yeniloji.com
Moda

Hippi Nedir? Nasıl Olunur? Hippi Giyim Tarzı

Henüz yorum yazılmadı
Hippi Nedir? Nasıl Olunur? Hippi Giyim Tarzı
Yeniloji 2597 görüntüleme

1960'lı yılların gençleri tarafından ortaya çıkan bir moda akımı olan ve aynı zamanda "çiçek çocuklar" olarak bildiğimiz bu akıma hippi tarzı denilmektedir. Halen süre gelen bir moda akımı olan hippi tarzının temelinde özgürlük, doğallık, sevgi ve adalet kavramları yer almaktadır.

Hippi Nedir, Ne Demek?

Politik görüşleri olmayan ve kendilerine sınır koymayan hippiler, yalnızca doğallığı, renkleri ve kendi yaşam isteklerine göre yaşamayı benimsemişlerdir. Politik görüşten ziyade komünist düşünceye hakim olan bu moda akımı yaklaşık olarak 1950'li yıllarda kendini göstermiştir.

Hippi akımının başlangıcında etkili olan isim ise Michael Bowen'dır.

Bu akımda kahraman olarak görülen Michael Bowen'dan sonra ise bir grup genç New York ve San Francisco bölgelerinde özgürlüklerini kısıtlandığını söyleyerek bir araya gelmiştir. Bu dönem ile birlikte hippi akımı temelleri atılmıştır. Bu akımı temsil eden kişiler, istedikleri gibi giyinirler, istedikleri müziği dinlerler ve doğa ile iç içe olmayı öncelikleri arasına alırlar. Bununla birlikte savaşa karşı oldukları herkese gösterdiler, doyasıya eğlendiler ve cinsel isteklerini saklamadılar. Bu hareketin savunucular gençler, diğer dünyadaki tüm gençlere farkındalık yaratarak kısa sürede milyonlarca destekçiye ulaşmışlardır

Hippi Düşüncesi Nedir? Neyi Anlatır?

Hippi tarzı benimseyen gençlerin kısa sürede yaşayış biçimlerinde radikal değişiklikler olmuştur. Salaş ve ucuz giyim tarzını benimseyen bu gençlerin diğer pahalı elbiseler ile işleri yoktur.Kendilerinde var olan kıyafetler ile veya ikinci el kıyafetler ile hippi olmak amacına ulaşmışlardır. Günümüzde ise 1950'li yılların başlarında başlatılan bu akıma hippi modası denilmektedir. Bu akıma ilgi duyan gençler nasıl hippi olunur veya hippi giyim tarzı hakkında birçok araştırma yapmaya başladılar.

Bu moda akımını benimsemiş olan kişiler, giyimlerinde doğal yaşamı andıran giysileri tercih ederler. Yırtık kotlar, uzun desenli bol elbiseler, özellikle dantelli elbiseler, örgü kıyafetler, sandaletler, işlemeli kıyafetler, bol şapkalar, kolyeler, püsküllü kıyafetler, kovboy çizmeleri, barışı ve doğayı temsil eden kıyafetler genel anlamda hippi tarzını benimseyen veya benimsemek isteyen kişilerin kullanacakları giysiler ve aksesuarlardır.

Hippi Nasıl Olunur? Hippi Tarzı Nasıl Benimsenir?

Hippi tarzı gençler, uzun ve dağınık saçlara sahiptirler. Modayı takip etmezler, doğallıktan yana olduklarından makyaj yapmazlar, rahat ve özgürlüklerine düşkün bir tavır sergilerler. Dünyayı seven tarzları ile birlikte hayvanları ve doğayı sevdikleri için genelde kendilerini vejetaryen olarak tanımlamaktadırlar. Günümüzde oldukça sık rastladığımız bu moda akımını tercih etmiş olan kişiler "cool" kavramıyla ifade edilmektedir. Özgür ve özgün moda akımı olarak adlandırılan hippi, salaş, özentisiz ve doğaçlama özelliklere sahiptir.

Hippi Giyim Tarzı ve Modası

Bu hareketin savunucular gençler, diğer dünyadaki tüm gençlere farkındalık yaratarak kısa sürede milyonlarca destekçiye ulaşmışlardır. Bu sonuçla birlikte, hippi moda akımı son dönemlerin en güçlü ve en radikal moda akımları arasında yerini almaya başladı. "San Francisco'ya gidiyorsan saçına çiçek takmalısın" sözlerinin sahibi John Phillips'i bu sözleri, hippi akımını benimsemiş olan gençlere "çiçek çocuklar" denilmesinde etkili olmuştur.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Neoteks Kumaş Nedir? Neoteks Termal Tayt ve Atlet ile İncelme

Neoteks Kumaş Nedir? Neoteks Termal Tayt ve Atlet ile İncelme

Akıllı neoteks kumaş teknolojisi, terlemesini artmasını sağlayarak normalde daha hızlı bir kilo kaybının oluşmasına ve bölgesel incelmeye yardımcı olan bir korse modelidir...

Ponza Taşı Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı Ne Kadar?

Ponza Taşı Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı Ne Kadar?

Ponza taşı; topuk taşı olarak da bilinen ve aynı zamanda halk arasında nasır taşı olarak tanımlanan, ayak sağlığının iyileştirilmesi için etkili olan bir taştır...

En Hızlı Kilo Verdiren Diyet Hangisidir? Nasıl Uygulanır?

En Hızlı Kilo Verdiren Diyet Hangisidir? Nasıl Uygulanır?

En hızlı kilo verdiren diyet; sağlıklı besinlerden meydana gelen, vücutta metabolizmanın hızlanmasına ve aynı zamanda sindirim sisteminin düzenlenmesine destek olan zayıflama programlarından oluşan yöntemlerdir...

Küçük Dil Nedir? Neden Şişer? Ne İşe Yarar?

Küçük Dil Nedir? Neden Şişer? Ne İşe Yarar?

Küçük dil; ağzın arka kısmında bulunan, ağız boşluğunun yutak ile birleştiği bölgede yer alan etli bir dokudur...