yeniloji.com
Sağlık

Ödem Attırıcı Tarifler ve Bitki Çayı

Henüz yorum yazılmadı
Ödem Attırıcı Tarifler ve Bitki Çayı
Yeniloji 114 görüntüleme

Vücutta suyun birikmesi ödem olarak isimlendirilirken ödem attırıcı tarifler ile birlikte insanlar bu birikimlerden kurtularak şişkinlik yapan ödemlere son verebilirler.

ödem Attırıcı Bitki çayı Tarifi

Uzmanlar, vücudumuzun daha iyi bir seviyeye gelmesi için yeşil gıdaları her zaman daha fazla hayatımızın içerisine sokmamız gerektiğini ifade etmektedirler. Ödemden kurtulmak için de bu gıdalara daha fazla başvurmamız gerekiyor.

Ödem attırıcı bitki çayları ile vücuttaki şişkinliklerden kurtulmak mümkün hale gelecektir.

Ödem attırıcı bitki çayı için, 3 adet yeşil elma, 200 gram ıspanak, 5 gram zencefil, 4 yemek kaşığı yoğurt, yarım su bardağı demlenmiş yeşil çay ve 1 tatlı kaşığı bal gerekmektedir. Malzemeleri hazır hale getiren kişilerin, elmaları dilimledikten sonra tüm malzemeleri blender içerisin atması ve çekmesi gerekiyor. Böylece istenen karışım elde ederken ödem söktürmesi için düzenli olarak kullanılabiliyor.

ödem Attırıcı Tarifler Nelerdir?

Yeşil karışımlar ile ödemlerinden kurtulmak isteyen kişiler eğer tatmin edici bir lezzet bulamamışlarsa pancarlı karışım ile ödemlerinden kurtulabiliyorlar. Bunun için 200 gram pancar, 1 tatlı kaşığı limon suyu, 100 gram çilek, 100 gram yoğurt, çeyrek demet maydanoz ve 10 gram zencefil gerekiyor. Pancarları öncesinden haşlayarak kabuklarını ovarak soyan kişiler, küçük parçalar halinde pancarları doğramalıdır. Bunun sonrasında çileklerin yapraklarının ayrılıp ikiye bölünmesi ve maydanozun yalnızca yapraklarının kullanılması gerekir. Tüm malzemeler blender yardımıyla çekilerek ödem söktürücü karışım elde edilebilmektedir.

Maydanoz Suyu ile ödem Atmak

Maydanozun faydaları saymakla bitmezken vücut içerisindeki ödemlerden kurtulmada da etkili olduğu araştırmalarca kanıtlanıyor. Bu doğrultuda insanlar 1 adet yeşil elma, 6 dal maydanoz, 2 adet salatalık ve yarım çay bardağı su kullanarak bu harika karışımı elde edebiliyorlar. Karışım için ilk olarak elmaların dört parçaya bölünerek çekirdeklerinin atılması gerekiyor. Salatalıklar da halka şeklinde doğrandıktan sonra hazır hale gelebiliyor. Tüm bu malzemeleri blender içerisine atan kişiler yeteri kadar süre cihazı çalıştırdıktan sonra aradıkları karışımı elde etmiş oluyorlar. Her evde bulunan malzemeler olduğundan bu karışım ödem söktürücü etkisiyle en çok tercih edilen karışımlardan birisi oluyor.

Vücuttan En Hızlı ödem Attıran Bitkisel Kürler

Bitki çaylarının insan vücudu için faydaları sürekli olarak ortaya çıkarken ödem söktürücü etkisi yıllardır biliniyor. Bu faydasını kullanmak isteyen kişiler, naneli ıhlamur çayı, elma limon çayı, mısır püskülü çayı, karahindiba çayı, zencefil çayı, salatalık çayı ya da adaçayı tüketimi gerçekleştirebilirler. Bu bitki çayları için gerekli olan malzemeyi aktarlardan alan kişiler, sonrasında sularını kaynatıp içerisine bu maddeleri atıyorlar. Sonrasında demlenmesi için 5-10 dakika arasında bekleyen kişiler rahatlıkla bitki çaylarını tüketmeye başlıyor. Kısa süre içerisinde vücutlarında oluşan ödemler dağılmaya ve şişkinlik ortadan kalkmaya başlıyor. Vücutlarında şişkinlik olan kişiler ödem attırıcı tarifler ile birlikte ödemlerinden kurtularak çok daha zayıf bir görüntü içerisine giriyorlar.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Aspir Yağı Nedir? Faydaları ve Zararları

Aspir Yağı Nedir? Faydaları ve Zararları

Aspir bitkisinin tohumlarından elde edilen bir yağ olan aspir yağı kilo vermek için oldukça faydalıdır ve Asya, Orta Doğu ve Afrika’nın birçok yerinde kullanılır...

Kaynamış Limonla Zayıflama ve Kilo Verme Tarifi

Kaynamış Limonla Zayıflama ve Kilo Verme Tarifi

Kaynamış limonla zayıflama kısa süre içerisinde yağ yakımının gerçekleşmesine yardımcı olan bir yöntem olduğundan kalıcı olarak kilo vermeyi sağlayabilmektedir...

Kalça ve Basen Sıkılaştırıcı Korse ile İncelme

Kalça ve Basen Sıkılaştırıcı Korse ile İncelme

Kalça ve basen sıkılaştırıcı korseler, vücutta toparlanma etkisi meydana getirerek zayıflama ve aynı zamanda incelme sağlayan esnek ve ince kumaşlardan elde edilen iç giysi modelleridir...

Korse Zayıf ve İnce Gösterir mi?

Korse Zayıf ve İnce Gösterir mi?

Korse giymek, toparlayıcı ve sıkılaştırıcı etkisi sayesinde vücudun ince gözükmesine yardımcı olur ve aynı zamanda daha kıvrımlı hatlara sahip olmayı sağlar...