yeniloji.com
Sağlık

Korse Takmak Sağlıklı mı? Zararlı mı?

Henüz yorum yazılmadı
Korse Takmak Sağlıklı mı? Zararlı mı?
Yeniloji 247 görüntüleme

Korse; bel kayması, bel fıtığı gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılabildiği gibi, zayıflayarak daha fit görünmek isteyen kişilerin tercih ettiği bir toparlayıcı ürünüdür.

Korse Takmak Sağlıklı mı?

Vücuttaki fazla yağların toparlanmasını, kıyafet üzerinde fazlalıkların katlı bir şekilde gözükmemesini sağlayan korseler kadınlar için vazgeçilmez bir üründür. Giyildiğinde kıyafet üzerinden belli olmayan korseler, kadınların şıklığını ikiye katladığı için günümüzde de sıkça kullanılmaktadır. Fazla kiloların kamufle edilmesine yardımcı olan korseler özel günlerin kurtarıcısı olmaya devam etmektedir.

Korse giyildiği anda fazla kiloları kapatmasıyla birlikte, düzenli kullanıldığı takdirde birkaç beden zayıflamaya yardımcı olmaktadır.

Korse tek başına zayıflamak için yeterli olmasa da, basit egzersiz hereketleriyle terlemeyi artıracağı için daha çabuk kilo vermeye yardımcı olabilmektedir. Günümüzde yaygın olarak kopçalı korseler kullanılmaktadır. İlk kullanımda en gevşek ayar tercih edilmelidir. Zayıfladıkça diğer ayarlara geçmek en sağlıklısıdır. Kopçalar birbirine geçirilerek korse giyilir. Korse vücudu sardığında ve tamamen sabitlendiğinde rahat hissettiğinizden eminseniz 3-4 saat kadar korseyle durmanız idealdir.

Korse Giymenin Faydaları Nelerdir?

Korsenin fayda sağlayabilmesi için kaliteli malzemeden üretilmiş olması ve amaca uygun olarak seçilmesi çok önemlidir. Giyildiği zaman rahat hissettirmeyen, nefes almayı ciddi derecede zorlaştıran, hareketleri kısıtlayan korseler olumsuz sonuçlara sebep olabilmektedir. Korse takmanın faydaları arasında en önemlisi, fazla yağları kamufle etmesidir. Düzenli kullanımda birkaç beden incelmeye yardımcı olan korseler, spor eşliğinde takıldığı takdirde kilo verme süresini daha da hızlandırmaktadır. Korseler estetik bir görünüm katmanın yanı sıra, duruş bozukluklarını da gidererek kişilere vücut sağlıkları için en ideal duruşu kazandırmaktadır.

Sıkılaştırıcı Korse Takmanın Zararları Nelerdir?

Uzun süreli kullanımlar için vücudu aşırı sıkan ve hareketleri kısıtlayan korseler uygun değildir. Tercih edilecek olan korsenin zarar vermemesi için nefes alabilen bir kumaşa sahip olması gerekmektedir. Nefes alma özelliğine sahip olmayan sentetik kumaşlar vücutta mantar oluşumuna sebep olabilmektedir.

Korse takmanın zararları arasında en bilineni, uygun olmayan korselerin nefes alma zorluğuna sebep olmasıdır. Bu sorunla karşılaşmamak için kişilerin bedenlerine uygun korseyi tercih etmeleri oldukça önemlidir. Korse terleten bir yapıya sahip olduğu için sürekli kullanımlarda, terin kişilerin üzerinde soğumasına sebep olacağından hastalanma sıklığını artırması da muhtemeldir. Bu sebeple günlük korse kullanımı 3-4 saat kadar olmalıdır.

Korse Takmak Yumurtalıklara Zarar Verir mi?

Kadınların adet döneminde yumurtalıklar sürekli çalışır vaziyettedir. Bu süreçte rahim ağzında kalınlaşma görülmektedir. Regl döneminde korse gibi baskıya sebep olacak ürünlerin kullanılması, genital bölgenin hava almasına engel olacağı için olumsuz sonuçlara sebep olabilmektedir. Havasız kalan bölgelerde terleme sonucunda mantar oluşumu görülebilmektedir. Adet döneminde yumurtalıkların sağlığı için genital bölgenin temizliğine ve hava almasına dikkat etmek gerekmektedir. Beden ölçülerinden çok daha dar korseler tercih edildiğinde baskı oluşacağı için annelik düşünen kadınlar için sakıncalı olabilmektedir. Korse takmak, kadınların regl dönemi dışında ve uygun bedende olduğu takdirde herhangi bir zarara sebep olmamaktadır.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Sporcu Korsesi Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Sporcu Korsesi Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Sporcu korsesi; sakatlanmaların önlenmesine yardımcı olan ve spor sırasında vücudun daha rahat hareket etmesini sağlayan bir korse modelidir...

Erkek Göbek Korsesi İşe Yarar mı?

Erkek Göbek Korsesi İşe Yarar mı?

Erkek göbek korsesi, bu bölgedeki fazlalıkların giderilmesini sağlayan ve formda gözükmeye etki eden bir kılıftır...

Tüm Vücut Sıkılaştırıcı Korse İşe Yarıyor mu? Kullananlar ve Yorumlar

Tüm Vücut Sıkılaştırıcı Korse İşe Yarıyor mu? Kullananlar ve Yorumlar

Tüm vücut sıkılaştırıcı korse modeli; vücudu baştan aşağı sararak daha ince ve zayıf gözükmesini sağlayan bir iç giysi modelidir...

Doğal Antibiyotikler Nelerdir? Antibiyotik Yerine Sarımsak Kullanılırmı?

Doğal Antibiyotikler Nelerdir? Antibiyotik Yerine Sarımsak Kullanılırmı?

Antibiyotik kısaca tanımlamak gerekirse insan vücudunda barınan bakterilerin, mikropların ve zararları toksinlerin vücuda daha fazla zarar vermesini ve çoğalmasını önlemek amacıyla kullanılan bir bileşendir...