yeniloji.com
Sağlık

Prp Saç Tedavisi Fiyatları ve Yaptıranlar

Henüz yorum yazılmadı
Prp Saç Tedavisi Fiyatları ve Yaptıranlar
Yeniloji 183 görüntüleme

Saçların dökülmesine ve azalmasına karşı uygulanan tedavilerde birçok farklı seçenek bulunurken son dönemde PRP yöntemi en popüler tedaviler arasında yer alıyor.

Prp Nedir, Ne Demek?

PRP yöntemi, son dönemde tıp alanında çok büyük yeniliklere sebep olurken birçok farklı hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Genel olarak cilt ve hücre yenilenmesi konusunda sorun yaşanan rahatsızlıklarda bu yöntem kullanılabilir. Buna ek olarak vücudun herhangi bir bölgesinin yeteri kadar beslenmemesi durumunda da bu yönteme başvurulmaktadır.

PRP etkili saç ekim yöntemlerinden biridir ve saç köklerinin yenilenmesini sağlamaktadır.

Kısaca tarif etmek gerekirse PRP tedavisi, insanların iyileştirilmesinde ilaç kullanmak yerine kendi kanlarının kullanılması durumudur. Bu yöntem saç dökülmelerinin engellenmesinde ve kelliğin tedavisinde seçenekler arasında yer almaktadır.

Prp Saç Tedavisi Nasıl Yapılır? Nasıl Uygulanır?

Bu hizmet çok özel kliniklerde ya da gelişmiş özel hastanelerde verilirken kişiler rahatlıkla bu tedavi için randevu alarak tedaviye katılabilirler. Bu aşamada ilk olarak insanlardan belirli miktarda kan alınmaktadır. Alınan bu kan, özel bir cihaza konarak belirli işlemlerden geçilir. Bu işlemlerde kan içerisinde yenilenmeyi arttıran ve saç köklerinin gelişimini sağlayacak olan kısımlar ayrılmaktadır. Kanın içerisinde bu etkileri oluşturan etmenler ayrıldıktan sonra kalan kısım tekrar kullanılmaz. İçerisinde yenilenmeyi sağlayan maddelerin bulunduğu karışım ise saç köklerine enjekte edilmeye başlanır. Bu yöntem ile saç dökülmelerinin önüne geçmek mümkün olurken en çok genetik saç dökülmesi problemlerinde kullanılmaktadır.

Prp Ne Zaman Etkisini Gösterir?

PRP uygulaması seanslar halinde gerçekleşirken saç köklerinin kanın içerisinde yer alan maddeler ile beslenmesi işlemidir. Her seans arasında belirli bir süre bırakılırken fiyatlandırma da seans başına gerçekleşmektedir. Bu aşamada, kişilerin saç köklerine her bir seansta kendi kanlarından alınan yararlı maddeler enjekte edilmektedir. Bu işlem, yaklaşık olarak yarım saat sürer ve son derece acısız bir işlemdir. Uzmanlar, bu tedavinin iki seansının arasında en az 15 gün olması gerektiğini göstermektedir. Genelde 15 gün arayla yapılarak 6-7 seans uygulanır. Bu da kişilerin 3-4 ay boyunca tedavi olması anlamına gelecektir. Bazı kişilerde daha kısa sürelerde sonuç alınabilirken bazı insanlar ileriki seanslara katılmayıp tedaviyi bırakırlar.

Prp Fiyatı Nedir? Ne Kadar?

Saç dökülmelerine karşı yapılan PRP uygulamaları genel olarak pahalı olsa da bu tedavi yönteminin fiyatının çok yüksek olduğu söylenemez. Saçların dökülmelerini önleyen özel şampuanlar dahi çok pahalı olurken bu tedavinin bir seansı bazı yerlerde daha uygun olurken bazı yerlerde daha pahalı olabilmektedir. Fakat genel olarak bütçeye uygundur. Bu sorunu yaşayan kişiler için ortaya çıkacak olan ödeme miktarı planı oldukça iyi bir düzeydedir. Kaç seans uygulanacağına ve hastanenin genel olarak sunduğu hizmetlere göre bu tedavinin fiyatlarında değişiklikler olabilir. Ancak temelde insanların kendi kanı kullanıldığından çok değişken fiyatlar ortaya çıkmaz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Badem Sütünün Kalorisi, Faydaları, Tarifi ve Fiyatı

Badem Sütünün Kalorisi, Faydaları, Tarifi ve Fiyatı

Badem sütü; süt ile benzer bir yapıya sahip olan fakat inek sütüne göre daha fazla avantaja sahip olan potasyum, antioksidan, kalsiyum ve mineral açısından oldukça zengin lezzetli bir süttür...

Mumyalama Tekniği ile Kilo Verme Nedir? Zayıflayanlar Var mı?

Mumyalama Tekniği ile Kilo Verme Nedir? Zayıflayanlar Var mı?

Mumyalama tekniği ile kilo verme; yağ yakılması gereken bölgenin bandajlarla sarılması ile uygulanan oldukça popüler bir zayıflama yöntemidir...

Zihin Açmak İçin Yiyecek ve İçecekler

Zihin Açmak İçin Yiyecek ve İçecekler

Zihin açmak için yiyecek ve içecekler daha zinde kalmaya ve mantıklı düşünmeye yardımcı olan besinler olarak belirtilmektedir...

Aloe Vera Jeli Nasıl Kullanılır? Cilde Faydaları Nelerdir?

Aloe Vera Jeli Nasıl Kullanılır? Cilde Faydaları Nelerdir?

Aloe vera; kozmetik dünyasının vazgeçilmez içeriklerinden biridir ve genel olarak cildi güzelleştirmek için kullanılır...