yeniloji.com
Sağlık

Yakı Otu Mucizesi Nedir? Çayı, Tohumu ve Fiyatı

Henüz yorum yazılmadı
Yakı Otu Mucizesi Nedir? Çayı, Tohumu ve Fiyatı
Yeniloji 1996 görüntüleme

Yakı otu; sulak yerlerde yetişen, pembe ve kırmızı çiçeklere sahip ve pek çok faydası bulunan şifa niyeti ile kullanılan bir bitki türüdür.

Yakı Otu Mucizesi Nedir?

Doğada bulunan ve yetişen her bitkinin insan vücudu için etkisi bulunmaktadır. Bazıları zararlı olabilirken bazıları faydalı olmaktadır. Faydalı etkileri ile adete mucize şifa olarak nitelendirilen yakı otu, alternatif tıp alanında kullanılan bir bitki türüdür. Çok kolay bir şekilde bulunan ve kuvvetli etkileri olan yakı otu çayı , kabızlık ve hazımsızlık gibi sindirim sistemi kaynaklı problemlerin çözümünde kullanılan bir bitki türüdür. Tedavi edici değil şifa amaçlı takviye olarak nitelendirilmektedir.

Yakı tohumu, bitkisel bir reçete özelliği taşıyan doğal içerikli bitki türüdür.

Genel olarak erkeklerin en çok korktuğu hastalık olarak belirtilen prostatın çözümündeki etkileri ile bilinen bu bitki aynı zamanda farklı etkiler de meydana getirmektedir. Böbrek dostu olarak nitelendirilen yakı otu, çay halinde tüketildiği zaman mesane ve böbrek ile ilgili problemlerin çözülmesine yardımcı olur. Yakı otu sayesinde herhangi bir tedaviye gerek kalmadan idrar ile ilgili problemleri önlemek mümkündür. Fakat bunlar alternatif çözümlerdir. Kesin sonuçlar için mutlaka doktora gidilmesi gerekmektedir. Bu bitki aynı zamanda bakterileri yok etme özelliği de sağlar. Yapraklarını yaraların üzerinde koyulduğu zaman iltihap giderici ve azaltıcı bir etki meydana getirmektedir.

Yakı Otu Tohumunun Faydaları Nelerdir?

Prostat ve mesane kanseri için faydalı olan yakı otu tohumu sindirim problemlerinin giderilmesine de yardımcı olmaktadır. Faydaları sadece bunlarla sınırlı değildir. Mucizevi bitki olarak nitelendirilen bu bitki yanıklara karşı etkilidir. Yanıkların tedavi edilmesi, iyileşmesi için gerekli bileşenleri barındırmaktadır. İltihap giderici, bakterileri yok edici ve antioksidan içerikli yapısı sayesinde vücutta bağışıklık güçlendirici bir etki meydana getirmektedir.

Yaşın ilerlemesine bağlı olarak vücutta birtakım hormonal değişimler meydana gelmektedir. Bu değişimler farklı hastalıkların oluşmasına neden olabileceği gibi saçlarda beyazlama ve dökülme etkisi de doğurur. Buna neden olan hormon DHT hormonudur. Yakı otu vücutta bu hormonun seviyesini düşürerek dökülme ve beyazlamaların gecikmesine katkı sağlamaktadır. Bu otun içeriği ilaçlar kadar etki gösterse de kullanım öncesinde doktora danışmak gerekmektedir.

Yakı Otu Çayı Nasıl Yapılır?

Bu çayı hazırlamak için öncelikle bir miktar suyu kaynatınız. Kaynayan suyun içerisinde yarım tatlı kaşığı yani hemen hemen 1 çay kaşığı miktarında yakı otu koyunuz. Burada dikkat edilmesi gereken yakı otunun haşlanmasıdır. Kaynatılmaması gerekmektedir. Bu işlem sonrasında yaklaşık 5-10 dakika demlenmesini bekleyiniz. Demlenme gerçekleştikten sonra çayı süzüp içebilirsiniz. Gün içerisinde sabah ve akşam aç kanına toplamda 2 defa tüketilmelidir. Tam etki görebilmek için düzenli olarak 2 hafta boyunca tüketilmesi gerekmektedir. 2 hafta sonrasında yaklaşık olarak 2-3 gün ara verilmelidir. Ara vermeden kullanıldığında kabızlık gibi durumlar meydana gelebilir.

Yakı Otu Fiyatı Ne Kadar?

Ülkemizde yaklaşık 20 tür yakı otu bulunmaktadır. Bu bitkiden almak oldukça kolaydır. Pek çok yerde satışı yapılmaktadır. Dilerseniz tohum ya da bitki şeklinde dilerseniz da çay şeklinde alabilirsiniz. Yakı otu fiyatları oldukça uygundur ve etki alanı çok yüksektir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Göbek ve Basen Toparlayıcı Korse Kullananlar ve Etkileri

Göbek ve Basen Toparlayıcı Korse Kullananlar ve Etkileri

Göbek toparlayıcı korse; kadınların en çok şikayetçi olduğu göbek ve basen bölgelerindeki fazla kiloların gizlenmesine yardımcı olur...

Teff Nedir? Teff Tohumu Zayıflatırmı? Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Teff Nedir? Teff Tohumu Zayıflatırmı? Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Teff tohumu; dünya üzerinden en ufak tahıl olarak bilinen ve farklı renk ve tatları bulunan, metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olarak kısa süre içerisinde hem zayıflamaya hem de ideal kiloya kavuşmaya destek olan doğal bir besin takviyesidir...

Kolay Diyet Yemekleri, Listeleri ve Tarifleri

Kolay Diyet Yemekleri, Listeleri ve Tarifleri

Kolay diyet yemekleri, sağlıklı bir şekilde zayıflamak isteyenlerin çok fazla çaba sarf etmeden hem yeterli beslenmesini hem de az kalori almasını sağlayan yemeklerdir...

Göbeği Saklayan Korse Modeli Nedir?

Göbeği Saklayan Korse Modeli Nedir?

Göbeği saklayan korse modelleri; fazlalıkların gizlenmesine destek olan ve aynı zamanda vücut şekillendirici etki meydana getiren iç giysiler olarak tanımlanmaktadır...