yeniloji.com
Sağlık

Vücuttan Toksin Nasıl Atılır?

Henüz yorum yazılmadı
Vücuttan Toksin Nasıl Atılır?
Yeniloji 2496 görüntüleme

Toksin; mikroorganizmalar tarafından vücuda salgılanan ve bağışıklık sistemini olumsuz yönde etkileyen bir zehir olarak nitelendirilmektedir.

Vücutta Toksin Belirtileri Nelerdir?

Toksinler vücutta kendiliğinden üretilebildiği gibi aynı zamanda dışardan da bulaşabilmektedir. Yediğimiz bir yiyecek, içtiğimiz bir içecek ya da farklı pek çok şekilde vücuda girebilmektedir. Doğal olmayan şeylerin tüketilmesi, monoton ve hareketsiz yaşam, gelişen teknoloji ile birlikte vücutta meydana gelen doğal işleyişin bozulması sonucunda toksin birikmesi meydana gelmektedir.

Toksinler zehirli maddelerdir ve bağışıklığı olumsuz yönde etkileyerek direnç seviyesinin düşmesine neden olur.

Vücutta toksin birikmesinin birtakım belirtileri vardır. Aniden kilo almaya başlamanız ya da sebepsiz bir şekilde kilo vermeniz bu belirtiler arasında yer alır. Bunun yanı sıra kişinin kendini yorgun ve halsiz hissetmesi, sürekli baş ağrısı, sindirim sisteminde meydana gelen düzensizlik, düzensiz uyku problemleri, saç dökülmelerimin artması, ağız ve diş hastalıkları, ciltte meydana gelen aşırı kuruluk gibi şeyler toksin birikmesinin belirtileri olarak gösterilebilmektedir. Sadece fiziksel olarak değil aynı zamanda psikolojik sağlığı da olumsuz yönde etkilemektedir. Çünkü toksinler sinir sisteminde de bazı yan etkilere neden olabilir.

Toksinlerden Arınma Yolları Nelerdir? Vücuttan Nasıl Atılır?

Vücudumuzdaki toksinlerden kurtulmamızı sağlayan organımız karaciğerdir. Karaciğer, birtakım antioksidanlar sayesinde enzim üreterek bu toksin maddelerin vücuttan atılmasına yardımcı olmaktadır. Antioksidanlar, karaciğerin oksitlediği toksinlerden meydana gelen zararlı serbest köklerin vücuttan atılmasına yardımcı olan maddelerdir.

Karaciğer vücutta detoks işlemi başlattığında toksinlerin vücuttan atılması sağlanmaktadır. Bu işlemi gerçekleştirmek için ise A, C, E vitaminleri, karotenoidler, antioksidanlar, koenzim Q10 gibi faydalı bileşiklerin vücuda alınması gerekmektedir. Bunları en sağlıklı şekilde meyve ve sebze tüketerek vücudumuza alırız. Sağlıklı beslenmek toksinleri atmaya yardımcı olan en önemli maddedir. Bunun haricinde spor yapmak ve bol miktarda su tüketmek gerekir. Spor yaptığınızda terleyerek toksin atabilirsiniz. Su içmek ise vücutta yeni hücresel bağların gelişmesine yardımcı olur ve aynı zamanda böbreklerin çalışmasını sağlar. Bu şekilde vücutta detoks etkisi meydana gelir ve toksinler atılır. Bunların yanı sıra birtakım doğal kürlerden de yararlanılabilir.

Vücuttan Toksin Attığımızı Nasıl Anlarız?

Toksin maddeler vücudumuzu, hayatımızı, sağlığımızı olumsuz yönde etkileyen şeylerdir. Bu zehirli maddeler vücudumuzda olduğunda bağışıklık sistemi olumsuz yönde etkilenir ve daha fazla hasta olma, kendini iyi hissetmeme ve mutsuzluk gibi durumlar ortaya çıkar. Vücuttan toksin atmak kişinin sağlık durumunda iyileşme, kendini daha mutlu hissetme, rahat uyku ve daha fazla hareket etme isteği gibi durumlar meydana gelir. Toksin attığınızı bu şekilde hissedebilirsiniz. Halsizlik ve yorgunluk gibi durumlar ortadan kalkar.

Toksin Atmak İçin Kür Tarifi Nedir?

Sağlıklı bir şekilde vücutta arınma hissi uyandırmak ve toksinlerden kurtulmak için basit bir karışım hazırlayabilirsiniz. Bu kür için gerekli malzemeler bir tutam sağları ile birlikte maydanoz, 1 adet limon ve 1 su bardağı miktarında içme suyudur. Maydanozları robotla çekin ve daha sonra ,çme suyu ile limon suyunun içerisine koyunuz. Bu kürü yılda iki defa 15 gün süre ile kullanmanız yeterli olacaktır. Vücuttaki yabancı ve zararlı maddelerden bu doğal kür sayesinde kurtulabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Ceviz Suyu Kürü Nasıl ve Kaç Gün Yapılır? Zayıflatır mı? Faydaları ve Zararları

Ceviz Suyu Kürü Nasıl ve Kaç Gün Yapılır? Zayıflatır mı? Faydaları ve Zararları

Ceviz suyu kürü; hem yağ yakımına yardımcı olan hem de vücut için pek çok faydası bulunan bir gıda takviyesidir...

Sri Lanka Çayı Nedir? Faydaları Nelerdir? Nerede Satılır?

Sri Lanka Çayı Nedir? Faydaları Nelerdir? Nerede Satılır?

Sri lanka çayı; seylan çayı olarak da bilinen, Hindistan'ın güneyinde bulunan yüksek dağ eteklerinden toplanan bir siyah çay çeşididir...

Dut Yaprağı Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir? Nasıl Kurutulur? Hangi Ayda Toplanır?

Dut Yaprağı Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir? Nasıl Kurutulur? Hangi Ayda Toplanır?

Dut yaprağı; en az meyvenin kendisi kadar faydalı olan, pek çok hastalık için şifa etkisi meydana getiren ve zengin besin ögeleri içeren bir bitkidir...

Şişkinlik Nasıl Geçer? Şişkinlik Yapan Yiyecekler Nelerdir?

Şişkinlik Nasıl Geçer? Şişkinlik Yapan Yiyecekler Nelerdir?

Şişkinlik, hızlı yemek yeme alışkanlığı, salgı bezlerinin yeterince çalışmaması, çiğnenmeden yutulan yiyecekler, gazlı ve asitli içeceklerin tüketilmesi, yemek yedikten sonra hareketsizlik vb...