl Olur?

Tek şekilde değil birden fazla çeşitte gerçekleştirilen mumyalama tekniği ile zayıflama, kişinin kilosuna, selülitlerine bağlı olarak uygulanmaktadır. Genel olarak 3 şekilde uygulanır. Her yöntemde amaç kişinin fazla yağlarının parçalanması, cildin sıkılaşması ve selülit problemlerinin giderilmesinin sağlanmasıdır. Genel olarak ihtiyaç duyulan bölge bandajla sarılır ve uygulama sırasında birtakım bitkisel yağlar kullanılır. Bu yağların sıkılaştırıcı, toksin attırıcı, arındırıcı, hücre yenileyici, gerdirici ve ödem giderici etkileri bulunmaktadır. Bu etkiler ile birlikte vücutta hem yenilenme hem tazelenme hem de kilo verme etkisini bir arada gerçekleştirmektedir. Oldukça özel bir yöntemdir ve özel yağlar ile birlikte uygulanmaktadır.

Mumyalama Tekniği ile Zayıflamanın Avantajları Nelerdir?

Günümüzde kilo vermek için pek çok yöntem bulunmaktadır. Fakat genel olarak bunlar ağır diyetler ve egzersizlerdir. Deri altındaki yağa direkt olarak nüfuz etme özelliği barındıran mumyalama tekniği zayıflamanın yanı sıra sıkılaştırıcı etki meydana getirmektedir. Genel olarak kilo verimi sonrasında vücutta sarkma meydana gelmektedir. Çünkü kilo alımı ile genişleyen deri, dengeli bir şekilde kilo verimi sağlanmadığında boşlukta kalır ve sarkar. Özellikle doğum sonrasında bu durum sıklıkla gözlemlenmektedir. Kilo verme ile birlikte cilt görünümünün düzenlenmesine yardımcı olan bu teknik aynı zamanda kullanılan yağlar sayesinde nemlendirici bir etki meydana getirmektedir. Cildin toksinlerde de arınmasını sağlayarak forma kavuşmanıza yardımcı olmaktadır.

Mumyalama Tekniği ile Kilo Verenler ve Yorumlar

Son zamanlarda popüler hale gelen mumyalama ya da bandajla zayıflama tekniği kalıcı bir şekilde zayıflama sağlamaktadır. Yorumları incelendiğiniz zaman memnuniyetin yüksek olduğunu görebilirsiniz. Fakat bu yöntem oldukça özeldir ve uzman kontrolünde uygulanmalıdır. Kişinin ihityacı olan yöntemin ve seansın uygulanması gerekmektedir. Bu nedenle uzman görüşü almayı unutmayınız.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Akciğer Embolisi Tedavisi, Teşhisi ve Sigara ile İlişkisi

Akciğer Embolisi Tedavisi, Teşhisi ve Sigara ile İlişkisi

Akciğerde yaşanan hastalıklar arasında en tehlikelilerinden birisi olan akciğer embolisi sigara ile tetiklenirken insanlarda ölümcül sonuçlar doğurabilmektedir...

Baobab Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir? Kullananlar ve Yorumlar

Baobab Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir? Kullananlar ve Yorumlar

Baobab yağı; A, D, C ve E vitaminleri açısından zengin, aminoasit, betakaroten ve tartarik asit barındıran göz çevresi ve cilt için faydalı olan kullananların oldukça memnun kaldığı bir yağdır...

Hamileyken Saç Kestirilir mi? Günah mı?

Hamileyken Saç Kestirilir mi? Günah mı?

Hamilelikte saç kestirmek, anne adayının kendini daha iyi hissetmesini sağlar ve bilimsel olarak bir zararı da bulunmamaktadır...

Termal Body Korse Nedir? Kullananlar ve Yorumlar

Termal Body Korse Nedir? Kullananlar ve Yorumlar

Termal body korse; fazla kilolardan kurtulmak, göbek, göğüs, bel ve sırt bölgesini tamamen sararak sıkılaşma etkisi meydana getirmek için etkili olan bir iç giysi ürünüdür...