yeniloji.com
Bakım

Saç İçin Karanfil Kürü Nasıl Hazırlanır? Yorumları, Yapanlar ve Faydaları

Henüz yorum yazılmadı
Saç İçin Karanfil Kürü Nasıl Hazırlanır? Yorumları, Yapanlar ve Faydaları
Yeniloji 529 görüntüleme

Karanfil kürü; saç köklerinin güçlendirilmesini ve dökülme gibi problemlerin önlenmesini sağlamayan doğal içerikli bir karışımdır. Saç için karanfil kürü tarifi hakkında bilgi istiyorsanız, yazımızı okumaya devam ediniz.

Saç İçin Karanfil Kürü Nasıl Hazırlanır?

Güzel kokusu ile bildiğimiz karanfil aynı zamanda vitamin ve mineral açısından zengin olan bir bitkidir. Saç derisi problemleri, saç dökülmesi, saçların daha hızlı uzaması gibi birçok saç sorununa iyi gelmektedir. A, E ve B6 vitaminleri içermektedir. Bununla birlikte bol miktarda omega-3, omega-6, kalsiyum, potasyum, sodyum ve manganez barındırmaktadır. Saç için karanfil kürü tarifi şu şekildedir:

Oldukça basit bir şekilde karanfil kürü saça sıkıldığı zaman yıkamaya gerek yoktur. Fakat kendinizi rahat hissetmiyorsanız 1-2 saat bekletip sonrasında yıkayabilirsiniz. Bu süreçte kür saç derisine tamamen nüfuz etmiş olacaktır. Saç köklerinin uyarılmasını sağlayacaktır. Karanfil kürü saça nasıl uygulanır diye baktığımızda suyu sıktığınız zaman parmaklarınızla biraz masaj yaparak saç derisine iyice yedirmeye özen gösteriniz. Yaptığınız masaj kan dolaşımını hızlandırarak saç köklerinin uyarılmasını sağlar. Böylece daha fazla etki görebilirsiniz. 3 ay boyunca saçlarınıza bu kürü uygulayabilirsiniz.

Karanfil Kürünün Saça Faydaları Nelerdir?

Saç derisinin nefes almasını sağlayan karanfil kürü saç köklerinin beslenmesini sağlar. Bu etkisi sayesinde saç sağlığını iyileştirici özellikler sergilemektedir. Saç için karanfil kürü faydaları şu şekildedir:

Saçlara birçok faydalı etkisi bulunan karanfil suyu saç rengini açar mı diye de sıklıkla sorulmaktadır. Doğal bir şekilde saç renginizi b1-2 ton açmak isteseniz eğer bu kürden faydalanabilirsiniz.

Karanfil Kürü Saça Ne Kadar Süre Kullanılır?

Kısa süre içerisinde saçların gürleşmesini, canlanmasını sağlayan, dökülme problemlerinin önüne geçen karanfil kürü birkaç ay boyunca saça uygulanabilmektedir. Ne kadar süre kullanım sağlanacağı kullanım amacına göre değişir. Rutin bakım için arada sürmek yeterlidir. Saç dökülmesi ve yeni saç oluşumu için ise düzenli kullanım önerilmektedir.

Saç İçin Karanfil Kürü Yapanlar ve Yorumlar

Saçlarımız her birimizin en güzel aksesuarıdır. Hem kadınlar hem de erkekler için saç sağlığı önemlidir. Günümüzde doğal bakım için birçok kişi bu kürden faydalanmaktadır. Saç için karanfil kürü yorumlarına baktığımızda özellikle dökülme problemleri için tercih edildiğini görmekteyiz. Bu kür bir ilaç değildir. Sadece destekleyici etki sunmaktadır. Bundan dolayı saçlarınızda dökülme söz konusu ise öncelikle uzman bir doktora gitmeniz gerekmektedir. Çünkü her dökülme tipi farklı etkenlerden dolayı gerçekleşmektedir.

Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Geçirgen Bağırsak Sendromu Ne Demek? Nasıl Ortaya Çıkar? İyi Gelen Besinler Nelerdir?

Geçirgen Bağırsak Sendromu Ne Demek? Nasıl Ortaya Çıkar? İyi Gelen Besinler Nelerdir?

Geçirgen bağırsak sendromu; vücuda sızmaması gereken toksinler ve besinlerin bağırsak duvarının geçirgen hale gelmesi sonucunda vücuda girmesi olarak isimlendirilen bir rahatsızlıktır...

Dağ Çayı Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır? Zararları Nelerdir? Nerede Yetişir?

Dağ Çayı Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır? Zararları Nelerdir? Nerede Yetişir?

Antioksidan bakımından zengin olan dağ çayı, adaçayına benzeyen, anavatanı Avrupa ve Asya olarak bilinen, ülkemizde de bol miktarda bulunan çok yıllık bir bitki türüdür...