yeniloji.com
Bakım

Sarkık Yanaklar İçin Ne Yapmalı? Makyaj ve Egzersiz Yöntemleri

Henüz yorum yazılmadı
Sarkık Yanaklar İçin Ne Yapmalı? Makyaj ve Egzersiz Yöntemleri
Yeniloji 288 görüntüleme

Sarkık yanaklar yaşlılık etkileri olarak karşımıza çıkar ve birçok insanda kendisini göstermeye başlarken aynı zamanda farklı yöntemlerle gizlenebilir.

Yanaklar Neden sarkar? Nasıl Engellenir?

Sarkık yanaklar birçok bayanın en fazla şikayet ettiği durumlardan birisi olarak gösteriliyor. Araştırmalar, bu durumun kilo değişiminden kaynaklandığını gösterirken yaşlanmanın etkilerinin de ortaya çıkıyor olması bayanların, kendilerini rahatsız eden bir yanak bölgesine sahip olmasına sebep oluyor. Bayanların yaşlanmayı durdurma gibi bir şansı olmadığı için alacakları önlemler ile birlikte bu sorunları minimum şekilde göstermeye başlıyorlar. Böylece yaşları ilerlemesine rağmen hala güzellikleri de korunmuş oluyor.

Yanak sarkması yaşın ilerlemesine bağlı olarak meydana gelmektedir. Sarkmaları engellemek için bazı egzersizler uygulanabilir. Yanaklar için geliştirilmiş olan egzersizler düzenli olarak uygulanmalıdır. Ayrıca makyaj yaparak da geçici olarak gizlenebilir. Bunların yanı sıra cerrahi operasyonlar ve estetik ile de bu durum aşılabilmektedir.

Sarkık Yanaklar İçin Ne Yapmalı?

Bilindiği üzere insanlar belirli bir kas sistemine sahiptir. Vücutlarının tamamına yakınında kaslar bulunur. Eğer insanlar olduklarından daha sıkı ve diri gözükmek istiyorlarsa vücutlarındaki kasları geliştirir ve miktarlarını arttırırlar. Bu aşamada nasıl ki, insanlar daha sıkı bir karna, daha sıkı bir kalçaya ya da bacaklara sahip olmak için antrenmanlar yapıyorsa benzer bir durumda daha sıkı bir yanak yapısı için de egzersiz yapabilirler. Bu bölgede de belirli oranda kaslar bulunurken bu kasların çalıştırılması ile birlikte insanlar bölgesel olarak sıkılaşmayı sağlayacaktır.

Diğer tüm bölgelerde olduğu gibi insanların sabırlı olması ve düzenli olarak bu egzersizleri yapması gerekir. Yanaklar için yapılan egzersizler herhangi bir alete gerek duymadan ev ortamında yapılabilir. Ayrıca makyaj yöntemiyle de yanakların sarkması gizlenebilir.

Sarkık Yanaklar İçin Egzersiz Yöntemleri Nelerdir?

İlk olarak bayanların bir aynanın karşısına geçmesi ve egzersizleri kendilerini izleyerek yapması gerekir. İlk etapta aşırı derece gülümsemeyi amaçlayan bayanlar böylece ağız ve çevresini olabildiğince gerecektir. 10 saniye kadar bu şekilde kalmak son derece etkili olur. Bu işlem sonrasında ara verip sonrasında tekrar yapılması ve bu işlemim 5 defa tekrarlanması gerekmektedir. Yüksek miktarda hava üflendiğinde yanaklar şişip gerilirken bu hareketin de yanak kasları için çok büyük önemi bulunur. Bilinçli olarak yanaklarını bu şekilde geren bayanlar bunu da 10 saniye kadar uygulayabilirler. Benzer bir şekilde bu işlem de 5 defa uygulanacaktır. Ardından 2 dakikalık yüz masajı yaparak hareketleri tamamlayabilirsiniz. Gün içerisinde bunu 2 defa uygulamak insanlarda yanak sarkmasının en iyi çözümlerinden birisidir.

Yanak Sarkması İçin Makyaj Nasıl Yapılır?

Kusurların örtülmesinde makyajın çok büyük önemi varken sarkık yanaklar için de bu durum söz konusu oluyor. Bu aşamada bayanların makyajda kullandıkları renkleri ve ürünleri doğru seçmeleri çok daha güzel bir görüntü elde etmelerini sağlıyor. İlk olarak fondöten seçimlerinin doğru yapılması gerekirken kahve ya da bronz tarzı koyu renklerin kesinlikle seçilmemesi gerekiyor. Eğer koyu renkler seçilirse yanak bölgelerinde sarkmalar ya da çukurlar daha belirgin oluyor. Bu sebeple de pembe renklerin seçimi daha doğru olacaktır. Bunun yanı sıra kırışıklıkları dolduran ve daha az gösteren fondötenler de tercih edilebilir. Dudak çevresini de rujdan daha kalın bir kalemle belirleme işleminin yaşlılık belirtilerini daha fazla ortaya çıkardığı bir gerçektir. Bu sebeple bu işlemin de yapılmaması gerekir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Duygudurum Bozuklukları Nedir? Çeşitleri ve Belirtileri

Duygudurum Bozuklukları Nedir? Çeşitleri ve Belirtileri

Duygudurum bozukluğu, duygulanım ve duygudurum kelimelerinin bir araya gelerek yeniden anlam kazanması sonucunda ortaya çıkan bir hastalıktır...

Ayva Çekirdeği Maskesi ve Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Ayva Çekirdeği Maskesi ve Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Sonbahar meyvelerinden biri olan ayvanın da çekirdeklerinin toplanarak cilt güzelliğinde ve cilt bakımında oldukça büyük etkisi bulunmaktadır...

Acil Zayıflamak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Acil Zayıflamak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Acil zayıflamak için; vücuda uygun olan diyet programlarının uygulanması ve vücudu aktif hale getirecek egzersizlerin uygulanması gerekmektedir...

Veba Hastalığı Hangi Yılda Çıktı? Tedavisi Var mı?

Veba Hastalığı Hangi Yılda Çıktı? Tedavisi Var mı?

Veba hastalığı; milyonlarca insanın ölmesine neden olan, pirelerden bulaşan ve kara ölüm, kara veba gibi isimlerle nitelendirilen bir salgındır...