yeniloji.com
Zayıflama

Korsenin Zararları, Faydaları ve Zayıflamaya Etkisi

Henüz yorum yazılmadı
Korsenin Zararları, Faydaları ve Zayıflamaya Etkisi
Yeniloji 1769 görüntüleme

Korse, çok eski zamanlarda bu yana ince gözükmek için tercih edilmiş ve vücuda kum saati görünümü vererek daha kıvrımlı vücut hatlarına sahip olmaya destek olan bir iç giysidir. Fit bir fiziğin yanı sıra aynı zamanda sağlık için de kullanılabilmektedir.

Korsenin Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Genel olarak kadınlar tarafından tercih edilse de korseler aynı zamanda erkekler için de üretin ürünlerdir. Vücut şekillendirici ve toparlayıcı özelliği bulunan korseler genel olarak 1-2 beden daha ince gözükmek için tercih edilmektedir. Korsenin faydaları oldukça fazladır. Modelleri çeşitli olduğu için vücudun pek çok bölgesi için kullanılabilmektedir. Gerek sağlık gerekse zayıflamak için tercih edilmektedir.

Korsenin faydaları, doğal ve kalıcı zayıflamaya olan etkilerinin yanında aynı zamanda bel ve sırt ağrılarının azalmasına olan etkileri ile değerlendirilmektedir.

Her ne kadar kadınların daha güzel görünmek için kullandığı bir giysi olsa da korseler sağlık açısından da tercih edilmektedir. Özellikle bel ağrılarının giderilmesinde sıkça başvurulmaktadır. Vücudun daha rahat hareket etmesini sağlar ve yanlış bir hareket sonucu oluşabilecek ağrıların engellenmesine destek olur. Ayrıca bazı sporcular sakatlanmaların oluşmaması için de korse takmayı tercih etmektedir.

Korselerin Zararları Nelerdir? Yan Etkileri Var mı?

Pek çok farklı amaç için kullanılabilen korselerin vücuda faydası olduğu gibi zararı da olabilmektedir. Öncelikle belirtmek gerekir ki takacağınız korse vücuduna göre küçükse çok sıkı olacağından kan dolaşımının zayıflamasına neden olabilir. Bu durum hareketlerinizin kısıtlanmasına ve yorgunluğa sebebiyet verir. Eğer ki bedeni büyük olursa bu sefer sıkılaştırıcı ve toparlayıcı özellikle meydana çıkmaz.

Korsenin yan etkilerinden birisi ciltte tahriş meydana getirebilme ihtimalidir. Korse kumaşı nefes alabilir cinsten olmadığında terleme sonucunda cildin tahriş olmasına neden olabilir. Bunun oluşmaması için terlemeyi geçirebilen ve nefes alan kumaşlar tercih edilmelidir. Böylece cildin zarar görmesi engellenebilmektedir. Korseleri günde en fazla 8 saat takınız. Fazla takmak vücudun rahatsız olmasına neden olabilir.

Korsenin Zayıflamaya Etkisi Nedir?

Korselerin zayıflamak için doğrudan bir etkisi mevcut değildir. Yani tükettiğimiz bitki çayları gibi metabolizma hızlandırıcı etkisi bulunmamaktadır. Fakat zayıflama sürecini daha etkin ve kalıcı hale getirebilmektedir. Kilo verme sürecinde diyet ve spor yaparken aynı zamanda korselerden de destek alırsanız daha etkili bir şekilde zayıflayabilirsiniz. Bunun yanı sıra bölgesel zayıflama ve vücut şekillendirme de yapabilirsiniz.

Kilo verirken birçok kişi sarkma problemlerinden söz etmektedir. Aşırı kilolu kişiler zayıflamaya başladığında deri esnekliği kaybolduğundan sarkma meydana gelebilmektedir. Korseler bu sarkmaların toparlanmasına destek olarak daha sıkı ve fit bir vücuda sahip olmanıza yardımcı olmaktadır. Ayrıca kilo verirken kıyafetlerin altına korse giymeniz psikolojik olarak kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olmaktadır.

Korse ile İncelenler ve Kilo Verenler

Günümüzde pek çok kadın korse sayesinde bölgesel zayıflama sağladığını dile getirmektedir. Özellikle doğum sonrası kilolardan kurtulma konusunda korseler çok etkilidir. Korse kullananların ypamış oldukları yorumlar incelendiğinde kilo verme konusunda ne kadar etkili olduğu gözlemlenebilmektedir. Sizle de bedeninize uygun modeli tercih ederek kilo verme sürecinizi daha etkin bir hale getirebilirsiniz. Korselerin faydalarından sizler de yararlanabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Erkekler İçin Zayıflama Korsesi Kilo Verdirir mi?

Erkekler İçin Zayıflama Korsesi Kilo Verdirir mi?

Erkekler için zayıflama korsesi, zayıflama ve aynı zamanda sıkılaşma sağlayarak daha ince gözükmeye destek olan iç giysi modelleri olarak belirtilmektedir...

Rooibos Çayı Nasıl Kullanılır? Zayıflayanlar ve Yan Etkileri

Rooibos Çayı Nasıl Kullanılır? Zayıflayanlar ve Yan Etkileri

Rooibos çayı, kızıl çalı bitkilerinden olan ve Güney Afrika'da yetişen kırmızı ve yeşil renkte olan çaydır...

Kısa Sürede Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı?

Kısa Sürede Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı?

Kısa sürede hızlı kilo vermek için; hem iştah azaltmaya yardımcı olan yöntemlerin hem de yağ yakmaya destek olan beslenme ve egzersiz programlarının uygulanması gerekmektedir...

Mumyalama Tekniği ile Kilo Verme Nedir? Zayıflayanlar Var mı?

Mumyalama Tekniği ile Kilo Verme Nedir? Zayıflayanlar Var mı?

Mumyalama tekniği ile kilo verme; yağ yakılması gereken bölgenin bandajlarla sarılması ile uygulanan oldukça popüler bir zayıflama yöntemidir...