yeniloji.com
Diyet

Haşlanmış Patates Diyeti Kilo Verdirir mi? Yapanlar ve Yorumlar Nedir?

Henüz yorum yazılmadı
Haşlanmış Patates Diyeti Kilo Verdirir mi? Yapanlar ve Yorumlar Nedir?
Yeniloji 1979 görüntüleme

Haşlanmış patates diyeti; yağsız yoğurt ile birlikte yapılan, lif açısından yüksek ve tok tutucu özelliği bulunan, hızlı ve sağlıklı kilo vermeyi sağlayan bir beslenme programıdır.

Haşlanmış Patates Diyeti Kilo Verdirir mi?

İdeal vücuda kavuşmak ve vücudu forma sokmak için dengeli ve düzenli beslenmenin yanı sıra bazı diyet yöntemlerinden yararlanılarak sağlanmaktadır. Sağlıklı kilo vermeye yardımcı olan ve sıkça tercih edilen diyetlerden biri olan haşlanmış patates diyeti, kısa süre içerisinde etkili zayıflama sağlayan bir programdır. Kalori bakımından düşük değere sahip olan patates, aynı zamanda tok tutucu özelliği bulunan ve gün içerisinde daha az yemek tüketiminin gerçekleşmesine destek veren bir besindir.

Haşlanmış patates diyeti, lif bakımın zengin bir beslenme programıdır ve sindirim sistemini destekleyici etkilere sahiptir.

Vücutta yağ yakımının oluşmasına yardımcı olan haşlanmış patates diyeti, hem etkili hem de ekonomik bir kilo verme yöntemidir. Bu diyet için belli bir kilo verme oranı belirtmek çok doğru değildir. Çünkü herkesin metabolizma hızı farklıdır. Metabolizma yaşa bağlı olarak zaman içerisinde yavaşlamaktadır. Birtakım egzersizler ile birlikte haşlanmış patates diyeti uygularsanız kısa süre içerisinde etkili bir zayıflama sağlayabilirsiniz. Bu diyet daha çok kilo vermeyi kolaylaştırıcı etkisi ile bilinmektedir. Zahmetsizce yağlardan kurtulup, gerek bölgesel gerekse tüm vücutta kilo vermeyi sağlayabilirsiniz.

Haşlanmış Patates Diyeti Nasıl Yapılır?

Patates diyetini 3 boyunca ya da 7 gün boyunca olacak şekilde uygulayabilirsiniz. Genel olarak fazla kiloya sahip kişilerin 3 günlük süreçte daha fazla kilo vermeyi sağlayan programın uygulanması önerilmektedir. Bu diyetin eksiksiz ve tam şekilde uygulanması birkaç gün içerisinde kilo veriminin gerçekleşmesini sağlamaktadır. Vücutta detoks etkisi meydana getirerek zayıflamaya yardımcı olan haşlanmış patatesin yoğurt ile birlikte tüketilmesi diyetin en önemli içeriğidir. Bununla birlikte tuzlu, karbonhidrat değeri yüksek ve şekerli gıdaların tüketilmemesi gerekmektedir. Abur cubur tüketiminden ve gazlı içeceklerden uzak durmanız gerekmektedir. Ayrıca bu diyeti uygularken egzersiz ve yürüyüş yapmaya özen gösteriniz.

Öğün atlamadan uygulanması gereken haşlanmış patates diyeti, her 3 ana öğünde de haşlanmış patates tüketimi önermektedir. Diyet sadece patates ve yoğurt tüketiminden oluşmaktadır. Bu diyet tek besin ile beslenmeye dayandığı için birtakım yan etkiler meydana getirebilir. Ayrıca kısa süre içerisinde kilo verimi sağladığı için herkes için ideal bir diyet olmayabilir. Bu yüzden uygulanmadan önce uzman bir diyetisyene danışılmalıdır.

Haşlanmış Patates Diyeti Zararlı mı?

Düşük kaloriye sahip olan haşlanmış patates diyeti, gün içerisinde yeterli enerji miktarının alınmamasına neden olur. Bu durum yorgunluk, halsizlik ve hatta baş dönmesi gibi etkilere yol açabilir. Tahıl ve et grubundan herhangi bir besinin bu süreçte tüketilmemesi diyetin sağlıksız yönlerinden biridir. Nişasta açısından yüksek değerlere sahip bir besin olan haşlanmış patates, diyabet hastaları için çok tüketilmemelidir. Bu nedenle bu diyet şeker hastaları için uygun değildir. Bu diyetten sonra yediklerinize dikkat etmediğiniz zaman tekrar kilo alımı meydana gelebilir.

Haşlanmış Patates Diyeti Yapanlar ve Yorumlar

Son zamanlarda, yaz aylarının yaklaşması ile birlikte kilo vermek isteyen pek çok kişi bu diyeti uygulamaktadır. Haşlanmış patates diyeti yorumları incelendiği zaman bazı insanların 3 gün bazılarının ise 7 gün uygulama sağladığı fakat etkili zayıflama sağlandığı gözlemlenmektedir. Kronik bir sağlık probleminiz, hamilelik ya da emzirme gibi bir durumunuz yoksa sizler de bu diyet ile zayıflama sağlayabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Sezeryan Sonrası Korse Giyilir mi? Kaç Saat Takılmalı?

Sezeryan Sonrası Korse Giyilir mi? Kaç Saat Takılmalı?

Sezeryan sonrası korse giymek, doğum sonrasında vücutta kalan fazla kiloların erimesi, yağ yakımının hızlanması ve vücutta şekillendirici bir etki sağlamak için faydalı olacaktır...

Terleten Erkek ve Bayan Spor Kıyafetleri

Terleten Erkek ve Bayan Spor Kıyafetleri

Terleten spor kıyafetleri, zayıflama sağlamaya destek olan ve aynı zamanda vücut şekillendiren, toparlayan ve sıkılaştıran giysi modelleridir...

Keçi Sütü Sabunu Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Kullananlar ve Fiyatı

Keçi Sütü Sabunu Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Kullananlar ve Fiyatı

Keçi sütü sabunu; egzama gibi cilt problemlerinin giderilmesi, cildin nemlendirilmesi, ölü derinin temizlenmesi ve aynı zamanda cilt kanseri gibi pek çok hastalığa iyi gelen bir üründür...

1 Haftada 5 Kilo Almak İçin Ne Yapmalıyım? Kaç Kalori Almalıyım?

1 Haftada 5 Kilo Almak İçin Ne Yapmalıyım? Kaç Kalori Almalıyım?

Günlük alınması gereken kalori miktarının artırılması sağlanarak sağlıklı kilo alımı meydana getirilebilmektedir...