yeniloji.com
Sağlık

Soğan Kürü Nedir? Soğan Kürünün Faydaları ve Zararları

Henüz yorum yazılmadı
Soğan Kürü Nedir? Soğan Kürünün Faydaları ve Zararları
Yeniloji 423 görüntüleme

Soğan kürü; güçlü antibiyotik etkisi olan, birçok kadın hastalığı dahil olmak üzere vücuda pek çok faydası olan doğal bir bitkisel karışımdır.

Soğan Kürü Nedir? Ne işe Yarar?

Soğan ve sarımsağın insan vücudu için faydaları saymakla bitmezken kokularından dolayı birçok insan kullanımından kaçınmaktadır. Soğanın düzenli olarak kullanımında çok sayıda olumlu durum vücutta kendisini gösterirken çok daha sağlıklı bir yaşam sürmek mümkün olmaktadır. Bu aşamada su ve soğanın bir arada kullanılması ve belirli işlemlerden geçirilmesi işlemi ile olan karışım soğan suyu olarak isimlendirilirken çok faydalıdır. Bu kür hazırlanırken soğanın kökü ve kabuğuyla birlikte kullanılması gerektiğinden iyi bir şekilde yıkanması önemlidir.

Soğan Kürü Tarifi Nedir? Nasıl Hazırlanır

Kür hazırlanırken dikkat edilmesi gereken birkaç küçük ayrıntı bulunmaktadır. İlk olarak bu kür hazırlanırken beyaz soğan ya da kuru soğan olarak isimlendirilen soğan türünün kullanılması gerekmektedir. Mor soğan, taze soğan ya da diğer soğan türlerinin kullanımı uygun olmamaktadır. Kürün hazırlanmasına soğanın çok iyi bir şekilde yıkanması ile başlanırken sonrasında sirkeli suda bir süre bekletilmesi gerekmektedir. Bir tencerede su kaynatıldıktan sonra suyun içerisine soğanın 4 eşit parçaya bölünerek atılması gerekmektedir. 5 dakika kadar suyun içerisindeki soğanın kaynaması beklenirken sonrasında çıkarılarak ılık bir şekilde tüketilebilmektedir.

Soğan Suyu Kürünün Faydaları Nelerdir?

Soğan kürü uygulamasının insanlar için çok sayıda faydası bulunurken bunların ilk sırasında kadınlarda oluşan çikolata kistini tedavi etmesi gelmektedir. Kadınların yaşadıkları adet düzensizliklerinin çözümünde çok önemli bir araç olacaktır. İleri yaşlara gelmiş olan kadılarda görülen menopoz sorunlarının hafifletilmesinde de son derece başarılıdır. Farklı sebeplerden dolayı oluşan vajinal akıntıların tedavisinde yardımcı bir ürün olmaktadır. Her insanda sıklıkla görülebilen kıl dönmesinin tedavisinde iyi bir destek ürünü olarak görülmektedir. Ergenlik döneminde kendisini göstermeye başlayan sivilce ve akne problemlerine karşı birçok kişinin ilk başvurduğu kür olmaktadır. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi ve hastalıklardan korunmada da soğan kürü çok etkili olurken kış aylarında bu sebeple sıklıkla kullanılmaktadır.

Soğan Kürü Detoksunun Zararları Nelerdir?

Soğanın insanlar için çok sayıda faydası bulunmasına karşın bazı hassasiyetleri olan kişilerde sorunlara yol açabilmektedir. Yemek borusunda yanmanın sebebi genellikle fazla soğan tüketimidir. Buna ek olarak mide ekşimesine yol açabilen bir üründür. Midesinde kronik problemler olan kişiler bu ürünü bu kürü kullanmaktan kaçınmaktadır. Kandaki şeker oranını hızlı bir biçimde düşürdüğü için şeker hastası olan kişilerin biraz daha dikkatli bir şekilde kullanması gerekmektedir. İnsanlarda ağız kokusu yapabildiği için sosyal açıdan zorlanmalara sebep olabilmektedir. Son olarak içerisinde kükürt bulundurduğu için çok fazla kullanıldığı durumlarda zehirlenmeler oluşabilmektedir. Vücutta çok sayıda fayda gösteren soğan kürü çok kolay bir biçimde hazırlanırken tüketimi de oldukça basit bir biçimde gerçekleştirilebilmektedir. Doğru bir şekilde tüketilirse zararları kendisini göstermeyecektir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Kasık Fıtığı Korsesi Ne İşe Yarar? Kullananlar, Yorumlar ve Fiyat

Kasık Fıtığı Korsesi Ne İşe Yarar? Kullananlar, Yorumlar ve Fiyat

Kasık fıtığı; kasık duvarında bebeklikten gelen ya da yetişkinlik döneminde burada oluşan bir zayıflık ve açılma sonrasında bir organın yumuşak bir doku halinde dışarı doğru taşmasına denir...

Bronzer Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Bronzer Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Bronzer; cildin daha bronz durmasını sağlayan, ayrıca doğal ve sağlıklı bir görünüm sağlanmasına etki eden, sık kullanılan bir makyaj malzemesidir...

Tırnak Yemekten Nasıl Kurtulurum? Zararları Nelerdir?

Tırnak Yemekten Nasıl Kurtulurum? Zararları Nelerdir?

Tırnak yeme alışkanlığı; hemen hemen herkesin hayatının bir evresinde bilinçsizce yapmış olduğu bir davranıştır...

Passiflora Çayının Etkileri Nedir? Ne İşe Yarar? Tarifi ve Kullanımı

Passiflora Çayının Etkileri Nedir? Ne İşe Yarar? Tarifi ve Kullanımı

Passiflora çayı; sakinleştirici etkisi ile bilinen, stres ve kaygı gibi etkilerin giderilmesine yardımcı olan vücut için pek çok faydası bulunan bir bitki çayıdır...