yeniloji.com
Yaşam

Acı Çehre Çayı Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Zararları Nelerdir? Fiyatı ve İçindekiler

Henüz yorum yazılmadı
Acı Çehre Çayı Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Zararları Nelerdir? Fiyatı ve İçindekiler
Yeniloji 234 görüntüleme

Acı çehre çayı; akdiken ağacının tohumlarından elde edilen, cilt sağlığından sindirim sistemine kadar pek çok konuda faydalı olan, zayıflama konusundaki etkileri ile bilinen bir bitki çayıdır. Acı çehre zararları, kullanıcı yorumları ve zayıflamaya etkileri hakkında bilgi almak için yazımızı okumaya devam ediniz.

Acı Çehre Çayı Nasıl Kullanılır?

Çoğunlukla kilo vermek isteyen kişilerin tercih ettiği acı çehre çayı nasıl demlenir diye baktığımızda ihtiyacınız olan malzemeler 1 fincan sıcak su ve 6 adet acı çehre tohumudur. 1 fincan kadar kaynamış sıcak suyun içerisine acı çehre tohumlarını ekleyiniz. Yaklaşık olarak 5 dakika boyunca demlenmesini sağlayınız. Acı çehre tohumlarının içerisinde besinler demlenme yöntemi içe suya karışmaktadır. 5 dakika sonrasında çayı süzerek kullanabilirsiniz.

Acı çehre çayı kullanımına baktığımızda gün içerisinde 2 defa içilmesinin etkili olacağı belirtilmektedir. Sabah ve akşam olmak üzere tüketimi sağlanabilir. Acı çehre çayı aç mı tok mu içilir diye baktığımızda tok karnına içilmesi önerilmektedir. Aç içildiği zaman mideye zarar verebilmektedir. Hafif bir şeyler atıştırıp o şekilde tüketiniz. Eğer ki zayıflamak için kullanılıyorsa düzenli bir şekilde içilmelidir. Eğer bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için tercih ediliyorsa, tüketim sırasında kronik hastalık için kullanılan bir ilaç içilmemelidir. Tohumlar direkt demlenerek tüketilebildiği gibi bunlar toz haline getirilerek ve çay yapılarak da içilmektedir. Eğer cilt problemleriniz için kullanmak istiyorsanız çayın soğumasını bekleyiniz. Sonrasında masaj yolu ile uygulama sağlayabilirsiniz.

Acı Çehre Çayının Faydaları Nelerdir?

Vücut için adeta doğal bir takviye olan acı çehre çayının faydaları şu şekildedir:

  • İdrar söktürücü özelliği bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde böbreklerde zararlı maddelerin birikmesini önler ve börek sağlığını korur. Diüretik etkisi idrar yolu enfeksiyonlarının önüne geçmektedir. Bu çay vücudu arındırır ve temizler.
  • Acı çehre kabızlık problemleri için etkilidir. Bağırsakla hareketlerinin düzenlenmesini sağlarken aynı zamanda sindirim sisteminin aktif bir şekilde çalışmasına destek olur. İshal etkisine karşılık dikkatli ve kararında tüketilmesi gerekir.
  • Antioksidan içeren bu doğal çay, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için etkilidir. İçerisindeki mineraller sayesinde vücudu zararlı maddelerden arındırmaktadır. Vücut fonksiyonlarını iyileştirir ve aynı zamanda enfeksiyonlara karşı korur. Vücuda enerji verir.
  • Cilt sağlığının iyileşmesine katkı sağlayan acı çehre çayı gözeneklerin sıkılaşmasına destek olur. Cilt hücrelerini yenileyerek cilt problemlerine karşı etkili olmaktadır. Ayrıca zayıflama sürecinde de vücutta sıkılaşma etkisi oluşturmaktadır.
  • Kolesterolün dengelenmesine yardımcı olan acı çehre çayı, kötü kolesterolün düşürülmesine destek olur. İyi kolesterolü ise ideal seviyeye getirmektedir. Bu özelliği sayesinde kalp hastalıklarının oluşum riskini düşürür.
  • Vücutta ödem ve şişkinlik problemlerinin giderilmesi konusunda etkilidir.

