yeniloji.com
Bakım

Yüz Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır? Zararları Var mı? Fiyatları Ne Kadar?

Henüz yorum yazılmadı
Yüz Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır? Zararları Var mı? Fiyatları Ne Kadar?
Yeniloji 1841 görüntüleme

Yüz dolgusu; ciltte meydana gelen kırışıklık ve sarkma problemlerinin giderilmesi için uygulanan, kolajen azalmasının önüne geçmek için tercih edilen, yüzde zaman içerisinde meydana gelen çukurlaşmaların giderilmesini sağlayan bir estetik uygulamasıdır. Cerrahi bir uygulama değildir. Hyalüronik asit, kalsiyum hidroksiapatit ve polilaktik asit ile minimal dokunuşlar uygulanarak geçici ya da yarı kalıcı dolgular yapılmaktadır.

Yüz Dolgusu Nedir? Ne İşe Yarar?

Yüz bölgesinde hacim yetersizliğinin görüldüğü bölgelere yapılan bir işlem olarak ifade edebileceğimiz yüz dolgusu, kırışıklık ve sarkma gibi yaşlanma belirtilerinin giderilmesini sağlamaktadır. Bildiğimiz üzere yaşın ilerlemesi, kullanılan makyaj malzemeleri, sigara ve alkol kullanımı ya da yetersiz, dengesiz beslenme gibi faktörler sonrasında cildimiz kırışmaya, yaşlanmaya başlar. Bunlar için herhangi bir çözüm yaratılmadığı zaman ise, yüzümüzdeki yağ miktarı azalır ve yağların yerinde değişmeler meydana gelir. Bu da sarkma problemlerinin oluşmasına sebebiyet verir. Dolgu estetiği tam olarak bu problemlerin giderilmesi ve estetik anlamda yüzün güzel, gergin ve dinç görünmesi için uygulanan bir operasyon olarak nitelendirilmektedir.

Kırışıklıkların giderilmesi konusunda etkili ve kasin sonuç almak için uygulanan bir yöntem olarak ifade edebileceğimiz yüz dolgusu, son zamanlarda oldukça popüler bir hal almıştır. Etkisi yapılan dolgu türüne, kalitesine ve yapısına göre değişmektedir. Yüzdeki görünümsel bozuklukların giderilmesini sağlayan bu estetik yöntemi daha çok kaş aralarına, alın bölgesine, dudak kenarlarına, burnun yanındaki kıvrımlara uygulanmaktadır. Çünkü genel olarak yaşlanma belirtileri en fazla buralarda etki göstermektedir.

Yüz Dolgusu Nasıl Yapılır? Zararları Nelerdir?

Estetik yaptırmak istemeyen ve ameliyatsız olarak yüz kusurlarını gidermek isteyen kişiler tarafından tercih edilen yüz dolgusu, uzman hekimler tarafından uygulanmaktadır. Kullanılan dolgunun yapısı ve kalitesi sonucu ve süreyi etkilemektedir. Kaliteli bir dolgu kullanıldığında ve uzman hekimler tarafından uygulandığınız kalıcılığı daha fazladır. Kullanılan dolgular genel olarak vücut için zararsızdır ve doğal şekilde zaman içerisinde kendiliğinden atılmaktadır.

Genel olarak yüz dolgusunun zararları konusunda önemli bir bulguya rastlanılmamaktadır. Zaman içerisinde yaşlanmaya bağlı olarak yüz çevresinin değişmesi sonrasında tercih edilmektedir. Eski yüz hatlarının tekrar kazanılması için çoğunlukla dudaklar, marionette çizikler, nazolabial oluklar ve elmacık kemiği bölgesi için uygulanır. Bunun haricinde şakaktaki çukurların giderilmesi, burun, çene ve kaşlardaki görünümün düzeltilmesi için de yapılmaktadır. Dolgu gerekli bölgeye enjekte edildikten sonra cilt altındaki yapı ile bütünleşir. Sonrasında birtakım kimyasal reaksiyonlar meydana gelir. dolgu metabolize olur ve sonrasında etki görülmeye başlar.

