yeniloji.com
Sağlık

Sebze Suyu Nasıl Sıkılır? Faydaları Nelerdir?

Henüz yorum yazılmadı
Sebze Suyu Nasıl Sıkılır? Faydaları Nelerdir?
Yeniloji 2432 görüntüleme

Sebze suyu; vücudun toksin maddelerden arınmasını sağlar ve aynı zamanda karaciğere destek olur.

Sebze Suyu Yapımı ve Özellikleri

Sağlıklı ve dengeli beslenmek yaşamın ilk kurallarından birincisidir. Dilediğiniz her an her yerde var olan yiyecek ve içecekleri tüketmek gerçek anlamda zararlıdır ve kalıcı hastalıklara yol açabilir. Bu nedenle yaş grubunuz ne olursa olsun, sağlıklı ve dengeli beslenmeye özen göstermeli ve her zaman doğal bir şekilde beslenmelisiniz. Özellikle de gelişim çağında olan çocuklar için tüketilen yiyecek ve içecekler büyük oranda önem taşımaktadır ve tüketilen her şeyin doğal olmasına özen gösterilmelidir.

Günümüz şartlarında doğal sebze ve meyvelerden yapılan içeceklere rastlamak oldukça zordur. Bu nedenle her ebeveyn çocukları için hazır meyve ve sebze suyunu tercih etmektedir. Bu oldukça yanlış bir tavır ve tutumdur. Doğal sebze ve meyveler toplanarak ya da yerinden tahsil edilerek direkt olarak evde doğal sebze ve meyve suyu hazırlanmalıdır. Meyve suyu hazırlamak oldukça kolaydır ancak bazılarının aklına sebze suyu nasıl hazırlanır sorusu da takılıyor.

Sebze Suyu Nasıl Sıkılır? Neler Kullanılır?

Sebze suyu da tıpkı meyve suyu gibi, sebzelerin sıkılmasından elde ediliyor. Eğer evinizde ya da yakınlarınızda meyve sıkacağı olarak adlandırılan cihazlardan mevcutsa, meyvelerinizi nasıl sıkarak suyunu çıkarıyorsanız, sebzeleri de aynı şekilde bu cihazdan geçirebilir ve suyunu elde edebilirsiniz. Bu sebzeler içerisinde havuç, ıspanak, yeşillikler, pırasa, rezene saplara, zerdeçal, zencefil, sarımsak, defne yaprakları, dereotu, soğan, kereviz yaprakları ve sapları, maydanoz, domates, domates sosları ve biberler yer alabilir. Tercihinize göre bu sebzelerin çeşitlerini arttırabilirsiniz.

Kilo Vermek İçin Sebze Suyu Nasıl Hazırlanır?

Sebze suyu sıkarken dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur. Bunlar:

Taze Sıkılmış Sebze Suyunun Faydaları Nelerdir?

Sebze suyunu sıkarken ister tüm sebzeleri haşlayarak ve süzgeçten geçirerek suyunu elde edebilir ve sıcak ya da soğuk tüketebilirsiniz. Direkt taze ve frozen olarak tüketmek istediğinizde ise rondo ve meyve sıkacağından faydalanabilirsiniz. Sebze suyunun bilinen en büyük faydası ve özelliği ise yorgunluğu alması ve uykusuzluğa iyi gelmesidir. Karaciğerin sağlıklı bir şekilde beslenmesine ve sağlıklı kalmasına olanak sağlar.

Sebze suyu tüketmek kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Formda kalmanıza ve zararlı yiyecek ve içeceklerden uzak durmanıza da olanak sağlıyor. Sebze suyunuzun daha lezzetli ve tüketilebilir olması için içerisinde limon ve nane de ekleyerek aroma ve hoş koku verebilirsiniz. Zayıflamak isteyenlere, güçlü kemiklere, dişlere ve saçlara sahip olmak isteyenlere ve en önemlisi de fazla kilolarından kurtulmak isteyenlere sebze suyu önerilir.

Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Demir Eksikliği İçin Neler Tüketilmeli? Belirtileri Nelerdir? Neden Olur?

Demir Eksikliği İçin Neler Tüketilmeli? Belirtileri Nelerdir? Neden Olur?

Demir eksikliği, halk arasında kansızlık olarak ta bilinmekte olan ve kandaki oksijen taşımakla görevli kan hücresi ola hemoglobin miktarının azalması sonucu ortaya çıka bir durumdur...

Saç Dipleri Neden Acır? Saç Dipleri Ağrısı Nasıl Geçer?

Saç Dipleri Neden Acır? Saç Dipleri Ağrısı Nasıl Geçer?

Saç diplerinde belirli dönemlerde acı ya da yanma hissi oluşurken bunun en kısa sürede tedavi edilmesi gerekmektedir...