Sağlık açısından pek çok faydası bulunan acı çehre çayı, tatlı krizlerinin giderilmesini ve iştah dengesinin sağlanmasına yardımcı olur. Bu özelliği sayesinde kilo verme sürecini desteklemektedir.

Acı Çehre Çayı Zayıflatır mı?

Yemeklerden yaklaşık olarak 1 saat önce tüketilen acı çehre çayı iştah kapatıcı etki meydana getirmektedir. Bu şekilde daha az yemek yemeye bağlı olarak zayıflama etkisi meydana gelmektedir. Kan şekerinin dengelenmesine yardımcı olarak uzun süre tokluk etkisi oluşturmaktadır. Vücutta su toplanmasını önleyerek ödem atılmasına yardımcı olur. Bağırsak hareketlerini düzenleyerek sindirim sisteminin aktif bir şekilde çalışmasına etki eder. Acı çehre çayı ile zayıflayanlar bunun düzenli kullanım ile olabileceğini belirtmektedir.

Acı Çehre Çayının Zararları Nelerdir?

Genel olarak faydaları ile bilinen acı çehre çayı vücuttan ödem atarken su dengesinin sarsılmasına neden olabilir. Eğer ki vücuttan fazla su atımı olursa bu dehidrasyon meydana getirir. Bu da sağlığı olumsuz yönde etkiler. Bu çayı tüketirken bol miktarda su tüketilmesi gerekmektedir. Böbrek, mide, şeker hastalığı varsa bilinçsiz olarak kullanılmamalı ve doktor onayı alınmalıdır. Gebelikte ve ergenlik döneminde kullanılmamalıdır. Acı çehre çayı bağırsak tembelliği yapar mı diye merak edilmektedir. Sürekli bir şekilde ve aşırı kullanılması buna neden olabilir. Bundan dolayı doktora danışarak kullanılması gerekir.

Acı Çehre Çayı Fiyatı ve İçindekiler

Oldukça uygun fiyatlar ile aktarlarda ve internet üzerinde satılan acı çehre çayının içindekiler kısmına baktığımızda akdiken ağacının tohumlarından elde edildiğini görmekteyiz. Alacağınız ürünlerin katkı maddesi içermemesine dikkat ediniz. Dilerseniz bitkiyi satın alarak evinizde kendiniz de doğal bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Alerjik Hastalıklar Nelerdir? Bitkisel Tedavisi Nasıl Olur? Bulaşıcı Mıdır?

Alerjik Hastalıklar Nelerdir? Bitkisel Tedavisi Nasıl Olur? Bulaşıcı Mıdır?

Alerjik hastalıklar, vücudun birtakım etkenlere karşı alerjik reaksiyon oluşturması sonucunda oluşan rahatsızlıklardır...

Düşük Göz Kapağı Makyajı Nasıl Yapılır? Düşük Göz Kapakları İçin Makyaj Önerileri Nedir?

Düşük Göz Kapağı Makyajı Nasıl Yapılır? Düşük Göz Kapakları İçin Makyaj Önerileri Nedir?

Düşük göz kapağı makyajı, göz kapakları düşük olan kişilerin gözlerinin daha güzel ve çekici durması için uygulanan bir makyaj yöntemidir...

Bacak Bacak Üstüne Atmanın Zararları ve Anlamı

Bacak Bacak Üstüne Atmanın Zararları ve Anlamı

Bacak bacak üstüne atmak; vücudun çekici ve zarif gözükmesini sağlarken  birtakım zararlara da neden olabilmektedir...

Korse Takmanın Yan Etkileri ve Zararları

Korse Takmanın Yan Etkileri ve Zararları

Kadınların ve erkeklerin fit görünmek için kullandığı korseler, sıkılaştırıcı özelliği bulunan iç giysiler olarak adlandırılmaktadır...