Yüz Dolgusu Ne Kadar Sürede Oturur? Kaç yıl Gider?

Birçok kişi tarafından tercih edilen yüz dolgusu çeşitleri burun, dudak gibi pek çok bölgeye uygulanmaktadır. Yapılan uygulamanın süresi kullanılan dolgu kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Bu açıdan değerlendirdiğimizde 9 ay-3 yıl arasında bir süre vermek mümkün olacaktır. Bunun yanında bir başka etken mekanik süreç olarak isimlendirilen dolgu uygulanan bölgenin hareketliliğidir. Örneği dudak dolgusu ile alın bölgesindeki dolgunun süresi aynı olmaz. Dudak hareketlidir ve bu nedenle buradaki dolgu daha çabuk erimektedir. Son olarak dolgu süresini etkileyen bir başka faktöre kişinin yaşam tarzıdır. Alkol, sigara kullanımı çok fazla ise dolgu aha kısa sürede erir. Tüm bu durumlar baz alındığında yüz dolgusunun süresi yaklaşık olarak 9-18 ay arasında değişir. Kalıcı olarak uygulanan dolgular da vardır. Fakat birtakım yan etkileri sebebiyle tercih edilmemektedir.

Oldukça popüler olan yüz dolgusu kaç günde etkisini gösterir ve ne kadar sürede oturur diye çok merak edilmektedir. Genel olarak işlem yarım saatlik bir uygulamadır. Sonrasında cildin bu dolguya alışması ve bir reskiyon göstermesi beklenir. Bu süre çok uzun değildir. Dolgu sonrasında cilt üzerindeki değişim gözle görülebilmektedir.

Yüz Dolgusu Fiyatları Ne Kadar? Yaptıranların Yorumları Nelerdir?

Genel olarak yüz dolgusu yaptıranların yorumlarına ve uzman kişilerin uygulamalarına baktığımızda fiyatlarda değişkenlik olduğunu belirtebilir. Dolgunun kalitesi, hangi bölgeye hangi işlem ile uygulandığı ve geçicilik, kalıcılık ölçüsüne göre fiyat değişmektedir. Bundan dolayı ihtiyacınız olan işleme göre fiyat analizi yapılmaktadır. Genel olarak insnalaırn bu uygulamalardan memnun kaldığını da belirtebiliriz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
İçe Basma Sorunu Nedir? Tedavisi Nasıl Olur? Nasıl Anlaşılır?

İçe Basma Sorunu Nedir? Tedavisi Nasıl Olur? Nasıl Anlaşılır?

İçe basma sorunu; kemik yapısı ya da farklı nedenlerden ötürü meydana gelen, ayağın vücut duruşuna göre içeri doğru basması olarak nitelendirilen ve aynı zamanda güvercin yürüyüşü olarak da tanımlanan bir durumdur...

Situs İnversus Totalis Ne Demek? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Situs İnversus Totalis Ne Demek? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Situs inversus totalis; vücutta abdominal ve torasik organların ayna şeklinde yer değiştirmiş şekilde lokasyon oluşturması durumuna verilen isimdir...

İltihaplı Sivilce Nasıl Geçer? Doğal Yöntemler Nelerdir?

İltihaplı Sivilce Nasıl Geçer? Doğal Yöntemler Nelerdir?

İltihaplı sivilce, hemen hemen her yaşta görülebilen ve ciltte leke bırakabilen ağrılır akneler olarak isimlendirilmektedir...

Semiz Otunun Neye Faydası Var? Zararları Nelerdir?

Semiz Otunun Neye Faydası Var? Zararları Nelerdir?

Semiz otu; C ve A vitamini açısından zengin olan, besin değeri oldukça yüksek ve pek çok hastalık için koruyucu etki sunan bir sebze türüdür...