yeniloji.com
Sağlık

Süt Sarımsak Zencefil Kürünün Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır? Yapanlar ve Yorumlar

Henüz yorum yazılmadı
Süt Sarımsak Zencefil Kürünün Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır? Yapanlar ve Yorumlar
Yeniloji 122 görüntüleme

Süt sarımsak zencefil kürü; virüslere bağışıklığın güçlenmesini sağlayan ve vücudumuzu hastalıklara karşı koruyan doğal bir karışımdır.

Süt Sarımsak Zencefil Kürünün Faydaları Nelerdir?

Vücudumuza farklı şekillerde giren virüsler, mukozaya yapışarak hücrelere bağlanırlar ve bunun sonrasında belli bir kuluçka süresinden sonra hastalığa neden olurlar. Virüsler görünmez düşmanlarımızdır ve vücudumuzda büyük tahribatlara yol açabilirler. Süt sarımsak ve zencefil kürü, bağışıklığın güçlenmesine yardımcı olan, vücudumuzu virüslere karşı dirençli hale getiren doğal bir karışımdır. Bağışıklık sistemimizin güçlenmesine destek olan bu kür aynı zamanda hastalıkların oluşmasını engelleyici etkiler de meydana getirebilmektedir.

Doğal bir içeriğe sahip olan süt zencefil sarımsak kürü adeta doğal bir antibiyotik görevi üstlenmektedir. Bildiğimiz üzere sarımsak antiseptik bir özelliğe sahiptir. Ayrıca C ve E vitaminleri açısından da zengindir. Bu etkileri sayesinde vücuttaki toksin maddelerin dışarı atılmasına katkı sağlamaktadır. Vücudun günlük enerjisini karşılar ve kan şekerini dengeleyici özelliğe sahiptir. Bunun yanı sıra kolesterol ve tansiyon dengeleyici özelliği de bulunmaktadır. Süt enfeksiyonlara direnç kazandıran bir besindir. Bunun yanında kemikleri güçlendirme etkisi de bulunmaktadır. Zencefil de aynı şekilde hem enfeksiyonlara karşı etkilidir hem de vücudun doğal metabolizma hızını ve sindirim sistemini dengelemektedir. Bu üç faydalı besin bir araya geldiğinde ise vücutta hem arındırıcı hem de güçlendirici etki sağlar ve virüslere karşı adeta bir koruma kalkanı meydana getirir.

Süt Sarımsak Zencefil Kürü Virüslerden Korur mu?

Dünya üzerinde yıllar boyunca pek çok salgın meydana gelmiştir. Salgınlar genel olarak mikroskopla bile göremediğimiz tek zincirli ya da çift zincirli canlılar olarak nitelendirilen virüslerden meydana gelmektedir. Virüsler hayvandan insana ya da insandan insana kolaylıkla bulaşabilmektedir. İnsan vücudu eğer ki virüse karşı bağışıklık eksikliği yaşıyorsa bu durumda organlar kötü anlamda etkilenebilir ve bağışıklık çökebilir. Bağışıklığın çökmesi demek ölüm gibi tehlikeli durumların oluşması anlamına gelebilmektedir.

Doğal bazı kürler ile bağışıklığımızı güçlü tutarsak eğer virüslere karşı kendimizi koruyabiliriz. Zencefil süt sarımsak kürü, virüslere karşı bağışıklığınızı güçlendirici etki meydana getirmektedir. Virüsler vücudunuza girdiği zaman savunma sistemi onları yok eder ve doğal yollarla vücuttan atar.

Zencefil Süt Sarımsak Kürü Nasıl Yapılır?

Süt zencefil sarımsak karışımı hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler:

  • 1.5 su bardağı su
  • 5 diş sarımsak
  • 1 su bardağı süt
  • 1 tatlı kaşığı zencefil

Yapılışı: Bu kürü hazırlamak için öncelikle su bardağı suyu kaynatınız. Bu süreçte 5 diş sarımsağı suyu çıkacak şekilde güzelce eziniz. Kaynayan suyun içerisine atınız ve 5 dakika daha kaynatmaya devam ediniz. Ardından içerisine 1 bardak sütü ve 1 tatlı kaşığı zencefili ekleyiniz. 5 dakika daha kaynattıktan sonra ocaktan alınız ve soğumaya bırakınız. Sabahları aç karnına bu kürden 1 bardak içiniz. Kalanı dolaba koyunuz. Ertesi sabah dolaptan çıkarınız ve oda sıcaklığından ısınmasını bekledikten sonra aynı şekilde tekrar içiniz.

Süt Sarımsak Zencefil Kürü Yapanlar ve Yorumlar

Son zamanlarda artan salgın olaylarına bağlı olarak pek çok kişi süt sarımsak zencefil kürünü uygulamaktadır. Yapılan yorumlar ise genel olarak olumludur. Eğer bu malzemelerden birine alerjiniz varsa ürünü kullanmayınız. Kronik hastalığı olanlar, emziren anneler ve hamile kadınlar kesinlikle doktor onayı alarak uygulamalıdır. Kesin olarak doktorunuza danışıp öyle kullanmalısınız.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Gebelik Zehirlenmesi Belirtileri Nelerdir? Neden Olur? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Gebelik Zehirlenmesi Belirtileri Nelerdir? Neden Olur? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Gebelik zehirlenmesi; kadınların ilk hamileliğinde ortaya çıkan, daha sonraki gebeliklerde de nadir olarak görülebilen, yüksek tansiyon, çoklu gebelik, 35 yaş üstü kadınlarda gebelik, obezite ve diyabet gibi nedenlerden kaynaklanan bir durumdur...

Aristo Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Aristo Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Aristo diyeti; filozof Aristo'nun vejetaryen özellikli beslenme tarzını esas alan ve mevsim meyvelerinin pişirilmeden tüketilmesini esas alan uzun süre tok kalmaya yardımcı bir beslenme programıdır...

Filtre Kahve Ne Demek? Yapımı ve Faydaları

Filtre Kahve Ne Demek? Yapımı ve Faydaları

Filtre kahve; metabolizma hızlandırıcı ve yağ yakıcı etkileri sayesinde günümüzde en fazla tercih edilen ve tüketilen kahve olarak nitelendirilmektedir...

Hibiskus Çayı Nedir, Nasıl Yapılır? Hibisküs Çayı ile Zayıflayanlar

Hibiskus Çayı Nedir, Nasıl Yapılır? Hibisküs Çayı ile Zayıflayanlar

Hibiskus, parlak pembe kırmızı çiçekleriyle oldukça güzel görünen hoş kokulu tropikal bir bitkidir ve genel olarak çay şeklinde tüketilmektedir...