yeniloji.com
Moda

Bohem Tarz Nedir, Ne Demek? Bohem Gelinlik ve Elbise Modelleri

Henüz yorum yazılmadı
Bohem Tarz Nedir, Ne Demek? Bohem Gelinlik ve Elbise Modelleri
Yeniloji 2227 görüntüleme

Kadınların giyim tarzlarında birçok farklı stil yer alırken son dönemin en popüler giyim tarzı olarak bohem tarzda giyim gösterilebiliyor.

Bohem Nedir, Ne Demek?

Bohem tarz giyim uygulayabilmek için ilk olarak felsefesi konusunda da bilgi sahibi olmak gerekir. Ancak bu şekilde kişiler kendi kombinlerini oluşturarak şıklık yarışında bir adım önem geçebilirler. Tarihe bakıldığında bu giyim tarzı, 1960'lı yılların sonuna doğru başlayan ve 1970'li yılların tamamında devam eden bir tarzdır. O dönemden sonra ortadan kalkan bu giyim tarzı, günümüzde tekrar geri dönerken birçok bayanın ilk tercihi arasında gösterilmektedir.

Bohem kelimesi, normal şartlarda çingene ırkından gelirken bu ırkın yaşam tarzını yansıtan kıyafetleri betimliyor.

Bilindiği üzere çingene ırkındaki kişiler genel olarak rahat, anı yaşayan, özgür ruhlu ve gezmeyi seven kişilerdir. Bu özelliklerinin tamamı kıyafetlerine de yansır. Bunun yanı sıra kıyafete çok yüksek paralar harcanmadan belirli bir stilin, tarzın oluşturulması felsefesine de dayanmaktadır. Herhangi bir moda kaygısı olmadan yapılan kombinler ile çok şık bir tarz yakalamak mümkündür.

Bohem Elbise Özellikleri Nelerdir? Nasıl Olur?

Bu tarzda kıyafetlere yönelecek olan kişilerin önünde ilk olarak baharat renklerine sahip kıyafetler çıkacaktır. Kahvenin onlarca farklı tonu, koyu yeşil, krem rengi ve buna benzer çok sayıda renkte ürün bu tarzın içerisinde kullanılabilir. Direkt olarak bu renklerin kullanımı kıyafeti bu tarzın içerisine sokmazken üzerinde yer alan desenlerle birlikte tarzın etkileri ortaya çıkmaya başlayacaktır. Elbiselerde, şal desenli, çiçek desenli ya da tribal olarak nitelendirilen desenler tercih edilebilmektedir. Bunun yanı sıra kullanılan elbiseler ya da diğer kıyafetler genel olarak bileğe kadar uzanan modellerdir. Mini tarzda kıyafetler çok fazla tercih edilmez. Mini kıyafetler ile özgürce hareket edilemediğinden ya da her ortama girmek mümkün olmadığından bu kıyafetler bu tarz içerisinde tercih edilmemektedir. Aynı zamanda boyun uzun gözükmesini sağlayan bu elbise modelleri, bir yandan püsküllü aksesuarlar ile rahatlıkla kombin edilebiliyor. Bu aşamada tercih edilen montların, ceketlerin ya da çantaların püsküllü ayrıntılarının olması kombinleri en iyi şekilde tamamlıyor.

Bohem Tarz Gelinlik Modelleri

Bohem tarz, son dönemde gelinliklere de yansırken bu aşamada muhteşem gelinlik modelleri arasından seçimler yapılabiliyor. Bu tarzı yansıtan gelinlik modellerine abartıdan kaçılıyor olması kabarık bir etek kısmının olmaması anlamına geliyor. Bu tarzdaki gelinlik modelleri her zaman dar bir etek kısmı ile bayanların karşısına çıkıyor. Renk konusunda kar beyaz tercih edilebiliyor olsa da biraz daha kirli beyaz olarak nitelendirilebilecek renklere yönelim daha popüler oluyor. Bunun yanı sıra sırt ve göğüs dekoltesi bu tarz gelinliklerde çok popüler olurken insanların tercihlerine göre ayarlamalar yapılıyor. Transparan etekler, çiçek desenli omuz ve dekolte ayrıntıları bolca kullanılıyor. Bunun yanında dantel modellerine de son derece dikkat çekici bir ayrıntı olarak gelinliklerde yer veriliyor.

Bohem Giyim Tarzı Erkek ve Kadın

Genel olarak son dönemlerde kadınların nişanlık ya da gelinlik olarak bohem tarzı tercih ettiğini görsekte bu tarz gibim aynı zamanda erkeklerin de tercihi olabilmektedir. Rahatlık ve farklılık arayanlar için bu moda oldukça beğeni toplamaktadır.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Yeni Dünyanın Faydaları Nelerdir? Malta Eriği Kalorisi Ne Kadar?

Yeni Dünyanın Faydaları Nelerdir? Malta Eriği Kalorisi Ne Kadar?

Yeni dünya; malta eriği olarak da bildiğimiz, tohumu ve yapraklarının güçlü bileşenlere sahip olduğu, oldukça faydalı bir meyvedir...

Çiriş Otu Ne İşe Yarar? Nasıldır? Nerelerde Bulunur?

Çiriş Otu Ne İşe Yarar? Nasıldır? Nerelerde Bulunur?

Çiriş otu; Mart ve Nisan ayında ortaya çıkan, pırasaya benzeyen ve çoğunlukla Doğu, Güneydoğu bölgelerinde yetişen sarı çiçekli ve yeşil yapraklı bir bitkidir...

Gribi 1 Günde Geçiren Hap Nedir? Grip 1 Günde Nasıl Geçer?

Gribi 1 Günde Geçiren Hap Nedir? Grip 1 Günde Nasıl Geçer?

Gribi 1 günde geçiren hap, C vitamini açısından yüksek değerlere sahip ve bağışıklığın güçlenmesine destek olan hap olarak belirtilmektedir...

Dans Ederek Kilo Vermek Mümkün mü?

Dans Ederek Kilo Vermek Mümkün mü?

Dans ederek zayıflamak; kilo vermeyi eğlenceli bir hale getiren ve vücudun daha aktif, rahat olmasını sağlayan yöntemlerden biridir...