yeniloji.com
Yaşam

Kuantum Duygusal ve Fiziksel Terapisi Nedir? Ne İşe Yarar?

Henüz yorum yazılmadı
Kuantum Duygusal ve Fiziksel Terapisi Nedir? Ne İşe Yarar?
Yeniloji 2012 görüntüleme

Kuantum duygusal ve fiziksel terapisi; QEPR terapisi olarak bilinen stres, korku, endişe ve kaygı gibi gibi kötü düşüncelerin yok edilmesi için uygulanan oldukça etkili bir tekniktir.

Kuantum Duygusal ve Fiziksel Terapisi Nedir?

İnsan hayatındaki tüm olumsuzlukların nedeni çoğu zaman beynimizdeki birtakım dalgalanmalardır. QEPR olarak ifade edilen kuantum duygusal ve fiziksel terapisi birtakım ruh beden terapisi olarak nitelendirilmektedir. Meridyen enerjisine bağlı olarak gerçekleştiği ifade edilen bu teknik ile beynin acı-duygu merkezi hedef alınmaktadır. Beyinde güçlü bir delta dalgası oluşturarak istenmeyen düşüncelerin giderilmesi sağlanmaktadır. Tekniği asıl hedefi ve amacı istenmeyen negatif duyguların temizlenmesini sağlamaktır.

QEPR terapisi öfke, kıskançlık, fobi, endişe, kaygı, yeme bozukluğu gibi kişiyi engelleyen her türlü olumsuz düşüncelerin giderilmesi için uygulanan bir tekniktir.

Yaklaşık olarak tek seanste %85 oranında başarı meydana getiren kuantum duygusal ve fiziksel terapi yöntemi, diğer terapi yöntemlerine göre daha hızlı bir şekilde etki sağlayan özelliklere sahiptir. Kişinin tekniği öğrendiği zaman evde kendine uygulaması mümkündür. Bununla birlikte yakınlarına, arkadaşlarına da uygulayabilmektedir. Bu terapi sayesinde kişi hem takıntılarından hem de fiziksel ağrılarından kurtulabilmektedir. Dünya üzerinde pek çok kişiye uygulanan ve olumlu sonuçlar elde edilen bu yöntem sayesinde geçmiş travmalardan, günümüzdeki stresin giderilmesi gibi pek çok konuda yardımcı ve destek olmaktadır.

Kuantum Duygusal ve Fiziksel Terapisi Nasıl Yapılır?

Bu terapi yöntemini deneyen kişiler uzman kişinin kendisine sayı saymak ve şarkı mırıldanmak gibi eylemler yaptırdığını belirtmektedir. Uzman terapist bu sırada alın bölgesindeki bazı noktalara mucize dokunuş sağlamaktadır. Bu şekilde beyin dalgalarının oluşması gibi etkiler sağlanmaktadır. Terapi tek bir konu için değil farklı pek çok sorun için uygulanabilmektedir. Bundan dolatı sıklığı ve devamlılığı kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. QEPR terapisi tek seans uygulanabilirken bazı insanlar için birkaç seans içerebilmektedir. Seansları yaklaşık olarak 1 saat kadar sürmektedir. Kedi fobisi gibi negatif düşünceden bu kadar kısa süre içerisinde kurtulmak mümkün hale gelmiştir. Terapi yaptıranların yorumlarına baktığımızda olumlu etkilerin görüldüğü belirtilmektedir.

Duygu ve ruh terapisi olarak isimlendirebileceğimiz qepr tekniği aynı zamanda fiziksel anlamda da etki sağlamaktadır. Boyun, omuz, sırt ağrısının giderilmesi ve baş ağrılarının iyileştirilmesi için uygulanabilmektedir. Kişiye zarar verebilecek bir terapi olmadığı için hemen her şey için uygulanabilmektedir. Ayrıca bu tedavi yönteminde acı yoktur.

QEPR Tekniğinin Faydaları Nelerdir?

Vücudun bazı noktalarına dokunarak o bölgelerin uyarılmasını sağlayan qepr meditasyon yöntemi, korku ve endişe gibi duyguların kontrol altına alınmasını sağlar. Belli noktalara dokunmak çok eski zamanlardan beri terapi yöntemlerinde uygulanan bir tekniktir. Örneğin içgüdüsel olarak sevdiğimiz bir insan üzüldüğü zaman ona sarılmak ya da ona dokunarak rahatlamasını sağlayabiliriz. Asıl olarak bu tedavi yöntemi eski zamanlarda uygulanan terapi yöntemlerinden esinlenerek ortaya çıkartılmıştır. Bu terapiye başlandığında aynı zamanda dengeli beslenme, yeterli uyku, alkol ve sigara tüketimini sınırlandırma gibi durumlara dikkat edilmelidir. Böylece terapi daha etkili olmaktadır.

QEPR Terapi Fiyatı Ne Kadar?

Genel olarak kişiye özel seans uygulaması yapıldığı için qepr terapi fiyatı değişkenlik göstermektedir. Eğer ki kişinin psikolojik bir rahatsızlığı söz konusu ise, daha önce intihar gibi girişimleri olmuşsa öncesinde uzman bir psikolog desteği alması gerekebilmektedir. Doktorun ve terapi uzmanının bu konuda iletişim halinde olması gerekir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Hint Defnesi Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Hint Defnesi Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Hint defnesi yağı; egzama ve sedef hastalığı gibi cilt rahatsızlıklarına iyi gelen doğal bileşenler içeren bitkisel bir yağdır...

Yağdan Kilo Verdiren Diyet ve Kürler Nelerdir? Yağdan Kilo Verildiği Nasıl Anlaşılır?

Yağdan Kilo Verdiren Diyet ve Kürler Nelerdir? Yağdan Kilo Verildiği Nasıl Anlaşılır?

Yağdan kilo verebilmek için metabolizma hızının yükselmesini sağlamak, dengeli ve düzenli beslenme düzenine geçmek, bunun yanı sıra spor ve egzersiz yapmak gerekmektedir...

Biorezonans ile Zayıflama Nedir? Zararları ve Yorumları

Biorezonans ile Zayıflama Nedir? Zararları ve Yorumları

Biorezonans zayıflama; vücut için zararlı etkileri olan ve kilo almaya sebebiyet veren besin değeri düşük yiyeceklere karşı isteği azaltarak kilo vermeyi sağlayan, iştah kapatmaya yardımcı olan bir terapi yöntemidir...

Pampas Otu Nedir? Hangi Boya ile Boyanır? Nerede Yetişir?

Pampas Otu Nedir? Hangi Boya ile Boyanır? Nerede Yetişir?

Pampas otu; Güney Amerika'da yetişen, dış görünüşü sayesinde dekoratif amaçla kullanılan, keskin yaprakları bulunan ve hızlı bir şekilde büyüyen bir bitkidir...