yeniloji.com
Bakım

Kadın ve Erkek İçin Hızlı Saç Uzatma Teknikleri Nelerdir?

Henüz yorum yazılmadı
Kadın ve Erkek İçin Hızlı Saç Uzatma Teknikleri Nelerdir?
Yeniloji 1876 görüntüleme

Hem kadınlar hem de erkekler saçlarını belirli dönemde uzatmaya karar verirken sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzaması için atılabilecek belirli adımlar bulunmaktadır.

Saç Nasıl Uzatılır? Saç Uzatmanın Yolları

Saçların istenilen seviyeye kadar uzaması çok daha dikkat çekici ve güzel bir şekle gelmesi anlamına gelirken bu dönem içerisinde birçok farklı şekilde saçlar kullanılabilir. Bu sebeple de hem erkekler hem de bayanlar belirli dönemlerde saçlarını daha uzun hale getirerek yaşantılarına devam ederler. Ancak hiçbir işlem yapmadan saçları kestirmemeye başlamak ve bu şekilde uzatacağını düşünmek doğru bir karar değildir. Gerçekleştirilecek birkaç teknik ile çok daha sağlıklı biçimde saçlar uzatılır.

Kadın ve Erkekler İçin Hız Saç Uzatma Teknikleri

Saçların hızlı uzaması için masaj çok büyük önem taşımaktadır. Banyoya giren kişiler, bu aşamada saçları ıslakken saç diplerine ön kısma doğru masaj uygulayabilirler. Bu işlem bir yandan kişilerin stresini alırken bir yandan da saç diplerinin uyarılmasını sağlayacaktır. Buna ek olarak saçların ne kadar kesilirse o kadar fazla uzayacağı düşüncesi de doğrudur. Uzatmayı düşünen kişiler, bu dönemden öncesinde çok daha sık bir biçimde saçlarını kestirerek uzatma dönemlerinde rahat uzamasını sağlayabilmektedir.

Saç kremleri her zaman bu tarz işlemlerde tercih edilen ürünlerdir. Saçlarını uzatacak olan kişilerin düzenli olarak saç kremi kullanmaya başlaması son derece doğru bir hamle olur. Bu kremler, kişilerin saçlarını besleyerek daha sağlam ve hızlı uzamasını sağlayacaktır. Bunun yanında saç şekillendirici makinelerden uzak durmak gerekir. Özellikle maşalar, saç düzleştirici ya da kıvırcık saçlar için üretilmiş olan cihazlar saçın uzamasına olumsuz etkiler gösterecektir.

Erkekler ve Kadınlar İçin Saç Uzatma Önerileri ve Yöntemleri

Soğuk ve sıcak su döngüsü saçın hızlı uzamasında etkili olmaktadır. Bu sebeple de banyoya girdiğinde sıcak suyun altında banyolarını yapan kişilerin sonunda suyu soğuğa çevirmesi ve saçlarını bir müddet soğuk su ile yıkaması çok faydalı olacaktır. Beslenme düzenine dikkat edilip sağlıklı beslenilmesi ve yastık kılıflarının belirli aralıklar ile değiştirilmesidir. Bu iki etmen diğerlerine göre düşük seviyede etki ediyor olsa da fayda sağlamaktadır.

Saç Uzatmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Saç uzatmaya karar veren kişiler sağlıklı bir dönem geçirmek için hızlı saç uzatma teknikleri uygulamazsa bu durumda büyük sorunlar yaşanabilir. İlk olarak saçlar uzamaya başlasa dahi kopmalar da sıklaşır. Genel olarak kişilerin saçlarının ağırlığı sabit kalırken sadece boyu uzayacaktır. Bu da saçın sıklığının azalması anlamına gelir. Gelişi güzel uzatılan saçların şekil alması son derece sıkıntılıdır. Bunun için jöle ve benzeri ürünleri kullanan kişiler durumu daha kötü bir hale getirecektir. Bu etmenler sebebiyle saçları çok daha solgun gözükürken insanların mutlu olmaları da oldukça zor olacaktır. Bu sebeple kişilerin saç uzatmaya karar verdikleri günden itibaren saçlarını buna hazırlaması gerekir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Kıl Dönmesi Nedir? Belirtileri Nelerdir? Pilonidal Sinüs Ameliyatı Sonrası Nasıl Olur?

Kıl Dönmesi Nedir? Belirtileri Nelerdir? Pilonidal Sinüs Ameliyatı Sonrası Nasıl Olur?

Kıl dönmesi; pilonidal sinüs ismiyle de bilinen, çoğunlukla erkeklerde ve kuyruk sokumunda meydana gelen bir cilt rahatsızlığı olarak tanımlanmaktadır...

Saç Dökülmesinin Tedavisi ve Çözümü Var mı?

Saç Dökülmesinin Tedavisi ve Çözümü Var mı?

Saç dökülmesi sorununa maruz kalan kişi vardır ve bu problemin çözülmesi için geliştirilen pek çok yöntem bulunmaktadır...

Portakal Detoksunun Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Portakal Detoksunun Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Portakal detoksu; kilo vermeye yardımcı olan ve ödem şişkinlik gibi problemlerin giderilmesine katkı sağlayan doğal içerikli bir kür olarak tanımlanmaktadır...

Su Orucu Diyeti Nedir? Zararları Nelerdir? Yapanlar ve Yorumlar

Su Orucu Diyeti Nedir? Zararları Nelerdir? Yapanlar ve Yorumlar

Su orucu diyeti; su haricinde herhangi bir şey tüketilmeyen, şifa orucu olarak da tanımlanan hızlı kilo verme yöntemlerinden biridir...