yeniloji
Sağlık

Haşlanmış Limon Kürü Nasıl Yapılır? Kaç Gün İçilmeli?

Kilo vermek isteyen kişiler için limon her zaman önemli meyvelerden birisi olurken haşlanmış limon kürü ile birlikte kilo verme süreci muhteşem bir şekilde ilerleyecektir.

Henüz yorum yazılmadı
Haşlanmış Limon Kürü Nasıl Yapılır? Kaç Gün İçilmeli?
Yeniloji 430 görüntüleme

Kilo vermek isteyen kişiler için limon her zaman önemli meyvelerden birisi olurken haşlanmış limon kürü ile birlikte kilo verme süreci muhteşem bir şekilde ilerleyecektir.

Haşlanmış Limon Kürü Tarifi Nedir? Nasıl Yapılır?

Türk mutfağında önemli bir yere sahip olan limon, farklı yemeklerde kullanılıyor olsa da genel olarak suyu sıkılmaktadır. Tadının çok ekşi olması direkt olarak kullanımını engellemektedir. Ancak kilo vermek isteyen kişiler limonu farklı bir şekilde kullanıp haşlayabilmektedir. Bunun için ilk olarak limonların soyulması gerekirken sonrasında sularının sıkılması gerekir. Posasının ve kabuklarının atılmaması çok önemlidir. Bu malzemeler sonrasında kullanılacaktır. Bir yandan blender yardımcı ile zencefil ve sarımsağın iyice parçalanması gerekmektedir. Sonrasında limon suyunu ve blender içerisindeki maddelerin bir tencereye atılarak karıştırılması gerekmektedir. Üzerine 2 litre kadar su eklendikten sonra posa ve kabuklar da eklenmelidir. 5-10 dakika kadar pişirilen karışım sonrasında rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Haşlanmış Zencefil Limon Suyu Kaç Gün İçilmeli?

Bu kürü kullanmayı düşünen kişilerin doğru bir şekilde kullanması da çok önemlidir. Aksi takdirde istenen verimin alınması oldukça zor olacaktır. İnsanların haşlanmış zencefil limon suyunu sabah kalktıklarında aç karnına kullanması önerilmektedir. Bu şekilde takviye edildiğinde tokluk hissi yaratacak ve metabolizma hızını arttırarak kilo vermeyi hızlandıracaktır. Egzersiz programına sadık olan ve bu şekilde kilo vermeyi amaçlayan kişilerin de yağ yakımına katkı sağlayabilmektedir.

Haşlanmış Limon Diyetinin Faydaları Nelerdir?

Hazırlanan limon kürünün insan vücudu için çok sayıda faydası yer almaktadır. Zayıflama üzerindeki etkileri paha biçilmez düzeyde olan bu karışım, aynı zamanda içerdiği yüksek seviyedeki C vitamini sayesinde insanların enerjilerini üst seviyeye çekmektedir. Buna ek olarak bağışıklık sistemini güçlendirdiği için hastalıklara karşı olan direnci de arttırır. İnsanlarda zararlı maddelerin vücuttan atılmasını sağlayan bir karışımdır. Bu şekilde iç organlar çok daha iyi bir verimle çalışırken daha sağlıklı bir vücuda sahip olmak mümkün olmaktadır. Son olarak bağırsakların içerisindeki zararlı bakterileri hızlı bir biçimde temizlemektedir.

Haşlanmış Zencefil Limon Sarımsak Kürünün Zararları Nelerdir?

İnsanlar, zayıflamalarına katkı sağlayan ürünleri, her zaman çok daha fazla tüketme eğiliminde olurlar. Bazı durumlarda daha fazla kullanarak etkilerinden emin olmak isteyen kişiler, bazı durumlarda da etkilerini maksimuma çıkarmak için daha fazla tüketmektedir. Bu durumda belirli yan etkileri kendisini göstermeye başlar. Haşlanmış limon kürünün asit oranı oldukça fazla olduğundan mide için tehlikeli bir karışımdır. Çok fazla kullanılması durumunda mideye ciddi biçimde zarar verir. Özellikle ülser ya da gastrit gibi hastalıkları olan kişilerin kullanımı oldukça sakıncalıdır. Bunun dışında hamile bayanlar için de riskli ürünler arasında gösterilebilmektedir. Hamilelik döneminde planlanmayan bir biçimde kilo vermeleri onlara ve bebeklere zarar verebilmektedir. Doğru bir şekilde kullanıldığında haşlanmış limon kürü kilo vermeye çok iyi seviyede katkı sağlamaktadır.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...