yeniloji.com
Bakım

Saç İçin Karanfil Kürü Nasıl Hazırlanır? Yorumları, Yapanlar ve Faydaları

Henüz yorum yazılmadı
Saç İçin Karanfil Kürü Nasıl Hazırlanır? Yorumları, Yapanlar ve Faydaları
Yeniloji 128 görüntüleme

Karanfil kürü; saç köklerinin güçlendirilmesini ve dökülme gibi problemlerin önlenmesini sağlamayan doğal içerikli bir karışımdır. Saç için karanfil kürü tarifi hakkında bilgi istiyorsanız, yazımızı okumaya devam ediniz.

Saç İçin Karanfil Kürü Nasıl Hazırlanır?

Güzel kokusu ile bildiğimiz karanfil aynı zamanda vitamin ve mineral açısından zengin olan bir bitkidir. Saç derisi problemleri, saç dökülmesi, saçların daha hızlı uzaması gibi birçok saç sorununa iyi gelmektedir. A, E ve B6 vitaminleri içermektedir. Bununla birlikte bol miktarda omega-3, omega-6, kalsiyum, potasyum, sodyum ve manganez barındırmaktadır. Saç için karanfil kürü tarifi şu şekildedir:

  • Yaklaşık olarak 1 bardak kadar suyu ocağa alınız ve kaynatınız.
  • Su kaynamaya başladığı zaman içerisinde 10-15 adet karanfil atınız.
  • Elde edilen karışımı bir cam kavanozun içerisine koyup kapağını kapatınız ve yaklaşık olarak 20 dakika demlenmesini bekleyiniz.
  • Demlenen karışım normal sıcaklığa geldiği zaman onu bir sprey şişesine koyunuz.
  • Sprey şişesine koyulan karışımı saçlarınıza sıkınız. Saç derisine sıkmak etkisinin kısa sürede ortaya çıkmasını sağlar.

Oldukça basit bir şekilde karanfil kürü saça sıkıldığı zaman yıkamaya gerek yoktur. Fakat kendinizi rahat hissetmiyorsanız 1-2 saat bekletip sonrasında yıkayabilirsiniz. Bu süreçte kür saç derisine tamamen nüfuz etmiş olacaktır. Saç köklerinin uyarılmasını sağlayacaktır. Karanfil kürü saça nasıl uygulanır diye baktığımızda suyu sıktığınız zaman parmaklarınızla biraz masaj yaparak saç derisine iyice yedirmeye özen gösteriniz. Yaptığınız masaj kan dolaşımını hızlandırarak saç köklerinin uyarılmasını sağlar. Böylece daha fazla etki görebilirsiniz. 3 ay boyunca saçlarınıza bu kürü uygulayabilirsiniz.

Karanfil Kürünün Saça Faydaları Nelerdir?

Saç derisinin nefes almasını sağlayan karanfil kürü saç köklerinin beslenmesini sağlar. Bu etkisi sayesinde saç sağlığını iyileştirici özellikler sergilemektedir. Saç için karanfil kürü faydaları şu şekildedir:

  • Saçtaki yağ dengesini ayarlar. Saç köklerinin beslenmesini sağlar ve etkisi sayesinde saçların güçlenmesine destek olur. Karanfil kürü saç dökülmesi için önleyici etkiler meydana getirmektedir. Aynı zamanda kepek sorunlarını da önler.
  • Kırılan ve yıpranan saçların onarılmasını sağlar. Genel olarak yüksek ısılı işlem gören saçlar kurur ve kırılır. Karanfil kürü saçın nemlenmesini sağlar. Böylece kuruluğu ve kırılmaları giderir, saçları onarır.
  • Anti-bakteriyel özelliği sayesinde saç köklerinin yenilenmesini ve hava almasını sağlayan karanfil kürü daha önce dökülmüş olan saçların yerine yenisinin çıkmasını sağlamaktadır. Karanfil kürü saç gürleştirme sağlayarak saçların hacmini artırır.
  • Saçların beslenmesini ve daha güçlü olmasını sağlayan karanfil kürü saç uzatır mı diye baktığımızda saçların daha sağlıklı bir şekilde uzamasına destek olabileceğini belirtmek mümkündür.
  • Saçların daha kolay şekil almasını sağlayan karanfil kürü, saça şekil harcamak için harcanan vakti size geri kazandırır.

Saçlara birçok faydalı etkisi bulunan karanfil suyu saç rengini açar mı diye de sıklıkla sorulmaktadır. Doğal bir şekilde saç renginizi b1-2 ton açmak isteseniz eğer bu kürden faydalanabilirsiniz.

Karanfil Kürü Saça Ne Kadar Süre Kullanılır?

Kısa süre içerisinde saçların gürleşmesini, canlanmasını sağlayan, dökülme problemlerinin önüne geçen karanfil kürü birkaç ay boyunca saça uygulanabilmektedir. Ne kadar süre kullanım sağlanacağı kullanım amacına göre değişir. Rutin bakım için arada sürmek yeterlidir. Saç dökülmesi ve yeni saç oluşumu için ise düzenli kullanım önerilmektedir.

Saç İçin Karanfil Kürü Yapanlar ve Yorumlar

Saçlarımız her birimizin en güzel aksesuarıdır. Hem kadınlar hem de erkekler için saç sağlığı önemlidir. Günümüzde doğal bakım için birçok kişi bu kürden faydalanmaktadır. Saç için karanfil kürü yorumlarına baktığımızda özellikle dökülme problemleri için tercih edildiğini görmekteyiz. Bu kür bir ilaç değildir. Sadece destekleyici etki sunmaktadır. Bundan dolayı saçlarınızda dökülme söz konusu ise öncelikle uzman bir doktora gitmeniz gerekmektedir. Çünkü her dökülme tipi farklı etkenlerden dolayı gerçekleşmektedir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
En Hızlı Yağ Yakımı Nasıl Olur? Yağ Yakıcı Kür ve Diyetler

En Hızlı Yağ Yakımı Nasıl Olur? Yağ Yakıcı Kür ve Diyetler

En hızlı yağ yakımı oluşturmak için; dengeli beslenmeli, egzersiz yapmalı ve doymamış yağ içeren besinlerden uzak durmanız gerekmektedir...

Bikini İzini Yok Etmek İçin Ne Yapılmalı? Nasıl Geçer?

Bikini İzini Yok Etmek İçin Ne Yapılmalı? Nasıl Geçer?

Yaz mevsiminde güneşlenirken veya güneş ışınlarına maruz kalındığı zaman meydana gelen ize bikini izi denir...

Nem Aşısı Nedir? Faydaları ve zararları Nelerdir? Yaptıranlar ve Fiyatları

Nem Aşısı Nedir? Faydaları ve zararları Nelerdir? Yaptıranlar ve Fiyatları

Nem aşısı; cildin zaman içerisinde kaybetmiş olduğu elastikiyetini, canlılığını ve parlaklığını geri kazandırmak için faydalı olan daha genç görünmeyi destekleyen ve cildin daha taze olmasını sağlayan bir uygulamadır...

Batı Nil Virüsü Nedir? Nasıl Bulaşır? Türkiye'de Var mı?

Batı Nil Virüsü Nedir? Nasıl Bulaşır? Türkiye'de Var mı?

Batı nil virüsü; bir tür arbovirüs enfeksiyonu olarak tanımlanan, genel olarak Culex türü sivrisineklerin ısırması şeklinde bulaşma gösteren ve daha çok haziran-eylül ayları arasında yayılım gösteren bir virüstür...