yeniloji.com
Diyet

Smoothie Tarifleri Nedir? Diyeti Nasıl Yapılır?

Henüz yorum yazılmadı
Smoothie Tarifleri Nedir? Diyeti Nasıl Yapılır?
Yeniloji 131 görüntüleme

Smothie, taze meyvelerden ya da taze sıkılmış meyve sularından elde edilen dondurulmuş bir içecektir.

Smoothie Nedir, Ne Demek?

İçecek seçenekleri, insanların hayatında sürekli olarak büyük bir yer tutarken son dönemde farklı smoothie tarifleri ile birlikte çok eğlenceli bir içecek daha hayatımıza girdi. Birçok kafede ve restoranda menülere eklenen bu içecekler artık hayatımızda sürekli olarak kullandığımız içeceklerden birisi olarak görülüyor.

Soğuk olarak tüketildiğinden sıcak yaz günlerinde muhteşem bir seçenek olan bu içeceğin hazırlanması da oldukça kolaydır. Bunun için evde bilender bulundurmak gerekirken gerekli malzemelerin tamamı rahatlıkla ulaşabilen ve genelde evlerde bulunan malzemelerden kuruluyor. Basit tanımıyla smoothie, sebzeleri, meyveleri ya da her ikisini aynı anda buz ile birlikte bilender içerisinde öğüten kişiler bu karışıma yoğurt kadar belirli bir yoğunluğa sahip bir içecek elde ediyor.

Smoothie tarifleri ve Kalorisi Nedir?

Smoothie ilk olarak diyetlerde kullanılmak amacıyla yapılırken sonrasında çok lezzetli olmasına rağmen her yerde ve herkes tarafından kullanılmaya başlandı. Bu sebeple de en çok tercih edilen bu içeceğin tarifleri genel olarak diyetleri de göz önünde bulunduruyor. Düşü kalorili, yeteri kadar proteine sahip olan ve lif kaynağı bu içeceğin üretimi en doğrusu oluyor. Bu özellikleri taşımasının yanı sıra bir de lezzetli olursa olabilecek en iyi tariflerden birisi olarak gösteriliyor.

Avakadolu tarifi:

Avakado, 280 kaloriye sahip olurken günlük lif ihtiyacının %10'luk kısmını tek başına karşılıyor. Bunun yanı sıra içerisindeki B6 vitamini ve demir ile muhteşem bir karışım elde edilirken içerisine nane, bal ve yeşil elma da eklenerek lezzetinin istenen düzeye gelmesi sağlanıyor. Yapılırken az yağlı süt kullanılması önerilirken tüm ürünler bilender ile çekiliyor ve içecek hazır hale geliyor.

Keten tohumlu tarifi:

Keten tohumlu, muzlu ve hurmalı, ananaslı, çilekli, muzlu, pancarlı, kivili ve orman meyvalı gibi çok tutulan onlarca tarif bulunuyor. Bu tariflerin tamamında insanlar aynı şekilde ürünü hazırlarken bu aşamada lezzeti farklı ürünler ekleyerek ayarlayabiliyorlar. Meyvelerin ve sebzelerin değişmesi bir yandan lezzeti, bir yandan da içeceğin besleyici özelliğini değiştiriyor. Bu sebeple de araştırmalar yapılarak doğru ürünlerin tercih edilmesi gerekiyor. Şeker oranı yüksek meyve ve sebzeler istenen etkileri göstermeyebiliyor.

Smoothie Ne İşe Yarar? Faydalı mı?

Taze meyvelerden elde edilen bu içecek detoks uygulamaları için oldukça faydalı olmaktadır. Antioksidan içeriği ve kolay sindirilebilir özelliği sayesinde hem mideyi dinlendirir hem de tokluk meydana getirir. Vücuda faydalarının yanı sıra cilt için de etkili olmaktadır.

Smoothie Diyeti Nasıl Yapılır?

Bu kadar lezzetli ve kolay hazırlanan bir içecek ile diyetlere başlamak herkesin hayali olurken son dönemde üretilen özel smoothie diyeti ile bu mümkün oluyor. Bu içecekler, içerisinde çok sayıda vitamin, mineral ve destekleyici maddeleri bulundurduğundan günlük ihtiyacın büyük bir bölümünü karşılayabiliyor. Bu aşamada ana öğünlerden birisinin yerine bu ürün tercih edilirken düşü kalorisine rağmen yüksek besleyiciliği ve tok tutma özelliği ile insanların zayıflamasına yardımcı oluyor. Ancak bu diyeti yaparken diğer ana öğünlerde de yağlı ve şekerli yiyeceklerden kesinlikle uzak durulması gerekli oluyor.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Brokoli Kürü Nasıl ve Ne Kadar Yapılır? Faydaları ve Zararları

Brokoli Kürü Nasıl ve Ne Kadar Yapılır? Faydaları ve Zararları

Brokoli kürü; içeriside bulunan besin öğeleri ve vitamin özleri sayesinde vücuda oldukça faydalı olan sebze suyudur...

Kokina Çiçeği Nedir? Bakımı Nasıl Yapılır?

Kokina Çiçeği Nedir? Bakımı Nasıl Yapılır?

Kokina çiçeği; yılbaşı çiçeği olarak da adlandırılan kırmızı top top çiçekleri ve yeşil rengi ile birlikte yeni yılı geldiğinizi gösteren çiçeklerden biridir...

Sırt Korsesi ile Yatılır mı? Nasıl Kullanılır?

Sırt Korsesi ile Yatılır mı? Nasıl Kullanılır?

Sırt korsesi; sırt ve bel ağrılarının giderilmesi, omurgadaki eğriliklerin düzeltilmesi ve duruş bozukluğunun düzeltilmesi için etkili olan bir aparattır...

Emziren Anne Diyeti Tarifi ve Listesi Nedir? Emziren Anne Diyeti ile Kilo Verenler

Emziren Anne Diyeti Tarifi ve Listesi Nedir? Emziren Anne Diyeti ile Kilo Verenler

Emziren anne diyeti; hamilikte kilo alan ve emzirirken hem sütün azalmamasını hem de annenin kalori yakmasını sağlayan beslenme programıdır...