yeniloji.com
Zayıflama

Zayıflama İğnesi Nedir? Faydaları, Zararları, Fiyatı

Henüz yorum yazılmadı
Zayıflama İğnesi Nedir? Faydaları, Zararları, Fiyatı
Yeniloji 343 görüntüleme

Zayıflama iğnesi; HCG diyeti olarak adlandırılan, 1945 yılında bulunmuş ve günümüzde obezitenin kontrol edilmesi için uygulanan bir kilo verme yöntemidir.

Zayıflama İğnesi Nedir? Ne İşe Yarar?

Gebelik hormonu olarak bilinen beta Human Chorionic Gonadatropin yani HCG hormonu iştah bastıran ve kontrol eden bir hormon olarak nitelendirilmektedir. İğneler ile vücuda enjekte edilen bu hormonlar kişinin kilo vermesini destekleyen bir süreç meydana getirmektedir. Bu sürecin etkeni ise zayıflama iğnesi olarak nitelendirilmektedir. Bazı uzmanlar bunun etkili bir yöntem olduğunu belirtirken bazıları ise kesinlikle onaylamamaktadır.

Zayıflama iğnesi, HCG hormonunun vücuda verilmesi ile düşük kalorili bir şok diyet uygulanmış etkisi meydana getirerek kısa sürede kilo verme etkisinin oluşmasına etki etmektedir.

Obezite her geçen gün artış göstermektedir. Gelişen teknoloji ile artan hareketsizlik oranı ve dengesiz, düzensiz beslenme gibi alışkanlıklar obeziteyi beraberinde getirmektedir. Zayıflama iğnesi vücutta iştahı durduran hcg hormonu artışının sağlanması ile uygulanan bir yöntemdir. Normalde bu hormon hamilik meydana geldiğinde vücutta artmaktadır. Ayrıca bu hormon gebeliğin oluşumuna katkı sağlamak için de sağlanmaktadır. Bazı uzmanlar bunun doğal bir hormon olduğunu ve zayıflama konusunda herhangi bir yan etkisi olmadığını belirtirken bazıları ise zayıflama sağlayan etkenin uygulanan şok diyetler olduğu ve asıl olarak bu hormonun herhangi bir etkisinin olmadığını belirtmektedir.

Zayıflama İğnesinin Faydaları Nelerdir?

Kilo vermenin en sağlıklı yolu doğal yöntemlerin uygulanmasıdır. Vücudun işleyişini bozmadan, sadece dengeleyerek kilo verilmesi gerekmektedir. Zayıflama iğnesi ile kilo verme yöntemi vücuda HCG hormonu verilmesi ve beraberinde şok diyet uygulanması ile birlikte uygulanmaktadır. Bilindiği üzere şok diyetler vücutta ani kilo verimine neden olduğu için çok sağlıklı sayılmaz. Fakat uzmanlara göre HCg hormonu iştahı kontrol etmeyi sağlıyor. Bu doğal bir hormon olduğu için vücuda zarar vermemektedir. Beraberinde uygulanan diyetler ile sağlıklı bir zayıflama sağlanabilmektedir. Uzmanların birçoğuna göre uygulanan diyet faydalıdır ve etkileri bu şekildedir.

Zayıflama İğnesinin Zararları Nelerdir? Yan Etkileri Var mıdır?

HCg hormonu vücudun hamilelik sırasında kendi başına ürettiği bir hormondur. Bu hormonun dışardan vücuda verilmesi şişkinlik, depresyon, hormon bozukluğu, kadınlarda adet düzensizliği, erkeklerde ise meme büyümesi gibi durumlar meydana getirebilmektedir. Bu nedenle zayıflama için kullanılmamalıdır. HCG diyeti olarak nitelendirilen ve zayıflama iğneleri ile vücuda enjekte edilerek uygulanan bu kilo verme yöntemi aynı zamanda vücutta ani zayıflama meydana getiren şok diyetler ile desteklenmektedir. Şok diyetleri normal bir şekilde uyguladığınız zaman da kilo verebilirsiniz. Bu açıdan değerlendirme yapıldığında HCG hormonunun vücuda verilmesi gereksiz bir olgudur.

Zayıflama iğnesi eğer ki menopoz öncesi dönemde uygulandığında hormonlarda değişiklik ve düzensizlik meydana getirmektedir. Bu durum meme kanseri gibi rahatsızlıkları tetikleyebilmektedir. Bu hormon doğaldır fakat kanda belli bir düzeyde bulunmalıdır. Yani dışardan enjekte edilmesi vücutta düzensizlik meydana getirir ve bu nedenle uygulanmaması gerekmektedir. Birçok uzmana göre bu zayıflama yöntemi insan vücudu için faydalı değil, zararlıdır.

Zayıflama İğnesi Fiyatı Ne Kadar?

Günümüzde pek çok kişi zayıflama aşısı ile kilo verdiğini belirtmektedir. Fiyatları uygulanan yere ve kişinin kilo fazlasına göre değişmektedir. Bu zayıflama yöntemi yükleme aşaması, kilo kaybı aşaması ve bakım aşaması olmak üzere 3 süreçte tamamlanır. Hormon yüklemesi kişiye göre değişebilir. Bu nedenle zayıflama iğnesi fiyatı da değişkenlik gösterebilir.

  İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
  Yorumlar ( 0 yorum )
  Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
  Önerilen Yazılar
  Kakao Meyvesi Yenir mi? Fiyatı Ne Kadar? Nerede Yetişir?

  Kakao Meyvesi Yenir mi? Fiyatı Ne Kadar? Nerede Yetişir?

  Kakao meyvesi; Maya uygarlığı döneminde keşfedilen ve eski çağlarda Tanrıların yiyeceği olarak adlandırılan ve sağlık için pek çok faydası bulunan bir yiyecek türüdür...

  Trombosit Nedir? Trombosit Sayısı Düşüklüğü Neden Olur?

  Trombosit Nedir? Trombosit Sayısı Düşüklüğü Neden Olur?

  Kanama esnasında kanın pıhtılaşma görevini üstlenen ve bu görevi yerine getiren hücre parçalarına trombosit denir...

  Evde Zayıflamak İçin Ne Yapılır? Zayıflama Çayı Tarifi

  Evde Zayıflamak İçin Ne Yapılır? Zayıflama Çayı Tarifi

  Evde zayıflamak için, bitki çayı tarifleri uygulayabileceğiniz gibi aynı zamanda bazı basit egzersizler de yapabilir ve etkili sonuçlar alabilirsiniz...

  Saç Dipleri Neden Kaşınır? Bitkisel Çözümü Nedir?

  Saç Dipleri Neden Kaşınır? Bitkisel Çözümü Nedir?

  Saç diplerinde kaşıntı problemi, günlük hayatta sık rastlanılan problemler arasında yer almaktadır...