yeniloji.com
Sağlık

Sigarayı Bırakmak İçin Ne Yapabilirim? Sigara Bıraktıran Bitki ve Kür Önerileri

Henüz yorum yazılmadı
Sigarayı Bırakmak İçin Ne Yapabilirim? Sigara Bıraktıran Bitki ve Kür Önerileri
Yeniloji 1970 görüntüleme

Sigarayı bırakmak pek çok yöntem bulunmaktadır ve bu maddeden kurtulmak vücutta pek çok değişikliğin yaşanmasına, sağlık açısından faydalı durumların oluşmasına destek olur.

Sigarayı Bırakmak İçin Ne Yapabilirim?

Birçok insan yaşadığımız dönemde insanlara fiziksel ve zihinsel açıdan büyük zararlar veren sigarayı nasıl bırakabilirim sorusu ile uzmanlara danışırken bunun için atılması gereken çok sayıda adım bulunmaktadır.

Sigaranın içerisinde yer alan nikotin, bağımlılığa sebep olduğundan vücut sürekli olarak bu maddeye ihtiyaç hisseder.

Sigara içmeyi bırakmak insanlar için atılması oldukça zor adımlardan birisidir. Günümüzde sigarayı bırakmak için uygulanabilecek onlarca yöntem vardır. İlaçlar, yardımcı ürünler, sigara bırakma bölümleri, psikolojik destek, konferanslar, hipnoz, akupunktur tedavisi ve daha birçok farklı yöntem yer alır. Bunlara ek olarak insanlar kendi hür iradeleri ile birlikte sigarayı bırakıp bir daha tüketmemeye başlayabilirler.

Sigarayı Bırakma Aşamaları ve Yapılması Gerekenler

Sigarayı belirli bir uzman kişinin danışmanlığında bırakacak olan kişiler, tamamen bu kişilerin yönlendirmelerine uyarak sigaradan kurtulabilirler. Ancak bunun yanı sıra sigarayı kendi hür iradeleri ile bırakan ve sonrasında başlamamak için büyük bir çaba gösteren kişiler belirli adımlar atarak bu süreci daha kolay hale getirebilirler. İlk olarak kendilerine sigara tüketimini hatırlatan insanlardan ve besinlerden kurtulmaları gerekmektedir. Sürekli olarak birlikte sigara tükettikleri kişiler varsa sigara istekleri bitene kadar bu kişiler ile aralarına mesafe koymaları gerekir. Buna ek olarak sigaraya para harcamayı bıraktıkları için ellerinde kalacak paralar ile kendilerine hediye almaları da bu sürecin ne kadar etkili ve muhteşem olduğunu kişilere hatırlatacaktır.

Sigaradan Kurtulmak İçin Bitkisel Çözümler

Bitkiler aleminin üyeleri her zaman insan vücudunun en iyi destekleyicilerinden birisi olurken sigarayı bırakmada da bu yardımını esirgememektedir. Sigarayı bırakma sürecinde tüketilen bu bitkiler, sürecin çok daha rahat geçmesini ve tekrar sigaraya başlanmaması sağlayacaktır. Araştırmacılar karanfil tohumunun sigarayı bırakmada yardımcı elemanlardan birisi olduğunu göstermektedir. Bunun yanı sıra oğulotu ve karabaş otu da sigarayı bıraktıran bitkiler arasında yer alır. Sigarayı bırakmak için çeşitli kürler hazırlayarak düzenli olarak kullanmak isteyen kişilerin de bu ürünleri kullanmaya başlaması gerekir.

Sigarayı Bırakmak İçin Kür Önerileri

Sigarayı bırakmada kullanılabilecek en iyi kür karabaş otunun kullanıldığı karışımdır. Birçok uzmana göre bu karışım ilk sırada yer alırken araştırmalar da bu ürünü kullanan kişilerin son derece başarılı sonuçlar aldığını göstermektedir. 1 bardak su ve 7 adet karabaş otunu hazır eden kişiler ilk olarak suyu kaynatmaya başlarlar. Kaynayan suyun içerisine karabaş otları atılarak 6-7 dakika kadar demlenmesi beklenir. Bunun sonrasında kişilerin canı ne zaman sigara içmek isterse bundan birkaç yudum alarak bunun önüne geçebileceklerdir. Sigarayı bırakmak için neler yapabilirim sorusu ile araştırmalarını gerçekleştiren kişiler, hayatlarını tamamen değiştirmek zorunda olurken her adımını planlı atarak bu zararlı maddeden kurtulabilirler.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Biberiye Çayı Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Biberiye Çayı Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Biberiye çayı; bağışıklığım güçlenmesi, sindirim sisteminin düzenlenmesi ve kanseri önleme gibi pek çok faydası bulunan doğal bir içecektir...

Emzirmek Zayıflatır mı? Emziren Anneler Nasıl Zayıflar?

Emzirmek Zayıflatır mı? Emziren Anneler Nasıl Zayıflar?

Hamilelik döneminde alınan kilolardan kurtulmak isteyen kadınlar, emzirmek zayıflatır mı sorusu hakkında bilgi almak ve bu dönemde kilo vermek için nasıl bir yöntem izlemesi gerektiği konusunda araştırmalar yapmaktadır...

Doğal Taşların Faydaları ve Özellikleri Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Doğal Taşların Faydaları ve Özellikleri Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Doğal taşlar; içinde barındırmış oldukları mineraller sayesinde hem enerjinin yükselmesini sağlayan hem de birtakım şifalı etkiler meydana getiren yapılardır...

Teff Nedir? Teff Tohumu Zayıflatırmı? Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Teff Nedir? Teff Tohumu Zayıflatırmı? Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Teff tohumu; dünya üzerinden en ufak tahıl olarak bilinen ve farklı renk ve tatları bulunan, metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olarak kısa süre içerisinde hem zayıflamaya hem de ideal kiloya kavuşmaya destek olan doğal bir besin takviyesidir...