yeniloji.com
Zayıflama

Suya Karbonat Katıp İçmek Zayıflatırmı? Suya Karbonat Atılırsa Ne Olur?

Henüz yorum yazılmadı
Suya Karbonat Katıp İçmek Zayıflatırmı? Suya Karbonat Atılırsa Ne Olur?
Yeniloji 1782 görüntüleme

Kilo vermek isteyen kişiler düzenli olarak karbonat tüketmeye başlayabilirken bu seçimleri ile kilo vermeleri mümkün olabilir.

Karbonat Nedir? Ne İşe Yarar?

Ülkemizde karbonat, tüketilen gıdaların yapım aşamasında katılarak onların kabarmasını sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Bu özelliği sebebiyle genelde pasta ve börek gibi gıdalarda tercih edilirken bazı yörelere ait köftelerin yapım aşamasında da düşük oranda kullanımına rastlanmaktadır.

Karbonat, insan vücudu için birçok faydalı etkiyi ortaya çıkabilir ancak bunun yanında doğal bir madde değildir. Oluşturulma şekli sebebiyle kimyasal maddeler sınıfında yer almaktadır. Karbonik asidin bazlarla bir araya gelmesi sonucu ortaya çıkan tuzlar, karbonat olarak isimlendirilmektedir.

Suya Karbonat Katıp İçmek Zayıflatır mı?

Kilo vermek isteyen insanlar arasında birçok kişi karbonatlı suyu düzenli olarak tüketmeyi denemiştir. Genel olarak yapılan bu denemeler sonucunda olumlu sonuçların ortaya çıkması oldukça muhtemeldir. Karbonatlı suyun tüketimi ile birlikte insanlarda ortaya çıkabilen hazımsızlık sorunu büyük oranda ortadan kalkar. Tüketilen besinler olabilecek en iyi şekilde sindirilmeye, içerisindeki yararlı maddeler alınmaya ve sonrasında en iyi şekilde vücuttan atılmaya başlar. Bu döngünün kusursuz bir biçimde yapılması da insanların kilo vermesini sağlayan durumlar arasında yer almaktadır. Ancak kimyasal bir madde olduğu gerçeği insanların kuşkulanmasına sebep olurken çok fazla tüketiminde çeşitli zararları ortaya çıkmaya başlayabilir.

Karbonat Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Bu yöntem ile kilo vermeyi düşünen kişilerin gün içerisinde 4 litre su içmesi gereklidir. Düzenli olarak su içme alışkanlığı olmayan kişilerin bu yöntemi uygulaması da oldukça zordur. Karbonatlı su hazırlanırken 2 litrelik suya 1 tatlı kaşığı kadar karbonat eklemek yeterli olacaktır. Genel olarak insanlar 1 litrelik ya da 2 litrelik şişlerde bu karışımı hazırladıklarından bu miktarları kullanmaları uygun olur. Bu karışımın hazırlandığı gün içerisinde tüketilmesi çok önemlidir. Bu sebeple de sürekli olarak günlük şekilde hazırlanıp tüketilir. İnsanların bu tüketimi bir anda yapmasına gerek olmaz. Gün içerisinde belirli aralıklarla su içerek toplamda 4 litre su içmeleri kilo vermek için yeterli bir işlem olacaktır.

Suya Karbonat Atılırsa Ne Olur? Yan Etkileri Var mı?

Doğal olmayan ürünlerin büyük bir kısmı insan vücudu için belirli düzeyde zarara sebebiyet vermektedir. Karbonat da bu ürünler arasında yer alır. Çok fazla tüketildiğinde belirli yan etkiler ortaya çıkarmaya başlar. Genel olarak insanlar daha fazla kilo vermek ya da daha kısa sürede kilo vermek için bu konuda etkili olan ürünleri fazla tüketme eğiliminde olurlar. Karbonatın bu şekilde fazla tüketilmesi durumunda alerjik reaksiyonlar ortaya çıkmaya başlar. Bu reaksiyonlar insanların vücutlarında farklı durumlara sebebiyet verebilirken çok dikkatli olunması gerekmektedir. Düzenli olarak karbonatlı su tüketen kişiler bunun yanında tükettikleri gıdalara ve günlük hareket miktarlarına dikkat ederlerse kısa süre içerisinde kilo verebilirler.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Tayt Zayıflatırmı? Tayt Zayıf ve İnce Gösterir mi?

Tayt Zayıflatırmı? Tayt Zayıf ve İnce Gösterir mi?

Taytlar, hem yaz hem de kış aylarında tercih edilen ve kumaşları itibariyle sıkılaştırıcı özelliğe sahip olan giysilerdir...

Termal Zayıflama Korsesi Zayıflatırmı?

Termal Zayıflama Korsesi Zayıflatırmı?

Termal zayıflama korsesi; neotex kumaş özelliği sayesinde vücutta sauna etkisi meydana getirerek ısı artışını sağlar ve böylece hem metabolizmanın hızlanmasına destek olur hem de terleme yolu ile yağ yakımının gerçekleşmesine etki eder...

Yemekte Su İçmek Sağlıklı mı? Kilo Aldırır mı?

Yemekte Su İçmek Sağlıklı mı? Kilo Aldırır mı?

Yemekte su içmek hemen her birimizin uyguladığı bir alışkanlıktır...

İp Atlamak Zayıflatırmı? İp Atlamak Kilo Verdirir mi?

İp Atlamak Zayıflatırmı? İp Atlamak Kilo Verdirir mi?

İp atlamak, pek çok insanın egzersiz yaparken uyguladığı bir egzersiz biçimidir...