yeniloji.com
Zayıflama

Yatarken Korse Takmak Zayıflatırmı? Düzenli Korse Giymek İnceltirmi?

Henüz yorum yazılmadı
Yatarken Korse Takmak Zayıflatırmı? Düzenli Korse Giymek İnceltirmi?
Yeniloji 3762 görüntüleme

Düzenli korse takmak; vücudun şekillenmesine yardımcı olarak incelmeye yardımcı olur ve zayıflama konusunda da destek olarak kısa süre içerisinde vücutta toparlanma meydana getirir.

Yatarken Korse Takmak Zayıflatırmı?

Günümüzde birçok insan korse kullanmaktadır. Korse gerek zayıflama gerekse sağlık için tercih edilen bir iç giysidir. En yaygın kullanım alanı ise kilo vermek için kullanılmasıdır. Korselerin zayıflamak için doğrudan etkisi bulunmazken dolaylı olarak etkisi bulunmaktadır. Kalori yakmaya yardımcı olamasa da daha hızlı kilo verme konusunda destek olmaktadır.

Yatarken korse takmak vücudu rahatsız edebilmektedir. Genel olarak korse kullanımının gün içerisinde 2-3 saat olması gerektiği belirtilmektedir. Gerek sporda, gerek evde, özel bir davette ya da işte, okulda korse kullanabilirsiniz. Esnek kumaşları sayesinde rahat hareket etmeye destek olan bu iç giysileri gece yatarken takmak vücuda rahatsızlık verebilmektedir. Düzenli ve sağlıklı uyku kilo vermek için oldukça önemlidir. Bu açıdan değerlendirildiğinde uyurken korse takmamak daha faydalı olacaktır.

Düzenli Korse Giymek İnceltirmi?

İdeal kiloya ulaşabilmek için düzenli olarak korse kullanmak sarkma olmadan sıkılaşarak incelmeye yardımcı olmaktadır. Korse metabolizmayı hızlandırmaz ya da iştah kesmez. Korsenin zayıflama konusunda asıl katkısı süreci hızlandırmasıdır. Diyet ve spor yapan kişiler aynı zamanda korse kullanarak hem bu süreçte 1-2 beden ince gözükerek kendini daha rahat hisseder hem de daha kısa süre içerisinde zayıflama sağlar.

Korse takmak; vücudun daha fit durmasını sağlar ve aynı zamanda sıkılaşma ve incelme sağlar.

Kilo vermek oldukça basit olsa da bunu kalıcı hale getirmek zordur. Verilen kiloların kalıcı olması için metabolizmanın düzenli çalışması ve bu şekilde zayıflama sağlanması gerekmektedir. Bunun yöntemi ise düzenli beslenme ve spor yapmaktır. Bu süreci korse ile desteklediğinizde ise kısa süre içerisinde sağlıklı bir şekilde zayıflama sağlanabilmektedir. Özellikle göbek bölgesindeki sarkmalardan bu şekilde kurtulabilirsiniz.

Korse Giymek İşe Yarar mı?

Korselerin birçok çeşidi vardır. Önceden sadece bel bölgesinin incelmesi için tercih edilirken, günümüzde ise bacakların incelmesi, kalçanın daha toplu durması, doğum sonrası takılabilen ve göğüslerin dikleşmesi için geliştirilmiş modeller bulunmaktadır. Bunların yanında erkekler için de daha kalıplı ve kaslı durmayı sağlayan modeller vardır. Korse takmak hem rahat hareket etmeyi sağlarken hem de yaklaşık olarak 1-2 beden incelmeyi sağlamaktadır. Bu açıdan değerlendirildiğinde bu iç giysiler oldukça işe yarar sonuçlar vermektedir.

Korse Göbeği Eritir mi? Beli İnceltir mi?

Bel ve göbek çevresi en çabuk yağlanan ve kilo verilmesi en zor olan bölgelerdir. Çünkü bu bölgeler hareket etmez ve bu yüzden incelmesi zordur. Göbek eritmek ve bel inceltmek için düzenli korse giymek kısa süre içerisinde sonuç almaya yardımcı olmaktadır. Bu tek başına yeterli değildir ve bahsettiğimiz üzere düzenli beslenme ve spor ile desteklenmelidir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Bel Destek Korsesi Nedir? Hamile Bandı Ne İşe Yarar?

Bel Destek Korsesi Nedir? Hamile Bandı Ne İşe Yarar?

Bel destek korseleri; gebelik döneminde ortaya çıkan sırt ve bel ağrılarının hafiflemesi için geliştirilmiş, vücudu çok sıkmayan sadece yumuşak bir destek sağlayan iç giysilerdir...

Korse Kaç Saat Takılır?

Korse Kaç Saat Takılır?

Toparlayıcı ve sıkılaştırıcı özelliği bulunan korseler özelliklerine gün içerisinde birkaç saat boyunca takılırlar ve her birinin etki süresi farklılık içermektedir...

Kahve Zayıflatırmı? Yatmadan Önce Kahve İçerek Zayıflama

Kahve Zayıflatırmı? Yatmadan Önce Kahve İçerek Zayıflama

İçerisinde bulunan kafein miktarı sayesinde metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olan kahve zayıflama konusunda vücuda destek olan bir içecek olarak bilinmektedir...

Matcha Çayı Zayıflatırmı? Maça Çayının Faydaları ve Zararları

Matcha Çayı Zayıflatırmı? Maça Çayının Faydaları ve Zararları

Matcha çayı, metabolizmanın düzenli ve hızlı çalışmasına yardımcı olan, parlak yeşil renkte ve toz kıvamında ve antioksidan açısından zengin bir bitki çayıdır...